Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Az a baj a hitelkártyával, hogy akinek "megéri" (tudatosan használja, nem kenyérre kell, figyel hogy mindig időben fizesse és meg is tudja ezt tenni) annak ez a fillérszex kategória (most őszintén, havi max. 3-4000 forintért cserébe ott lebeg a fejed felett a ~40%-os THM, ha csak egyszer hibázol buksz mindent amit addig nyertél rajta, másrészt ez is olyan mint a pontgyűjtés: kapsz visszatérítést, így simán lehet hogy többet költesz, olyan helyeken vásárolhatsz, ahol eddig nem....). Persze sok kicsi sokra megy, akinek nem inge ne vegye magára, aki másnak vermet ás, stb. Nem azt mondom hogy rossz konstrukció, vagy hogy havi 3-4000 ft. az semmi.

    Aki meg "rászorul" (nincs elég pénze, és még rá is sózzák a hitelkártyát), annak ez egyenlő az öngyilkossággal. És sajnos ők vannak többen.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz DeFranco #15 üzenetére

    Nyilván.

    "Nem azt mondom hogy rossz konstrukció, vagy hogy havi 3-4000 ft. az semmi." :R

    Nekem egyszerűen nem ér ennyit. Utalgatni (OK, emlékeztető? ösztönből kinyomom :D vagy állandó megbízás, de akkor meg figyelni, hogy nem-e változtatja meg a határidőt vagy a feltételeket a bank suttyomban, stb.). Meg a vásárlás nálunk kimerül a spar - ömv - rossmann szentháromságban. Egyszer kombináltunk a bankos kislánnyal, majd mondta, hogy szerinte nekem nem érné meg :)

    Amúgy is veszettül szétszórt vagyok. De csak annyit mondtam, hogy ezt biza nem nekem találták ki, mint ahogy nem is az emberek X %-ának (X = hasonlóan figyelmetlenek + anyagilag rossz helyzetben lévők + akikre gyanútlanul rásózzák + aki nem vásárol eleget + egyéb szórásba eső emberkék).

    Attól még a 100-X%-nak természetesen nem rossz ez. De biztos vagyok benne hogy ők vannak kevesebben.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz DeFranco #17 üzenetére

    Jogos.

    Én hiszek abban, hogy a hitel megfelelő használata előre viszi a világot, csak van némi személyes ellenszenvem (és sajnos a családból rossz tapasztalat) a termékkel kapcsolatban. Nem is érdemes kifejtenem, erősen szubjektív :) *

    Nyilván ezen nem a hitelkártya-ágazat beszántása segítene, hanem a pénzügyi felvilágosítás, tudatosság, stb. (meséld el ezt tetszőleges 10 embernek Magyarországon, legalább hatan körbe fognak röhögni, mert ők Marcsikánál / Quaestorban / Forexben / Tippmixen / párnacihában forgatják a pénzt, már ha van mit egyáltalán). Ettől még igaz amit írsz (nem a víz a hülye), csak ha a kacsák 80%-a megfullad, lehet hogy valamit kéne tenni (persze nem találtam statisztikát, nem tudom).

    * [szerk: random fakkolás ex-helye]

    Szóval ja, így leírva és összeszedve a gondolataim, tényleg nem a hitelkártyára haragszom, hanem az emberekre :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák