Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz buvartacsko #318 üzenetére

    állítólag a korábbi modelleknél sem állították olyan alacsonyra a tdp limitet. A különbség pedig az, hogy most a vrm-ek nem bírják el az i9-et, mert túlmelegednek [link]

    Persze, a beállítás megváltoztatása a fogyasztásra is hat, szóval a vrm is kevésbé akar felrobbanni, ezért segíthet. De úgy tűnik, nem egy rossz beállításról van szó a korábbi gépekhez képest, mert eddig is így csinálták a szoftver oldalt.

  • azbest

    félisten

    válasz wm2 #356 üzenetére

    Na nem azért mutatom, mert a macbook pro a laptopok Lamborghinije lenne. Szerintem csupán arról van szó, hogy sokakban beindul a reflex, amikor meglát egy drága cuccot, hogy fikázni kezdje. Önigazolás arra, hogy neki miért nincs, pedig valahol irigykedik azokra akiknek van, meg kell győzni azokat, hogy érezzék rosszul magukat. A státuszszimbólumozást is általában azok szokták előhozni, akik nem vennének adott terméket, mivel sajnos messze nem a magyar átlagfizetéshez valók ezek. Ahogy sok más gyártó ilyen szintre pozicionált terméke sem.

    Ahol simán futja rájuk, ott az emberek olyat vesznek, ami nekik a legmegfelelőbb, legkényelmesebb, vagy csak éppen kinézetre tetszik. Nem csinálnak belőle hitkérdést. Csak azok feszülnek be a márkaválasztáson, akiknek nem futja rá (és más gyártók hasonló gépeire sem). Persze, ha valaki ezt kimondja, akkor besértődés van. Közben meg, egy olyan városban ülve, ahol az a csoda, ha suzuki-t lát az ember, s porsche minden sarkon akad, szinte mindenki kezében valamilyen macbookot látni. Ugyanúgy szindják, ha valami nem jól működik, mint otthon a 100 ezres low-end laptopokat az emberek.

    Nincs semmi ájtatosság, meg bűvölet, itt ez csupán egy használati eszköz.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz wm2 #358 üzenetére

    Ám ha azt nézem, hogy jó pár éve nem érdekel az ökoszisztémájuk, akkor megépítem én magam azt az "autót" (ha értesz). :)

    Értelek, én használt üzleti gépeket szoktam magamnak kimaxolni munkához. 2008as (már nyugdjazva ) és 2012es thinkpadjeim vannak. Dokkolók minden asztalon, egy-egy alap kiépítésű példány tartaléknak, alkatrésznek. Ha valami kényelemi vagy munka hatékonyságot javító, akkor megveszem. Főleg, ha nagy előrelépés az aktuális felszereléshez képest. Persze a megér e nekem annyit kérdés eredménye alapján. Ha meg valami túl drága, akkor nem pörgök rajta :)

    Csak minél többet vagyok normális emberek közt, annál inkább látom, hogy nagyon egésszégtelen az otthoni, befeszülős, stresszes, frusztrált közhangulat, ami a fórumon is visszaköszön. Ezért kívánkozott ki.:)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák