Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kapanyél

    őstag

    válasz kaller1 #21 üzenetére

    Ha képes vagy a helyén kezelni a dolgokat, akkor pl. egy Galaxy Note által készített kép hasonlóan jó végeredményt, élményt nyújt. Nyilvánvalóan nem 38 megapixelen, hanem 8-on.
    A 808 tesztképeit nézegetve nekem egyedül az ISO 800-as, erősen leméretezett képnek a minősége tetszett (a nő a kávézóban). Az efölöttiek (ISO 1600) vállalhatatlan ezen a gépen is, mint bármelyiken. A 38Mpx-hez képest eléggé nagy a zajszűrés hatása, konkrétan tiszta zizi a kép. A legtöbb tesztkép ISO 64-en készült, 5-8 Mpx-re leméretezve. Ilyen körülmények között nincs jelentős különbség a többi okostelefon kamerájából kijövő képhez képest.
    Lehet pixelkukkolni, de jellemzően még mindig a max. 2 megapixeles monitorán nézi mindenki az elkészült képeket.

    Személy szerint nem látom értelmét egy olyan mobilos kamerának, amiből többtízmegás képek jönnek ki, a fotózást támogató alapvető funkciók hiányoznak belőle (DOF, normális kezelőszervek, stb.), valamint ordenáré púpot varázsol a telefonomra. Másképpen megfogalmazva: ahová kevés egy S2 vagy Note képe, oda nagy valószínűséggel ez sem lesz tökéletes.

    Egyébként képzeld el, hogy egy Nikon 1-nél kisebb szenzorú gép kijön 41 megapixellel, mondjuk egy 3-5x zoom optikával, rendesen kivitelezve. Jó, ha kap egy féloldalas cikket...

    gerilee
    Igazad van, rosszul fogalmaztam. A digitális fototechnikában elismert, mintegy "kályhának", tekinthető szakmai lap a dpreview. És meglepő tőlük ez a díj, ami alapján valóban megkérdőjelezhető a hitelességük. (Egyébként erről korábban is volt már pletyka, a Pixinfos tesztképek általában sokkal rosszabb minőségűek, mint a dpreview-sok, de ettől még kaphatnak ők turbózott gépeket, de ebbe ne menjünk most bele.) Lehet tehát kötözködni, a lényeget szerintem érted.

    [ Szerkesztve ]

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Új hozzászólás Aktív témák