Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • interstate76

    addikt

    válasz tl-x #946 üzenetére

    Kösz a tippet, de transzkódolás nélküli továbbításhoz még egy Intel Z3735F is elég volt (hónapokig egy Wintel W8-as mini PC-t használtam ilyen célra). Meg sem kottyant neki a legmagasabb bitrátájú anyagaim (30+ Mb/s) megosztása sem.

    (#947) justice84 Kipróbálom majd, de 99%, hogy igazad van és a plex kliensprogival van a gond. Csak szerettem volna egy kis megerősítést, hogy nem felejtettem el, miket kell beállítani a szerveren.

    Egyébként abban is béna az xboxos kliens, hogy nem tudtam hangsávot választani. Előjött a menü, de nem volt választható a hangsáv, holott ugyanazt a mesét nemrég magyar szinkronnal néztük meg.

    Más: van itt jópár, nálam sokkal nagyobb médiaguru. Az mitől fordulhat elő, hogy van egy megosztás egy 100-as LAN csatlakozóval felszerelt laptopon, amiről a gigabites LAN-on csatlakozó mini pécére 8-10 MB/s-os tempóval át tudok másolni egy 50 Mb/s-os bitrátájú tesztanyagot, és ha átmásolom, akkor szépen, hibátlanul le is játssza, de ha hálózaton keresztül próbálom megtenni ugyanezt, akkor egyfolytában megáll és bufferel. Filmlejátszáskor miért esik vissza a korábban stabil hálózati tempó? Nincs szükségem ilyen magas bitrátájú anyagok hálózaton keresztül történő lejátszására, ill. úton van felém egy usb 3.0 to gigabit lan adapter is, ami majd orvosolja a dolgot, de azért érdekel a dolog.

    Ráadásul ugyanez van 30 Mb/s-os bitrátájú anyagokkal is, amiket már vastagon bírnia kellene a 100-as lannak is. A router nem lehet szűk keresztmetszet, mert ha gigabites eszköz a forrás, akkor minden oké.

    [ Szerkesztve ]

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Új hozzászólás Aktív témák