Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz BaLee #29 üzenetére

    Ez mekkora demagóg önigazoló bullshit amit ide írtál... a valóságtartalma is a nullához konvergál. Még a kriptobányászok által készített tanulmányok is kb a tradicionális bankolás felére teszik a Bitcoin bányászat energiaigényét - csak épp a tradicionális bankolás vagy 20x nagyobb a Bitcoinnál, szóval azonos méretben ~10x hatékonyabb...

    A kriptopbányászok nem szabadságharcosok, csak ugyanúgy pénzből pénzt csináló nyerészkedők, mint a tőzsdecápák, annyi különbséggel, hogy itt van hardverkövetelmény is, ami miatt minden olyan hardver piacát felborítják, amire rátelepülnek, majd elektronikai(veszélyes) hulladékot csinálnak belőle.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz BaLee #38 üzenetére

    "Attól, hogy ezen nagyon sokan fel vannak háborodva, attól még a blokklánc technológia a jelen és jövő is." Szeretne lenni maximum... amíg szüksége van arra, hogy a használt hardvereket továbbértékesítse gamereknek, addig csak élősködő.
    Márpedig az egyetlen oka annak, hogy consumer VGA-kat/HDD-ket/SSD-ket használnak bányászatra a direkt erre tervezettek helyett az, hogy utána még azt el akarják adni...

    Az persze meg sem fordul a fejedben, mi, hogy azt a megújuló energiát esetleg lehetne másra is fordítani, ami inkább létszükséglet, mint pl. közlekedés, stb...

    Az amit linkelsz pedig annyira komolytalan, hogy van képe a teljes katonai és állami kölséhget is belevenni a képletbe... persze, mert az egésznek ugye semmi más célja, mint a bankrendszer fenntartása, mi? :W
    Meg a bankfiókok és ATM-ek üzemeltetését is... aha, persze...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • #72042496

    törölt tag

    válasz BaLee #38 üzenetére

    "Attól, hogy ezen nagyon sokan fel vannak háborodva, attól még a blokklánc technológia a jelen és jövő is."

    Igen, jövőre én is veszek egy új tévét a blokkláncnak köszönhető haszonból (ha lesz megfelelő modell). Bámi egyébre is jó ez? Mert ha igen, akkor nem jöttem rá, hogy mire, szemben a mindennapok részét képező banki szolgáltatásokkal.

  • Kansas

    addikt

    válasz BaLee #42 üzenetére

    Pontosabban "pénzt lehet belőle csinálni akkor miért ne" alapon működik
    - ja, mint az egész kriptopénz mozgalom... vadkapitalizmus az egész, divatosan szólva "karvalytőke" meg adócsalás/-elkerülés.

    bitcoin:fridzsider egyébként mára már. Az Ethereum is bitcoin...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • #72042496

    törölt tag

    válasz BaLee #45 üzenetére

    Az elvet nagyvonalakban ismerem, csak azt nem láttam eddig, hogy a gyakorlatban a kriptókon túl milyen jelentős implementációja létezik. A nagy cégek közül a DHL akarja blokkláncra ültetni a hagyományos SCM folyamatokat, pl. az Accenture-rel és BMW-vel futtattak egy trialt. Nem tudom, hol tartanak vele, csak erről hallottam még korábban, és általános dolgok helyett ehhez hasonló példákat várok.

    Nálam is a vásárlás-utalás-beszedés a legkézenfekvőbb banki tranzakciók, igen, ezek egyszerűen és széleskörűen beivódtak a hétköznapokba. Nem látom, hogyan válthatóak ki ilyen minőségben kriptóval, amikor itthonról még a PayPal-t se lehet trükközés nélkül kriptóval használni.

    Hitelkártyával én havi ~4000 forint pluszban voltam amúgy, de a netbankos nyilvántartása és visszatérítések kezelése baromi kényelmetlen volt nekem, és lemondtam inkább.

    [ Szerkesztve ]

  • TomMusic

    őstag

    válasz BaLee #45 üzenetére

    4 éve voltam egy blockchain előadáson, ahol pedzegették, hogy ez lesz az új p*na az IT-ban. Azóta annyi történt, hogy kicsit könnyebb illegális dolgokhoz hozzájutni a darkweben, meg néhány helyen több áramot használnak, meg kicsit megkavarta a VGA bizniszt.
    Minden más egyelőre spekuláció, és nincs semmi haszna. Lehetne. De sok minden más is lehetne még a világon...
    Aki meg azzal érvel hogy "de hát ezzel el lehetne kerülni a bankok lehúzását", annak meg kéne érteni, hogy a világ nem így működik. Sose volt ingyen semmi, és nem is lesz. Nem fogja engedni a világ egy ingyenes tranzakciókezelő szolgáltatás globális elterjedését.
    Mint ha kijelentenénk hogy holnaptól ingyen lesz a narancslé. Ez túl sok nagyhatalmú ember
    szemét szúrná.
    Átvenni a bankok meg nem tudom mennyire fogják, mert a mostani rendszer is hatékony, mi a manónak ölnének bele csilliókat hogy átáljanak egy másik rendszerre, amiben ugyanúgy vannak security hole-ok. Amikor azt a pénzt el tudják költeni luxusjachtokra vagy befektetésekre.
    Szerintem.

    Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

  • TomMusic

    őstag

    válasz BaLee #54 üzenetére

    Darkweb:
    Oké hogy lebuknak, de azért még használják.

    Bankos példa:
    Ez teljesen oké lenne, de melyik bank akarná azt, hogy a nagyobb pénzmozgásokból ne legyen több pénzük?

    Szerk.: de amúgy szerintem maga a blockhain mint technológia/ötlet, akár még jó dolog is lehetne.

    [ Szerkesztve ]

    Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

  • arn

    félisten

    válasz BaLee #54 üzenetére

    A mogottes fedezet nincs ingyen. Addig nem lesz a kripto elfogadott, amig nem oldjak meg a stabilitasat.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • arn

    félisten

    válasz BaLee #57 üzenetére

    Sokan lennenek boldogok, ha a fizetesuk a kov honapban megfelezodne, mikozben a torlesztoreszletre olyan kamatokat adnanak a kiszamithatatlansag miatt, hogy tervezheto legyen, hogy senki nem merne kolcsonoket felvenni. Ez az elfogadottsag?

    Szart sem er a hetkoznapi felhasznalasnal, csak a stabil fizetoeszkoz mellett erdekes, mint kiegeszites. De oszinten szolva meg nem oldott semmit, csak behozott x uj problemat.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz BaLee #38 üzenetére

    "Ebben az év eleji felmérésben is a bitcoin bányászat 78%-a megújuló energiákból történt, azóta ez biztos, hogy javult és tovább fog javulni."

    Én is csak a saját felmérésemben hiszek. Amúgy a megújuló nem jelenti azt, hogy környezetkímélő.
    Az energiapazarlásra nincs mentség. Szükségtelen.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • updog

    senior tag

    válasz BaLee #57 üzenetére

    "míg a hagyományos bankrendszer egyre kevesebb olyan dolgot kínál ami az ügyfélnek is jó és megéri (emlékezzetek vissza 5-6 éve milyen bankkártyás visszatérítések voltak, repkedtek a 3-5%-is visszatérítések, most meg már 1%os visszatérítésnek örülni kell. Kamatokban ugyanez, ha értékpapírt számlát szeretnél ott szintén mindennek díja van."

    Ez csak annyiban a bankrendszer hibája, hogy nem hülyék, és jótékonysági szervezetként nem tudnak működni. Mint ahogy a kripto infrastruktúráját is mi fizetjük, a különbség az hogy pl. én aki életemben egyszer vettem a vicc kedvéért Dogecoint, ugyanúgy érintett vagyok (csak én szívok, nem profitálok) mint aki a házára felvett jelzálogból is VGA-t, HDD-t, akármit vesz hogy bányásszon.
    "Addig kriptoban az 1% az alap, de 2-8% közötti visszatérítés is elérhető, éves kamatok, biztonságos helyen stabil coinokra 10% körüli hozamot adnak, különböző oldalak emberek ajánlásáért és azért, hogy te accountot csinálsz náluk, vagy valamennyi kriptót tárolsz náluk adnak 20-50$-t és rengeteg ilyen lehetőség van"

    Egyrészt a szó amit keresel: "még". Ne aggódj, mihelyt meglesz a kritikus felhasználói tömeg, a crypto lesz az új szemétbankok. Másrészt én is láttam már crypto mellett kardoskodó emberkék aláírását teletömve 3-4 affiliate linkkel, aztán csodálkoznak hogy leMLM-ezik (szép szó)... azért ez eléggé csökkenti a valódi haszna melletti érveket, ha amúgy fizetnek hogy promótáld és azért is hogy mások "csatlakozzanak".

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • NBali

    csendes tag

    válasz BaLee #66 üzenetére

    "Kriptóban vannak stable coinok amik a dollár árfolyamához vannak rögzítve és van mögöttük megfelelő dollár fedezet. És ezekre kaphatsz évi 10% körüli kamatot is."

    kaphatsz != kapsz

    mármint logikusan végig gondolva mi értelme lenne ebben tárolni a befektetést ha a stabilitás a cég, ha a fix árfolyam miatt gyakorlatilag úgy tekinthető mintha dollárban tárolnád, csak csomó extra veszéllyel és limitációval... ez így nem másabb mint egy bármilyen nagy kockázatú IRL befektetés

  • NBali

    csendes tag

    válasz BaLee #54 üzenetére

    "Próbálj meg lakossági ügyfélként több 10 milliókat mozgatni vagy hozzáférni, kriptovilágban ugyanannyiért mozgatsz 100Ft-nak megfelelő kriptót mint pl. 100 millió forintnyit, vagy bármennyit."

    Ez a tipikus átlagember use-case. Ezért egyértelműen megéri az egész hóbelevanc. Elvégre végig se lehet menni az utcán anélkül, hogy ne halljuk Mariska nénit azon szentségelni, hogy mennyit levont az óóótéépéé a 237 milliós utalásából amit az unokának küldött a hétvégi túrára.

    No offence, de tényleg, ezt ki nem sz*rja le. A kérdés az hogy az átlagos eseteket le tudják-e fedni.

    A banki tranzakciók legnagyobb része a pár ezer forintos kártyás fizetés. Melyik népszerű kriptó képes ezt legalább olyan sebességgel, költséggel, biztonsággal és garanciával megoldani mint a bankrendszer? (Tegyük fel hirtelen mindenkinél elérhető lenne az ehhez szükséges infra, és nem kéne ehhez dollár milliárdokat belefektetni.)

  • KROK640

    veterán

    válasz BaLee #120 üzenetére

    Túl sok postodat nem olvastam a témában, de jól sejtem, hogy bányászgatsz? (esetleg jjajj már nem, de régebben igen... )

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • kopi72

    aktív tag

    válasz BaLee #45 üzenetére

    bankoltseg? Havi beerkezo 400-ra nekem 0 minden. Jo oke, ha lejar a kartyam az 2 evente 2-3e ft..

    [ Szerkesztve ]

    Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

  • KROK640

    veterán

    válasz BaLee #129 üzenetére

    Akkor miért támogatod ennyire a bányászatot meg szólsz ennyire mellette?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz BaLee #149 üzenetére

    A probléma itt is csak az, hogy a gazdag lesz még gazdagabb és nő a különbség az emberek között. Hiszen csak akkor tudsz több száz TB-al, vagy két tucat RTX3080-al bányászni, ha amúgyis elég jól állsz anyagilag. Szóval szerintem senki ne gondolja, hogy itt a lehetőség kitörni a szegénységből. (Arról nem is beszélve, hogy mindez csak addig képvisel értéket még ráfogják páran, hogy ez értékes, DE érdemi elvégzett munka nincs mögötte, csak sok-sok elfogyasztott energia)

    A lehúzós bankok pedig olyanok, hogy ha nem akarod, akkor nem nyitsz náluk számlát. Problem solved. Sőt, számla nélkül is el lehet lenni, bár tény, hogy a mai világban igyekeznek mindenféle akadályt az elé gördíteni akinek nincs számlája.
    Viszont lehet válogatni a bankok és a konstrukciók között. Plusz mint írtam, ha nehezen is, de ott van a lehetőség, hogy kimaradsz belőle.

    Viszont ami a criptokkal a baj, hogy felviszi a VGA árakat (meg minden más hardverét is) ami akkor is a te bajod is, ha nem bányászol. Ahogy a környezeti terhelés is.
    Jössz azzal, hogy banki lehúzások. Tavaly kellett egy magyar számla, az OTP éves szinten 33 ezerért akart nekem konstrukciót ajánlani. Na, ha emellé (pedig ez egy különösen drága ajánlat) teszem azt, hogy a tavaly novemberben általam kinézett VGA netto 60 ezer ft volt, és mire megtudtam volna venni február végén addigra már 222 ezer ft volt, akkor felvetődik bennem a kérdés : Még ha 33 ezressével nézem éves szinten is, a 60 és a 222 ezer (ma épp 219 ezer ft) különbségéből ami 189 ezer ft, pontosan 5,72 évnyi bankolásra lenne elegendő, de van olyan konstrukció, amivel 18 évre is feltudok menni! Ennél jóval sűrűbben cserélnék videókártyát....

    Ha pedig azt hiszed, eljön majd a "szabad világ" és semmilyen nagyhatalom nem fog ilyen-olyan módon belenyúlni, abusolni, rángatni az árfolyamot, felemelni úgy a bányászati eszközök árait, hogy átlag emberként megfizethetetlen legyen, vagy más módon elérni, hogy kisemberként versenyképtelen legyél, nos ... Akkor tévedsz!
    Közben sajnos azok is megszívják akik az elején azt mondták, hogy ez hülyeség és lapozzunk.
    Nem a block chain technológiával van bajom, hanem azonkívül mindennel amivel ez jár.

    (a hitelfelvételnél ami megy az tényleg gusztustalan, de részben a különféle moratóriumoknak is köszönhető. Egyébként meg nehezen tudom elképzelni, hogy egy "okosszerződés" ne hozna extra profitot és fedezetet annak, aki a kölcsönt biztosítja)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • mepet

    addikt

    válasz BaLee #152 üzenetére

    "A bányászat tényleg nem a kisember biznisze."

    Szerintem az. Én nevetséges fizuból spóroltam össze az első rigemet anno. Nem bántam meg.

  • KROK640

    veterán

    válasz BaLee #152 üzenetére

    Gondnak lehet, hogy gond, de pont tervezett VGA csere előtt ért a dolog, és már lassan eltelt egy év, és az istennek nem akarnak mérséklődni a VGA árak!
    Nálam a határ VGA-ra úgy 60-80 ezer amit adnék, ebbe belefért egy ma 221 ezeres kártya is, amíg ugye fel nem futott az, hogy mindenki munka nélkül akart gazdag lenni.
    (jó, tudom, itt jön a minden bányász védekezés 2-es és 3-as pont :
    2. Nem kapzsi, csak megélhetési bányász, már rég hajléktalan lenne ha nem kezd bányászni, csak ezért vágott bele
    3. Amúgy dolgozik, ez csak fizu kiegészítés, ami nélkül amúgy nem lenne meg )

    Bankolás : igen, ezt én is bosszantónak tartom, hogy minden szarhoz legyen bankszámlád, és sok esetben kényszerítve vagy. Külföldi számlákat használok amikor csak tudok (Cipruson pl nagyon olcsó a bankolás, mikor ott éltem akkor csináltam számlát) mert a magyar a legdrágább. Csak sajnos mostanánság valahogy az ember egyre inkább bele van kényszerítve a legyen magyar számlád dologba, ami nekem nem tetszik. Valami rohadt erős lobbi lehet ezek mögött.

    Na, végre valaki aki ezt belátja, hogy nem lehet kisemberként (magyar)fizetésből élve bányászkodni! Igazad van, pár száz ezer nem sok. Ez tény. Ha itt tartunk, gondolod írok PMben számlaszámot hová küldj egy kis "nem sok" pénzt :)
    Amúgy a legnagyobb baj az, hogy bármikor borulhat az egész, pukkanhat a lufi, főleg úgy ha az ember kevéssé ért hozzá, könnyű sokat bukni (hiszen törvényszerűen embereknek bukni is kell rajta, hogy más nyerhessen), szóval csak olyan pénzzel érdemes belevágni, ami ha eltűnik, akkor belefért. Na mivel nekem momentán ilyen nincs, (és gyanítom sok magyar van ezzel így) így ez sem olyan elérhető dolog. Persze, ha küldesz pár száz ezret szívesen belevágok, sőt, még a haszonból is jutatok neked :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz BaLee #158 üzenetére

    Ha az elején kezdted, meg ha jó helyen voltál, meg pár dolog együtt állt... Tehát simán bele is bukhatsz és akkor semmi sincs.
    Szóval pontosan igazam volt abban, hogy ez is csak arra jó, hogy szegény és gazdag között tovább nőjjön a különbség (hiszen akinek nincs pénze olyan gépre, hogy beszálljon a bányászatba annak a hátránya tovább fog nőni az évek előrehaladásával). Óriási erőforrásokat (a sok sok VGA által elfogyasztott energia, meg maga a sok-sok VGA is) áldozunk egy tényleges fedezet nélküli dologra, hiszen meg nem teremtett értékekből jön létre kvázi a "semmiből" a pénz, így ennek fedezete is érdekes kérdés.
    Mindeközben óriási lábnyomot is hagy az egész a természeteben :( és hatalmas VGA hiányt és drágulást okoz.
    Ha legalább orvosi, meterológiai stb. kutatásokban használnák ezt az egészet akkor azt mondanám, hogy right, mert az emberiség előrehaladását szolgálja. De az, hogy kapzsi emberek terhelik vele a környezetet és a gazdaságot, csakhogy elméletben nagyobb vagyonuk legyen, na annak semmi értelme.

    Egyébként (főleg a jelenlegi árak mellett) azt látom kisemberként nem érdemes bányászkodni.
    A "abból a pénzmennyiségből inkább a bányászható coinból veszel azzal kivétel nélkül szinte mindig jobban jársz adott idő alatt..." el is tudom képzelni, hogy így van, bár hosszútávon amennyiben a coin nem veszít az értékéből, ez fordulni fog, hisz bányászként egyre több coinod van ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák