Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kikikirly

    senior tag

    Kamera rángatás akciójeleneteknél 12-es besorolás miatt van,nem lehet tovább mutatni a jelenetet,ilyenkor csinálják a rángatást meg az ész nélküli Kamera váltást/vágást(Végtelen háború 16-os,Végjáték 12-es :((( ).Nem csak te vagy rá allergiás, nyugalom. :)
    Jurassic World 1-2-nél kiválóan kezelték,kerülték az akció jeleneteket,ami van az is félig meddig a háttérbe megy amíg hőseink menekülnek.Vannak olyan cselekményű filmek ahhol ez a ,,trükközés" csata jelenetek volumene miatt nem működik, mégis pusholják alacsony besorolást.Lásd Star Wars,frakciók háboruznak egymással,háborús drámát erőszakolnak kalandfilmé és csodálkoznak hogy nem jön be a nézőknek.Nem részletezem tovább,anno külön blogbejegyzést szántam rá.
    Miért csinálják ezt a kiadók,itt a válasz.
    Röviden leszűkíti a nézőközönséget,ami értelemszerűen kevesebb eladott mozi jegyet és játék figurát jelent.

    [ Szerkesztve ]

  • kikikirly

    senior tag

    válasz rdt89 #4 üzenetére

    16+: ha a harci jelenet/koreógráfia rossz,hiába a repkedő golyók, tocsogó vér.
    Lásd resident Evil filmek, vér meg effektek vannak dögivel,mégis vacakok az akciójelenetek.Ahogy te is mondod 16+ önmagába nem garantál semmit.

    Tartom 12 karikával képtelenség normális akciófilmet összehozni,mert nem lehet mutatni semmit,ezért kell kamerával ,,ügyeskedni".Wonder Womannal is ez volt a bajom,mint film jó volt,de az akciójelenetek semmilyensége sokatt levont az élményből.Nézése közbe kerestem rá a korhatárra,annyira erőltetetten nem mutattak erőszakos jelenetet közelről,nem tudtam mire vélni.Mikor megláttam a 12 karikát,minden világos lett.

    ,,Amerikai filmeknél: Tűzgyűrű, Acélember, Hihetetlen Hulk, Transformers 1"
    Ja ezeknél ügyesen megoldották,de egyik se az a hardcore akció film.Jurassic World receptjét követték(szerintem).Ugyanazt a receptet hogy alkalmazod egy Star Wars-nál???Képzeld el a Ryan közlegény megmentését 12 karikával,Disney kb ezt csinálja...

    ,,Engem azért zavar, mert egy jól megkomponált koreográfia veszti el ezzel a lényegét/érdemét."
    Egyről beszélünk. +1 :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák