Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sirpi

    senior tag

    20 éve, mikor meglett az első gépem (egy C64 természetesen), nem is tudtam számítógép címszó alatt mást elképzelni. A húgom már óvodás korában be tudta gépelni, hogy LOAD"*",8,1 , amikor még nem is tudott írni meg olvasni. Szóval az akkori játékoknak tényleg volt egy ilyen megismertető és új megismerésekre sarkalló hatása. Édesanyám ebből teljesen kimaradt, és most már ugyan használja a PC-t, de ha azt mondom neki, hogy indítson egy Total Commandert, akkor mindig fintorogva megkérdezi, hogy "Máshogy nem megy? :F " Meg nem meri használni a gépem, ha nem vagyok otthon, merthogy állandóan feljönnek skype-üzik, hogy ki jelentkezett be, és aggódik, hogy valaki ráköszön, lelőni meg nem tudja, mondván, hogy a skype-ot nem ismeri :) Szóval nem nagyon tud lépést tartani a mai dolgokkal.

    Egyébként néha rámtör egy kis nosztalgiázás és emulátor alatt szoktam C64-es játékokkal játszani, bár az első pár percben szokni kell a grafika minőségét, de a jobb játékoknak tud hangulata lenne rendesen, ami ezt feledteti.

    [ Szerkesztve ]

    Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    válasz Sirpi #1 üzenetére

    van két eladó C64-em, sok-sok kazettával és nagyfloppyval... ;)

    [ Szerkesztve ]

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • Dr. Romano

    veterán

    válasz KEndre #2 üzenetére

    becsüld meg őket nagyon, legendák! ;)

    Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

  • Telefunen

    őstag

    Szép kis társaság.. Egyikük sem olyan formátumú ember hogy érdemben tudnának erről a témáról beszélgetni (Pierrot hozzáállása ráadársul kifejezetten visszataszító)

  • Zolaash

    aktív tag

    "A jóhiszemű cserebere után aztán a kilencvenes évek elején jöttek a vadkapitalista szemléletű cégek, melyek szemrebbenés nélkül árulták a warezt azoknak, akik nem jártak ilyen partikra. Az akkori „vállalkozók” közül egyébként sokan ma is sikeres üzletemberek. Olyanok, akik, mit tesz Isten, szoftverek – ezúttal már legális – értékesítéséből élnek, így a warez elleni küzdelem élharcosainak számítanak."

    512+64?

    Rip and tear

  • Taky

    senior tag

    Bár eredetileg bátyámnak vették szüleim, később én használtam, "normális :) " gépre nem futotta sokáig. Nekem is megvan még, sőt a floppy drive, a kazetta drive :D, joy-ok, kazetták, lemezek, rengeteg könyv, újságok... Semmi pénzért nem válnék meg ezektől. Ezen a gépen sajátítottam el a programozás alapjait, kb 10 évesen.

    "Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

  • hardzsi2

    aktív tag

    válasz Telefunen #4 üzenetére

    A sajtóbeszélgetést nem hallottam, így csak a cikk alapján tudok ítélni, ami viszont elég zanzásítottnak tűnik, talán épp a főbb vélemények vesztek el. Én megéltem a Commodore-korszakot, életre meghatározó pozitív élményeket szerezve, így azért látom, miről van szó.

    Szép kis társaság.. Egyikük sem olyan formátumú ember hogy érdemben tudnának erről a témáról beszélgetni (Pierrot hozzáállása ráadársul kifejezetten visszataszító)

    Nem értek egyet. Mielőtt másokat leszólsz, picit tájékozódnod illene (van Google, pl.). Én speciel többüket személyesen is ismerem, és állítom, hogy az informatika és/vagy számítógépes szórakoztatás terén komoly érdemekkel és referenciákkal rendelkeznek és ismerik a trendeket, így a témára van rálátásuk. Csak pár tájékozódási pontot hadd említsek, teljesség igénye nélkül:

    1) Fekete Zsombor
    - játékkutató, ludológus (hazánkban kevesen mendhatják el ezt magukról.. olvass utánna
    http://en.wikipedia.org/wiki/Ludology#Ludology_and_narratology)
    - www.levelup.hu (140+ adás több éve; számítógépes játékok, közösségek, játékfejlesztés, informatika stb. témákban)
    - több számítógépes játéktalálkozó konferansziéja, pld. a budapesti Game Developers Fórum rendezvényeké (www.gdf-hu.com)

    2) Dombi Gábor
    - Informatikai Érdekegyeztető Fórum főtitkára (www.inforum.org.hu)
    - ilyetén minőségben az idősek bevonása a számítástechnikába egyik legsikeresebb hazai kezdeményezésének ,az Unoka-Nagyszülő Informatikai versenyek (most lesz a 8-ik), Kattints Rá Nagyi! program stb. gazdája
    - eBefogadás program vezéralakja, ennek hazai megvalósítása kapcsán (http://einclusion.hu) 5 párti parlamenti konszenzust ért el év elején

    3) Pierrot
    - saját játlékfejlesztő cég: nem csak az említett Jumurdzsák Gy. (http://www.jumurdzsakgyuruje.hu/), de a külföldön igen népszerű AGON kalandjáték-sorozata (http://www.agongame.com/)

    4) ZeroCool (alias Mezei K.)
    www.gamestar.hu - Magyarország legnagyobb, legjobb (és szerintem egyik legszínvonalasabb) játékmagazinjának munkatársa, s nem ma kezdte a szakmát

    Ezek után légyszíves, Telefunken, mondd el légyszíves, hogy szerinted ki lenne, aki a témában érdemben tudna beszélgetni, kik lennének a megfelelőbb emberek? Esetleg magadra gondoltál?

    flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz hardzsi2 #7 üzenetére

    Informatikai Érdekegyeztető Fórum főtitkára
    Ez az az állás, ahol jót lehet kajálni meg trécselni a fizetésért? Ilyet én is el tudnék képzelni magamnak. Csak azt nem hogy ettől mitől lenne bárki is májer. Hangzatos, semmitmondó, üres cím. Kb. mint a parlamenti képviselő.

    szerinted ki lenne, aki a témában érdemben tudna beszélgetni, kik lennének a megfelelőbb emberek?
    Pl. egy Blizzard Entertainment szintű fejlesztőgárdát el tudnék képzelni, azt már kevésbé hogy a szervezők ki tudnák fizetni a gázsijukat.

    Az a baj az ilyen magyar trécselős haknikkal, hogy a jópofizáson, bólogatáson kívül semmi nem történik ott - ezért hát tök érdektelen és értelmetlen az egész. De legalább nem a mi adónkból fizetik (remélem). Már maga a kérdés is értelmetlen, látszik hogy a szervezőknek fingjuk sincs a valós problémákról. Komolyan a hátrányos helyzetű emberek web2-je a legfontosabb informatikai probléma ma Magyarországon? Az áramot egyáltalán bevezették hozzájuk? Futja a segélyből kajára? Gondolom mindegyiket pont a web2 foglalkoztatja... Nem lenne értelmesebb mondjuk arra fordítani pénzt és energiát hogy mondjuk a tanulóknak legyen ingyen elérhető tankönyv / tananyag a neten? Azok legalább használnák is, lenne valami értelme az egésznek. De ez így olyan koncepciótlan és semmitmondó mint a sulinet.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Zolaash #5 üzenetére

    A CoV is tele volt ilyen hirdetésekkel, azt mondjuk nem tudom hogy az ott warezoló arcok mire vitték ma. De az is lol hogy pl. az sg.hu anno superwarez.hu-ként indult, most meg tabu mégcsak a warez szó kimondása is. ~~

  • válasz Zolaash #5 üzenetére

    Jaja! :D Vagy mondhatnám az Acomp egyik vezetőjét is, akitől én magam is vettem annak idején egy Amiga 500-ast, amit üzemszerűen csempészett be a szoftverekkel együtt. Emlékszem, 50 Ft-ért adott egy játéklemezt. :)

    Mondjuk akkor még az illegális szoftvereket nem üldözték hazánkban, elég csak a Csokonai művelődési ház szombati börzéire gondolni...

    The Amiga, Born a Champion

Új hozzászólás Aktív témák