Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz SkyLine3000 #36 üzenetére

    trendi = szexi. És így eljutottunk oda, hogy miért is szexi egy e-autó.

    Szerintem ezek a 300+km körüli távok már egész vállalhatóvá teszik a dolgot. Gyakorlatilag az országon belül elég ennyi. Annyira nem kell már izgulni a töltés miatt. Egyszerűen jobban kell figyelni. Ma egy benzines autóval 1liter benzinnel is eljutsz egy benzinkútra, de ha mégsem, tudsz kérni a szomszédtól, a többi autóstól vagy gyalog el tudod hozni,stb.
    E-autónál ezek az opciók kiesnek. Ha lehal az út szélén, akkor lehalt az út szélén, nem tudod ceruzaelemmel feltölteni.
    De minimális odafigyeléssel (szerintem ebbe hamar beletanul az ember) kiküszöbölhető.
    Nagyobb útnál meg meg kell tervezni az utat, vagy csak egyszerűen tudomásul kell venni, hogy egy európa túrára nem ideális.
    Gyerekkoromban ugyanúgy megterveztük az utat családi nyaraláskor, csak akkor még térképen, csak azóta elkényelmesedtünk.
    Én nem ebben látom a tömeges elterjedés lassúságát. Inkább azt, hogy még drága,
    meg hogy még nem elég sűrű a töltőhálózat. (gyorstöltőre, villámtöltőkre gondolok).
    Ill. az értékállóság. Pár éve azon örültünk, ha már 22kW-tal tudott tölteni, ennél az e-208-nál már 100kW-ról beszélünk. Ez baromi jó, hogy fejlődik a gyorstöltés, a hatótáv, viszont a korábbi modellek baromi bénának tűnhetnek 1-2 év távlatából is.

    [ Szerkesztve ]

  • axioma

    veterán

    válasz SkyLine3000 #36 üzenetére

    Neked sincs e-autod :) Masodik autonak, varosba(n) ingazni jobb. Es a fel napos toltest felejtsetek mar el (en direkt - az aramfelhasznalasi profil javitasa erdekeben - ejfeltol toltom csak, de nem sikerult meg olyan koran kelnem hogy ne lett volna kesz, mikor jobban kiurult akkor sem).
    En mondjuk semmilyen autot nem vennek soha 4 eves kor alatt (nem eri meg nekem az uj-saga a felarat), ugyhogy elektromosbol is csak a hasznalttal szamolok, es a hasznalt benzines vs. hasznalt elektromos az mar behozza az arat (ugy hogy csak a kedvezmenyes, havi 15e-ert parkolhatok a melohelyemen parkolasi megtakaritassal szamolok). Mar 1 eve nalam van (most fordult a kotelezoje), ha meg 2 evig igy maradnak a kedvezmenyek, akkor benzinen es parkolason behozta a csere felarat (az aramot itthoni nappali tarifaval szamolom).
    Es szoktam emlegetni hogy az 1-es prius akkupakkja 16 eves koraban lett cserelve (sokkal regebbi technologia), nem felek az ebben levo 2011-es akkuk rovid idon belul torteno megmukkanasatol.

  • #40359168

    törölt tag

    válasz SkyLine3000 #36 üzenetére

    Mondjuk egy nő se attól szexi, hogy jól kovászolja az uborkát a marhapörihez. :)) Írom ezt úgy, hogy hidegrázást kapok az e-autóktól, fenntartva viszont azt a véleményt, hogy egy stílusos négykerekűnek azért messze több köze van a férfiassághoz és/vagy nőiességhez, mint egy zsebben hordható kütyünek.

Új hozzászólás Aktív témák