Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Joz76 #6 üzenetére

    Hát azt én sem értem, hogy "gamer" gépbe minek 2-nél több M2 foglalat (és itt is azért írok 2-t, nem 1-et, mert nem csak RAID-0 létezik, hanem pl. RAID-1 is, amire otthon is lehet igény megbízhatóság miatt, illetve ez lehetőséget ad arra is, hogy legyen pl. teljesen elkülönítve Windows és Linux rendszerünk, netán felosszuk úgy, hogy egy kicsi és gyors, de drága és egy nagy, lassú, de olcsó SSD rendszernek és adattárolásra, míg 1 foglalat azért elég merev kötelék...).

    - a pályabetöltés CPU időben sem ~0 (sőt, sok anomália lehet körülötte*), így a legtöbb játéknál szerintem nem gyorsul számottevően már akkor sem, ha egy helyett két SATA 6Gbps SSD-t fogsz RAID0-ba, egy PCI-E 4x 3.0 foglalat pedig ettől sokkal gyorsabb.

    - A ma divatos desktop SkyLake 16+4 darab 3.0 PCI-E sávot ad, amikből 4 megy át a chipset-en, amikre az M2 foglalatokat drótozni szokás (persze lehetne drótozni a 16 sávra is M2-t, mert 1 szál VGA-nak valószínűleg bőségesen elég 8 sáv is, de ha mondjuk 2db VGA-t szeretnénk, a 2x4 sáv már talán problémás lehet, főleg a hagyományos SLI/CF mellett, főleg olyan szemmel, ha mindent túl akarunk méretezni, még azt is amit felesleges -> lásd előző pont).

    * Nemrég feltettem nosztalgiázni a Jedi Knight 2-t és esküdni mernék, hogy SATA3 SDD-ről és 4500MHz-re húzott 2500K-val is hasonlóan lassan tölt be egy-egy pályát/mentést, mint annak idején Pentium-on IDE HDD-ről (talán épp annyival gyorsabb, amennyivel ez a CPU magasabb frekin jár :D). De volt már más hasonló tapasztalatom is "retro" játékokkal. A nyilvánvaló baki pedig az olyan játék, mint a Mass Effect 1, ahol van egy átugorhatatlan fix időzítő is töltéskor (amire emlékszem, azok a Citadellás liftek, de talán mint ha a hajózós töltőképernyő is ilyen lenne még a második részben is).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák