Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz antikomcsi #6 üzenetére

    Ugyan nem követem túl intenzíven a híreket, lehet, hogy mondtak októberi megjelenést, de én nem emlékszem rá. A különböző mendemondáknál jobban hiszek az ilyen, elég konkrét utalást tartalmazó híreknek.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • vanye

    senior tag

    válasz antikomcsi #6 üzenetére

    Az X4-es Phenom kettesek már eddig is verhetetlen ár/értek aránnyal rendelkeztek, de ha a 955-ös esetében ez a 81 dolláros ár valóban érvényre jut nálunk is, a készletek erejéig sok-sok játékos konfigba kerülhet még bele.
    Lassan amúgy olyan kultikus pozíciót vív ki magának ez a CPU-család, mint a Core 2. :D

    [ Szerkesztve ]

    Stern des Südens!

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz antikomcsi #6 üzenetére

    Alaplap is kell nem csak a Llano. Amikor kevés volt a gyártás, akkor az alaplapgyártók arra a mennyiségre rendezkedtek be. Ez alapvetően fontos, hiszen a Llano alaplap nélkül eladhatatlan, és az alaplap is az Llano nélkül. Vagyis nagyjából annyi alaplapot gyártanak, amennyi Llano lesz. Na most az AMD az év elején kihozott egy új chiprevíziót, ami a jobban gyártható, eközben a GlobalFoundries a korábbi selejtarányt drasztikusan csökkentette, így tavasz óta alig van selejt. Az alaplapgyártók viszont nem tudnak annyira gyorsan reagálni erre a változásra, mert nehezebb több gyártósort építeni. A helyzet tehát az, hogy a van egy rakás Llano a retail piacon és most az alaplapgyártók gyártják hozzá az alaplapokat ész nélkül. A mobil és az OEM piac már jobb. Ott a készletek kiürülőben vannak, ezért is került már ezeken a piacokon bevezetésre a Trinity. Nagyjából október lesz az az időpont, amikor a raktárak leapadnak.
    A Llano gyártási problémája nyilvánvaló volt. Ez a lapka volt az első olyan termék, ami GPU-t rakott SOI-ra. Azért nem győzték gyártani, mert magas volt a selejtarány (a legyártott chipek 60%-ban nem működött az IGP), de a GloFo és az AMD ezt pár hónapon belül megoldotta. Nyilván egy ilyen változás elég nagynak mondható, hiszen gyorsan lesz jóval több lapka, amire a partnerek nem számítottak. A Brazos volt, amit nem győztek gyártani az elején, és a TSMC ki is rendelt neki egy teljes gyárat. Ott jó volt a selejtarány, egyszerűen az AMD elszámolta a lapkákra az igényt, így hirtelen kellett a TSMC-vel egyezkedni az új gyártósorokról. Azóta már ez a probléma is megoldódott. Most kétszer annyi Brazos készül, mint amennyit az AMD eredetileg igényelt. Nyilván ebben nagy szerepet játszik az is, hogy még nem sikerült a konkurenseknek kiállítani egy ellenfelet. Ezért is lőtte le az AMD a Deccan platformot, mert semmi értelme a Brazosnál gyorsabb terméknek, ha ezt sem tudják megközelíteni. A Deccant amúgy sem építették volna be a legtöbben, mert csak 6 hónapos élettartamot szánt neki az AMD. Ezen a piacon legalább egy éves platformélettartamot várnak a partnerek. Ugyanezzel a gonddal küzd a Hondo. Ez lesz a Win 8-as tabletplatform, amire lehet építeni, de az AMD útiterve szerint 6 hónapra rá kész lesz a Temash. Tehát túl gyorsan jön az új verzió, éppen ezért a partnerek többségének inkább az a célszerű döntés, mert túl gyors lenne a termékportfólió frissítése.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák