Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • interstate76

    addikt

    válasz Gaben06 #1316 üzenetére

    Röviden (a leggyakoribb eset): ha valamilyen oknál fogva a végpont nem képes megjeleníteni/lejátszani a Plex szerverrel megosztott videó típusú tartalmat, akkor a szerver "átalakítja" a végpont számára emészthető formátumúra. Ez az átalakítás a transzkódolás, ami rendkívül erőforrásigényes, még a te procidnak is sok lehet, így a legtöbben igyekszünk elkerülni - ha "pongyolán" fogalmaztam, vagy kihagytam valmi lényegeset, akkor egy szaki javítson, please!

    Tehát ha pl. a TV-d nem tudja lejátszani az adott anyagot, akkor a szerver transzkódolja a TV által lejátszható formátumba. De pl. a külső felirat filmre való ráégetése is transzkódoltatja a CPU-t. Sőt, olyannal is találkoztam már, hogy a végpont ugyan le tudta volna játszani az adott file-t (pl. pendrive-ról), de a rátelepített plex kliensprogram mégis transzkódoltatta a szervert (szoftveres hiba lejátszó oldalon).

    Ezzel szemben a transzkódolás nélküli megosztás nem gond még egy kifejezetten gyenge vasnak sem (sokáig egy Z3735F-es procival szerelt mini pécén futtattam plex szervert, és csak azért cseréltem le, mert egyrészt nem volt rajta gigabites lan, másrészt pedig csak külső vinyót lehetett rákötni, nem volt belső hdd-hely). Szóval óriási különbség van hardverigényben, ha nem kerülöd a transzkódolást.

    3 kérdés:
    - a TV-d pendrive-ról vagy külső vinyóról le tudja játszani azt a videót, amivel Plex esetén 100%-on pörgeti a szerverként szolgáló PC CPU-ját?
    - feladatkezelőben meg tudod nézni, hogy ilyenkor mitől van 100%-on a procid?
    - hány végponton szoktad használni a plexet?

    [ Szerkesztve ]

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Új hozzászólás Aktív témák