Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JanR

    addikt

    válasz _kovi_ #182 üzenetére

    De áruld már el, hogy miért egy bruttó beszer.árral számolgattok mindig mindenhol?
    Sehol nem jön ki a matek, még a 3070-nél sem, hogy konkrét példát vegyünk.

    Miért kell az emberekkel azt "elhitetni", hogy ez így van, és rendben is van?
    Tudom, más ország, de pl. a németeknél lehetett venni 3070-eket a MediaMarktban. Bementél, levetted a polcról és a kasszánál 499€-t fizettél egy Zotac kártyáért és 529€-t egy MSI kártyáért és így tovább. Ezek bruttó árak, áfával, haszonnal. Szerinted a mi kis országunk miért lenne ebben más? Nyitó napon még alzá-n is volt 193 ezerért 3070. Szóval nem, nem jön ki a ~ 185 ezer forint.

    Reálisan, ha a német bruttó árhoz hasonlítjuk, akkor 399€ -16% mws (áfa), aztán + 27% áfa és kijönne a magyar ár (természetesen az EUR árfolyammal felszorozva). Ennek bruttó 140-145 ezer forintnál nem kéne többnek lennie. A kapzsiságról mi meg nem tehetünk, de attól még tényleg nem kéne lenyomni az emberek torkán, hogy ez így van.

    [ Szerkesztve ]

  • HavocS

    senior tag

    válasz _kovi_ #182 üzenetére

    Az ÁFA-t ne add hozzá, mert úgy nem jön ki a matek.

    15-ben 67-ért vettem a 960-ast, MSRP $200, EUR=310 HUF, 200*310*1,05*1,05 = 68355
    17-ben 85-ért vettem az 1060-ast még a bányászláz előtt, MSRP $250, EUR=310 HUF 250*310*1,05*1,05 = 85443, helyben vagyunk
    Ja és mindkettő Gigabyte WF2-es volt, szóval a FE rizsát hagyjuk (pláne hogy ezekből pont a FE volt $50-al több).

    Szóval most a $400 3060ti 360-as EUR-al számolva 158 ezerre jönne ki, ennyiért még egész jó deal is lenne, tekintve hogy kb 135%-kal erősebb mint az 1060, 85%-kal drágábban, ehhez képest most az alzán a legolcsóbb (de nem vásárolható) Gigabyte Eagle vagy Inno3D 3060ti is 185 ezer, szóval $/FPS arányban 7%-kal jobb mint az 1060. 4 és fél év múltán. Ja, és 125 vs 200W, szóval még a fogyasztáson se nagyon fogsz.
    És akkor ezekről az eszement 250-300 ezres árakról nem is beszélve.

    Szóval nagyjából mondhatjuk hogy megállt a fejlődés, itthon legalábbis.

    Chaser
    én rohadtul örülnék egy 2660-nak mondjuk 90-100 ezer körül ha hozná a 2060S (1080) teljesítményét mínusz RTX (ide úgyis tök felesleges). Az már egy értelmes előrelépés lenne FHD-ra 1060 6GB-ról. De gyanítom ha lesz is, itthon az is 130 körül lesz minimum...

    [ Szerkesztve ]

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz _kovi_ #226 üzenetére

    font alapján amelyik, az nem komolyanvehető már évek óta a szürkézett cuccokkal :D

    ufóéknál volt leak pár óráig, a legolcsóbb 3060Ti-t 162-re (várható) árazták, kérdés hogy elírás vagy tényleg ott kezd - aminek most kintvan az ára, 170-180 várható.

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • Robitrix

    senior tag

    válasz _kovi_ #226 üzenetére

    azért ez nem feltétlenül ugyan azokról a kártyákról van szó. alapvetően egy Gainward vagy egy MSI kártya olcsóbb, mint egy Gigabyte. értelem szerüen azt várja az ember, hogy egy Gigabyte kártya jobb minőség, mint egy Gainward....
    Mint látod a legolcsóbb az elve csak két hűtő ventis kivitel. ergo kevésbé jó a hűtése.
    Az eltérő cégek eleve eltérő minőségben építenek kártyát ugyan azon GPU köré.
    ráadásul ezek tartalmilag is eltérő kártyák valamennyire.
    Maradva a GTX 1660-nál.
    Van az alap GTX 1660.
    létezik GTX-1660 OC ez annyival több az alapkártyánál, hogy a boost órajel az alap 1785 Mhz-hez képest 1830 MHz vagyis van neki 45 Mhz gyári boost többlete.
    aztán létezik gtx 1660 GAMING OC kártya. Ahol már 60 mhz a boost órajel töblet és 1845 MHzig boostól gyárilag.
    a képeken is szerepel normál, OC és GAMING OC kártya. A 3060 TI esetében nem tudom mennyival ugrik meg a boost órajel gyárilag. Persze nem tudom technikailag mennyivel van emelve a 3060 TI esetében a boost órajel az OC és a GAMING OC kategóriában. az NVIDIA eddigi gyakorlatát tekintve vélhetően van eltérés a itt is, amit az ekltérő elnevezések tükröznek. Az már egy másik kérdés, hogy mennyit érzékel az ember teljesítményben játék közben egy boost OC miatt. (sokat nem, mert nem boostolnak folymatosan a kártyák mint ahogy a CPU-k se futnak folymatosan a legnagyobb boost órajelen. )
    Amiről mi beszéltünk mikor ugyan azt a gyártó ugyan azon termékét árulják egymáshoz képest jelentő ártöbblettel.

  • Robitrix

    senior tag

    válasz _kovi_ #226 üzenetére

    azért ez nem feltétlenül ugyan azokról a kártyákról van szó. alapvetően egy Gainward vagy egy MSI kártya olcsóbb, mint egy Gigabyte. értelem szerüen azt várja az ember, hogy egy Gigabyte kártya jobb minőség, mint egy Gainward....
    Mint látod a legolcsóbb az elve csak két hűtő ventis kivitel. ergo kevésbé jó a hűtése.
    Az eltérő cégek eleve eltérő minőségben építenek kártyát ugyan azon GPU köré.
    ráadásul ezek tartalmilag is eltérő kártyák valamennyire.
    Maradva a GTX 1660-nál.
    Van az alap GTX 1660. ami egy 1530/1785 Ghz órajelű kártya
    létezik GTX-1660 OC ez annyival több az alapkártyánál, hogy a boost órajel az alap 1785 Mhz-hez képest 1830 MHz vagyis van neki 45 Mhz gyári boost többlete.
    aztán létezik gtx 1660 GAMING OC kártya. Ahol már 60 mhz a boost órajel töblet és 1845 MHzig boostól gyárilag.
    a képeken is szerepel normál, OC és GAMING OC kártya. A 3060 TI esetében nem tudom mennyival ugrik meg a boost órajel gyárilag. Persze nem tudom technikailag mennyivel van emelve a 3060 TI esetében a boost órajel az OC és a GAMING OC kategóriában. az NVIDIA eddigi gyakorlatát tekintve vélhetően van eltérés a itt is, amit az eltérő elnevezések tükröznek. Az már egy másik kérdés, hogy mennyit érzékel az ember teljesítményben játék közben egy boost OC miatt. (sokat nem, mert nem boostolnak folyamatosan a kártyák mint ahogy a CPU-k se futnak folymatosan a legnagyobb boost órajelen. )
    Amiről mi beszéltünk mikor ugyan azt a gyártó ugyan azon termékét árulják egymáshoz képest jelentő ártöbblettel.

    [ Szerkesztve ]

  • tibcsi0407

    félisten

    válasz _kovi_ #226 üzenetére

    Valójában a német Amazonon sem jobb a helyzet, nem feltétlenül a magyar boltokat kellene okolni.

    https://utdetailing.hu/

  • Amerigo57

    őstag

    válasz _kovi_ #226 üzenetére

    Már elfogyottak az NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti videokártyák ,
    csak előjegyezni lehet.
    Link:

Új hozzászólás Aktív témák