Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • total90

    veterán

    Érdekes téma és itt Svájcban, de amig Németországban éltem, ott is rengetegszer ütköztem aktivistákba, akik túl tolták az egészet.
    Mondjuk volt egy vicces eset, ahol konkrétan nem bírtam ki, hogy ne nevessem ki a csajt. Egy moderátor csaj random interjúzni kezdett embereket az utcán, hogy vajon a gyilkos fajhoz tartoznak-e, ergo esznek-e a húst, vagy next gen-ek és vegánok. Jött egy csaj vele szembe, akinek jól leadta, hogy milyen brutális módon halnak meg az állatok és mutatott neki pár videót. Erre a random csaj rögtön világot látott és azt mondta, hogy most már vegán lesz, mert eddig nem tudta, hogy miként vágnak le egy csirkét... elvágják a torkát és az milyen brutális. Komolyan, az ilyen emberek hol és hogy nőttek fel? :DDD

    Az én véleményem a vegán életmódról: tavaly voltam egy hónapot Indiába (Ayurveda kúra), az idő alatt nem ettem húst és utána sem kb. egy hónapig. Annyi jó hús mentes étel van, hogy nem érzem azt, hogy húst kell ennem. Egyébként sem eszem sok húst, heti 1-2 alkalommal (inkább halat eszek).
    Amit nem értek, miért kell agresszív módon erőltetni a vegán életmódot? Mindneki el tudja magának dönteni, hogy mit akar enni, mi az ami ízlik neki. Én nem tartiom rossznak a vegán étkezést, leszámítva, amikor kölnféle porokat meg fojadékokat használnak az ételek kiegészítésére. Amíg a zöldség, gyümölcs, magvak és olajok résznél maradunk, addig minden okés. Amit még zavarónak tartok, hogy mindenre rárakják a vegán logót... pl. burgonya vagy épp répa. Komolyan? :U Meg a plant based cuccok... plant based lazac, ami igazából egy fúszerezett szelet dinnye. Menny köze van egy lazachoz? Miért nem lehet egy normális nevet kitalálni és miért kell mindennek a húshoz hasonlítani, ha az annyira rossz?

    Biztosan lehet vegán, vegetáriánus és húsevőként is kiegyensúlyozottan étkezni és engem pont nem érdekel, hogy ki és hogyan eszik. Csk azért, mert én úgy eszek, ahogy, még nem erőltetem rá másokra.
    Vannak vegán, vegetáriánus és hús ételek is amit nagyon szívesen eszek.

    Amikor meg a vegán vezérek az etika témával jönnek, akkor azért érdekelne, hogy az mennyier etikus, hogy pl. a ruha, amit hordanak valószínűleg gyerekmunkából származik. Ne akarjuk becsapni magunkat...

    Ha nincs jó, ló a szamár is.

Új hozzászólás Aktív témák