Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    válasz vince #49 üzenetére

    Na igen, családos parkoló és Tesco...
    Két kisgyerekkel mentünk a boltba, családos parkolók tele. Esett az eső, találtam egy közeli helyet, de szűk volt. Előbb kiszálltak a gyerekek és feleségem, majd beálltam.
    Mikor végeztünk, kiálltam a parkolóból, közelebb gurultam a bejárathoz, megállva a parkoló autók mögött. Feleségem odatolta a bevásárló kocsit, elkezdtünk bepakolni. Raktam be épp az egyik gyereket az ülésbe, közben megjött az ott, családos parkolóban álló "uriember", természetesen azonnal bevágódva és dudálva. Látta, hogy a gyerekeket pakolom be, míg feleségem a csomagtartót tölti, mégsem szólított meg az autóhoz menet, csak dudált. Nagyobbik gyerek kérdezte egyből: mi a baj? Nyugtatgattam szegényt. Miután végeztünk, odamentem hozzá, és megkérdeztem, mit tehetek érte. Neandervölgyieket megszégyenítő egyszerűséggel megpróbálta jelbeszéddel és némi emberi szóval átadni abbéli sértődöttségét, hogy ő bizony szeretne távozni. Szerencséjére a gyerekek már beszálltak az autóba, így nem hallották a káromkodásait, így nem a kilenc évnyi katonai múltam (nem kicsiny termetemmel kombinálva), hanem a lelkipásztori énem kerekedett felül, mikor megszólaltam, és csak annyit mondtam neki, hogy amennyiben legközelebb nem a családi parkolóba áll be, bizonyára lesz lehetőségünk normálisan parkolni, amibel nem kell feltartanunk másokat, és remélem, ő is partner lesz ebben. A megdöbbenése bólintásra sarkallta és azonnal elhallgatott.

    Megmondom őszintén, ezek után eltöprengtem azon, hogy milyen lenne a családi parkolóknál figyelni, és az így megállók mögé beállni kisgyerekkel az autóban. De sem nekem nincs erre időm, sem a gyereket nem akarom kitenni ilyesminek, csak ezen esetekkor ökölbe szorulnak a gondolataim, és elég cifra fantáziavilágban találom magam, mint önjelölt igazságosztó. Aztán persze levedlem zöld bőrömet és visszaváltozok Bruce Bannerré...

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák