Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz 0xmilan #1 üzenetére

    Persze, a személyes átvétel a legbiztosabb, de csak úgy van értelme, ha rögtön tesztelni is lehet az árút még az eladó jelenlétében, fizetés előtt.
    Csak ez nagyon leszűkíti a választékot. Ahogy előttem is írták: nem mindenki budapesti lakos, nekik ez máris komoly problémát jelentene.

    Meg míg én simán ki tudtam pl. szűrni az eladó megadott adataiból, hogy át akarnak verni, addig ez személyes átvételnél kevésbé lehetséges, mert ott igazából nem is kell semmi adatot megadnia neked.
    Ha pedig nem tudod helyben tesztelni megfelelően az eszközt. akkor akár téglát is kaphatsz.

    (#4) Chaser
    Igen, a referencia az egy jó dolog... csak az a baj, hogy közel sem ad 100%-os biztonságot. Feltört fiók, kamuértékelések haveroktól, de akár régi tagra is rájöhet az örület.

    Nem árt egy kis extra elővigyázatosság. Én is csak azért írtam meg ezt a bejegyzést, hogy pár praktikát

    Az utánvét két dolog miatt jó:
    1. Egyértelműen össze van kapcsolva a feladó és a te személyed, és az, hogy te mégis miért is fizettél neki pénzt.
    2. Mint írtam sok több futárcég is értékbiztosítást kínál az utánvételes csomagokra. Ez a csalás ellen ugyan valóbansemmit sem véd, viszont egy pluszt biztosíték az eladónak és a vevőnek is, elvégre kisebb a veszélye, hogy valamelyik fél megkárosodik, mert az áru tönkremegy szállítás közben.

    Amit meg te írsz, az a lehetetlen kategória: nem tudsz nem jogszabályba ütközően átverni embereket. Legalábbis én nem tudok ilyet kitalálni, de lehet ezért kell dolgoznom még mindig... ;]

    (#5) bitpork
    Persze, túl van lihegve a dolog... de ha nem foglalkozunk vele, akkor annak csak több átvert ember lesz az eredménye.
    Az értékelések sem akadályozzák meg varázslatosan a csalást, nem olyan csodagyógyszer a rendszer, mint amilyennek itt egyesek beállítják.

    (#16) janeszgol
    Igen, lehet más a csomagban, mindegy hogyan veszed át.
    Ezt sajnos nem tudod kiküszöbölni.
    De az automata vagy PickPack Pont legalább minimalizálja annak az esélyét, hogy egy jóhiszemű üzlet meghiúsoljon csak azért, mert épp rosszkor hozta a futár a csomagot. Ezért szerintem ezek az átvételi módok a vevőnek kényelmesebbek, az eladónak meg kicsit biztonságobbak.

    Az pedig az utánvétel sajátossága, hogy legalább lesz valami "lepapirozott" nyoma kettőtök üzletének, esetleges átverésnél nem kell hivatkozni egy banki átutalásra és egy csomagazonosítóra, amiknek nincs semmi köze egymáshoz.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz SP!T #17 üzenetére

    Vettem már CPU-t megbízható vidéki tagtól, előreutalással.
    Adtam már el VGA-t utánvétellel vidéki vevőnek.
    0 értékelése volt, kevesebb mint egy hetes regisztrációval, de egyenes volt, nem ügyeskedett, trükközött, amit egyszer megbeszéltünk az úgy is volt.

    Sajnos tényleg nehezebb a vidéki eladók élete itt hardveraprón, de ez valóban az ilyen csalók miatt van így.

    Nem hiszem, hogy bármi amit leírtam a spanyolviasz kategóriát képviselné, vagy akár csak megközelítőleg elfogadható védelmet nyújtana a csalók ellen. De azért mindegyik segít egy kicsit, hogy nagyobb biztonságban lehessen üzletelni.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák