Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz #57527808 #7 üzenetére

    "Új" sztorim nekem is van. Köbö 700 pozitív nem tudom hogyan jön össze ha ilyen egy eladás, ha mondjuk házat veszel akkor:

    Elmélet: patika állapotú, új, konfig nem volt benne, vevő minden infót megkap mindig, 1 hajszálkarc és 1 kis matrica nyom a tetején.

    Mire ideért: doboza másik gépé, saroknál leütések, csavarmenetek látványosan kopottak, összerágott rágóból! belerakva 2 nagy kupac, rágóval felrögzített öntapadós lefogató!!!, az egyik portkivezetésből nyelv kiszakadva, portok körül látványosan karcos, alaplap alatt nincs kosz körülötte van, porszűrők porosak, véletlenül pont ott ahol a táp szív és hátul fúj elöl szív, szivacs hátlapi elvezetésnél is pont ott van benyomva ahol tápkábel megy.
    Reakció: "nem tudok mit tenni" :DDD

    Szeretek oknyomozni aprón, mert nagyon vicces dolgok jönnek ki. Találkoztam pont egyik sráccal aki nem messze lakik és nagykerből hoz ki visszavitt cuccokat, hogy aprón tolja némi zsebpénzért, de ő vizes témában van. Itt jellemzően a közepesen szemét dolgok vannak amiket visszaküldenek a boltoknak vagy nagykereknek a userek. No mondtam hogyan jártam, már egyből nyomta is fejből a nicket kire keressek, véletlenül qrva sok gépház lesz nála olcsón. Rápöttyentek és tényleg. Úgy néz ki a dolog mint kiderült, hogy van nick1 aki elhozza nagykerből a szemetet. Ami egész korrektül megmaradt jónak, azt eladja ő, relatíve nagy pénz, elég gyorsan. Ami neccesebb, azt megveszi nick2 és nick3 és kicsit kisebb haszonnal próbálkoznak eladni azokat is picit tákolva, 2-ból egyet összerakva, ilyesmi. Nick2 ott hibázott, hogy jelen esetben már annyira nem érdekelte a biznisz, hogy nem szánt időt a kitakkerolásra és a nyomok eltüntetésére, meg ugye volt amit nem is sikerült bevallani.

    És ilyenből tonnaszám van, de a kedvencem a rágók miatt ez. Pedig lassan 10 éve van meg ez a reg és láttam már kikandikáló sarkos alaplappal rendelkező laptopot ami "tökéletes állapotú" volt a hirdetésben :DDD Ja igen, sokáig azt hittem valami spéci ragasztó lesz a rágó, de 6 ember egyöntetű tippje a fekete airwavesre mutatott, mert ragasztó ritkán ennyire markánsan mentolos :P

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz janeszgol #14 üzenetére

    Olyan cifra írásokat lehetne még kicsapni az aprós boltokról is, hogy csuhaj. A körbekereskedelem teljesen alap, monitoromat régen is így vettem- utólag derült ki az is, hogy mire én a sor végére értem, már voltunk a sztoriban vagy 10-en. Egy 2 körrel arrébbi ember adott nekem vissza pénzt a végén és az sem a vásárláskori értékem volt, csak az, amennyiért ő hozta anno és adta el majd az adta tovább. És itt a kb. legnagyobb boltról van szó aprón, a másik ember meg pont az aki mindig az üzletről papol és ír logoutot :DDD

    Egy ideje ha itt veszek valamit, az már csakis 3 kg papíros lehet, ötven helyről bebiztosítva, kiskerrel. Vidkari és szifon részlegnek szerintem erős tippre a fele büdös, egyik javító szerint a vidkarik amik nem garisok többnyire már voltak nála, telót pörgettem, csak úgy bökte a nickeket egymás után sorban :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz janeszgol #18 üzenetére

    Egyébként egy réteg van rá, magam is meglepődöm aki már hajlandó többet fizetni a cuccokért, mert az igényes, dokumentált, szép. A telóm az a legdrágább volt a piacon és noperc alatt elment. Mert rendes garis, tonna papírral és tényleg hibátlan, de szó szerint mintha most bontottad volna ki. És ugye 190k helyett 75k nem pénz már, aki nem új fétises annak tökéletes.
    De ebből marha kevés van.

    Ezt már az a srác írta be az eladó szifon alá, aki csinálta a telót az eladónak. Hirdetésben már csak a csíkos kijelző volt. És ez átlagos. Nem gond, ha valaki henköl, a gond, amikor kimarad az infó.

    Előző tápom? Ugyanez. Nick1 vette újonnan. Aztán baja lett. Megcsináltatta Nick2. Baja volt így is néha, így beírt Nick1 a tápos topikba. Nem volt rá megoldás. Eladta, úgy, hogy beírta mi a baja, gombokért, tényleg pár ezresért. Megvette Nick3. Az is írt, hogy hát szerelgeti, de nem érti. Ezután már okosítva, a hiba és javítások mentesen eladta hibátlanként Nick4-nek, tripla árban. Neki is voltak bajai, ő már nem írt sehova, a hirdetésbe sem, de nem töröltek hirdetést így megmaradt a kapocs a többiekhez. Na ezután megvettem én (Nick5) annyiért amennyiért Nick3 árulta. Majd utána írtak priviben 2 napra rá, hogy hopika, tényleg minden okés? Mert már a fél világ megvette és eladta és hát gyanús. Nálam még ennyi idő alatt nem dobott hibát, de hirdetés lekerült, Nick6 vett németben valami akcióban egyet újonnan fele árban, azt megvettem pecsétes garipapírral és számlával, ezt meg eladtam Nick1 árában bácsinak (Nick7) , hogy ha tényleg jó lett, van olcsón tápja és befejeztem, azóta örülök magamnak.

    Egyfelől micsoda izgalom visszakövetni és kinyomozni mekkora sufnizások és mutyizások mennek az aprón, másfelől ez is remekül mutatja mennyire semmi értelme pár ezrest spórolva beleugrani a fekete lyukba.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Kisgépkezelő #29 üzenetére

    Ha ért az ember a dolgokhoz akkor szatyor pénzt lehet spórolni, akár régi cuccukon is. Egy rare IPS panel régi notiból nekem egy komplett működő gép árát hozta vissza kétszer és akkor ugye ott van maga a gép is :B
    Új cuccokból is rengeteg van, 2 hónap alaplapon 12k fogás, 3 hónapos procin 16k és hasonlók. Jók ezek, de nehéz gyorsnak lenni és leinformálni, hogy kisker számla is van-e. De ha bejön akkor 3 évente 20k pluszból veszel csont új gépet ;)

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz chopin42 #31 üzenetére

    szerintem tudjuk, ki az, aki a saját nevére ad el cuccokat, több éve sikerrel

    Tudok 3 ilyet, ebből 2 tiltólistán van már az öregebb motorosoknál, épp erről beszéltünk egyik notis kollégával, hogy mintha újonccal üzletelne akkora arc lett, mögötte meg semmi :B A monitoros sztori az pont a legnagyobb ilyennel volt, fentebb leírtam. Előtte RAM garival csaptam pár kört, szerintem ráment 3 hetem mire sikerült legalább a vételárat kihúzni, gariról szó sem lehetett, az is okosított beszerzésből volt neki.
    Legnagyobb notis bolt "nagyon szép" gépre behívta másik fórumtársat. Utána privátban kiöntötte a lelkét nekem, hogy hát ezt nem gondolta volna, ilyen múlttal és hát régen is milyen jó arc volt és mindent, meg izé és hozé. Vállalhatatlanul szétvert romokra jött a srác Pestre 2*3,5k költséggel és fél nappal. És ugye ezt volt az etalon név, ha jó gépet akartál. Másik bolt serialt takarított, adott saját garit rá, most kéne nekünk a gari, csak hát lenne 20k az anyagára is, aztán könnyebb azt mondani, hogy "ez ilyen". Ez szintén top5 kisboltos, akiről elterjedt, hogy maga a tökéletesség. Or not.

    Szóval ja, ennyit ér a név :B

    Laraxior: EVGA 5 év gari? Egy tucat kártya után azt mondtam nem érdekel, megrendeltem a cégnél újban és végre tudtam garit regelni, mert volt számla. Az egész aprón nem volt senki aki le tudta volna igazolni honnan vannak :DDD

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Laraxior #34 üzenetére

    Bizony, telós bácsitól is kérdeztem hogyan megy a gari.SN.re, mondta. Mondom okés, akkor megveszek egy telót, kézenfogva bemegyünk ide a központi szervizbe itt szembe velem, aztán szépen ezt elmondod a szervizesnek is, hadd tudja már meg ő is, mi a munkarend :DDD
    Van amikor ez elég. Magyar lokos Delleket hozhatsz, egy szót nem fog szólni senki, már kapod a munkalapot a javításról. De ugye, én ezeket tudom, mert ebben vagyok. Piroska12 és Petike98 viszont megveszi kitöltetlen garijeggyel és sajtpapírral, mert olcsóbb. Dehogy olcsóbb. Bármi tönkremegy egy mai modern telóban ráfizeted a vesédet is.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz chopin42 #38 üzenetére

    Ezt baromi hosszú lenne leírni sajnos, ha már benne dolgozol akkor megérted.

    Röviden: vannak olyan termékek amiknél nem gond SN gariztatás, mert ide lettek szánva és maximális gyári garival kérték. Vannak olyanok, amik nem. Rakat HDD, billzet, ég tudja micsoda 3-5 év helyett 1-2 évvel van eladva, holott magyar disztris. Mert ők ennyit adtak rá. Noti ugyanez. Alapból 1 év van, erre jön rá, hogy a hazai forgalmazó bekéri-e rá a plusz 2 évet, esetleg NBD-t vagy onsite garit. De ez mind pénz. Aztán van akinek ez üzletpolitika és nem enged belőle (Dell ilyen), van akinek mindegy. Ott van is gari totál random.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák