Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz Fred23 #6 üzenetére

    "Vagy csak az a lényeg, hogy legyen az alján egy CORE i9 inside matrica?"
    Igen, de szerintem ez elso sorban nem az apple (es az osszes tobbi gyarto) hibaja. Szvsz amig a fizetokepes userek baromsagot varnak el, addig baromsagot fognak kapni. Az megint egy masik dolog, hogy ebben az apple abszolut az elen jar, de szerintem a tobbi gyarto se jobb, csak lassabb.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Apollyon #96 üzenetére

    Szerintem ez konkretan soha nem fog megtortenni.
    Mint ahogy a "fenyes" 1366*768 felbontasu kijelzonek is 10 evvel ez elott kellett volna kihalnia mindenbol, ami nagyobb, mint 10", megis a mai napig kb a leggyakoribb felbontas/kijelzotipus.

    A problema az, hogy ma mar a laptop a mainstream, akkor is azt veszik az emberek, ha az egesz eleteben annyit lesz mozgatva, hogy meg van emelve portorleskor. Innentol kezdve pedig az van, hogy a vasarlok 99%-nak fingja nincs, mit vesz. Mindegy, mennyiert veszi. Sokszor meg azoknak sem, akik amugy az informatika mas teruletein jaratosak.

    Ezekhez az emberekhez nem jutnak el ezek a hirek, igy igazabol egy ceg se fogja emiatt megutni a bokajat, a lenyeg tovabbra is az lesz, hogy szepen csillogjon a plazaban, es minel nagyobb szamokat lehessen rairni. :(

    Persze ez nem csak az apple-re igaz, hanem ugy kb minden gyartora, talan meg a fujitsu tartja magat, az also kategoriakban is kinal hasznalhato (igaz, nem konnyu, kicsi, csillvilli) laptopokat, jo billentyuzettel, kijelzovel, hutessel, fasza fostalicska muanyag hazban.

    Tegyuk hozza, hogy a brutalis ara miatt talan erre a konkret gepre ez nem lesz igaz, mert azert mielott kozel 7000 dollart kiadnanak, meg a hanyatlo nyugaton is gugliznak egyet (altalaban).

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz ddekany #306 üzenetére

    Szerintem ez leginkabb azert lehet, mert erre tenyleg az egyik -ha nem a- legjobb a macbook, ar-ertek aranyban is (nem rohog!).
    Ugy ertem, kicsi, konnyu, jol nez ki, amig osszvissz egy prezentaciot kell lebonyolitani, gyakorlatilag hangtalan, eleg sokaig birja akkuval, jo a kijelzoje es kiemelkedo a toucpadja.

    Plusz a konferencian megjeleno managernepnek is kell adni valamit, amin csamcsoghat.

    Oszinten szolva prezentaciohoz en is egy macbook-ot kernek, de ha valaki kitalalna, hogy azon dolgozzak, a valaszom egy hirtelen, eroteljes rohogest azonnali jelleggel koveto felmondolevel lenne. Csak ugye konferencian hulyen nezne ki a desktop workstation minimum ket monitorral meg egy bohom mecha billzettel. :U

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz #54625216 #312 üzenetére

    "Szerintem azért használnak sokan mac-et prezentációkhoz, mert külső monitorra csatlakoztatni kb. annyi, hogy rádugod és megy, windows-nál meg kezdődik a szevedés a monitor konfigurálással, indítsd újra a gépet, mert telepítem a drivert ki tudja miért, stb."
    Ez utoljara talan az XP-nel volt igy, de talan meg ott se mindig. Win 7-8-10 eseten mar a win eseten is radugod es megy. :K

    "Ezen kívül ott a Keynote, amivel még egy amatőr is percek alatt össze tud dobni egy prezentációt videókkal, animált szöveggel, automata slideshow-al, nincs vergődés a trágya power pointtal."
    Ezt a reszet nem vagom, azon kivul, hogy zsigerbol gyulolom a powerpointot, ugyhogy inkabb csak siman elhiszem neked.

    De egyebkent olyat is lattam mar, hogy egy emberkenel ket laptop volt.
    Az egyikkel megtartotta a koznepnek meg a managereknek a prezentaciot (macbook pro), a masikkal meg utana a szukebb szakmai kornek szant prezentaciot (hp zbook 15). Ertelme igazabol egyiknek se volt, megis ugy gondoltam, hogy emberunk okos, mert mindket retegnek azt a laptopot vitte, ami a kornyezethez megfelelt es vagy elismerest meg bologatast, vagy kozonyt valtott ki.
    A szemelyes beszelgetesen meg bevallotta, hogy mindket gep konkretan csak megjelenesi-prezentacios celokat szolgal, az igazi munka termeszetesen desktop workstation-okon folyik.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz buvartacsko #351 üzenetére

    Szerintem a kollega arra probal utalni, hogy ket fele ember letezik:
    - Az egyiknek nincs szuksege a core i9 erejere. Na, ha ez az ember core i9-el szerelt (barmilyen) laptopot vesz, akkor hulye.
    - A masiknak szuksege van a core i9 erejere. Na, ha ez az ember core i9-el szerelt macbook pro-t vesz, akkor hulye.

    ;]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák