Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz Tapsi #320 üzenetére

    Ha villanyosat raksz akkor nem egy nagy összeg, legkisebb teljesítményű bőven jó, most egy sima családi ház max fele hidegburkolatos, 400k a mai 40-50 millás indulóárakkal nem ver hasra.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Eagl3

    veterán

    válasz Tapsi #320 üzenetére

    Akkor erre szerintem majd térjünk vissza akkor, mikor az új házaddal kapcsolatban leültél az építészmérnökkel diskurálni a gépészetet illetően, mert úgy látom, te itt kevered a prémium társas házakat (mert csak ezekben lesz mennyezethűtésed) a régi elavult szigeteletlen társas házakkal meg új építésű családi házakkal, de már talán a régi kádárkockát is bevonjuk a mennyezethűtés/fűtéses buliba.

    Akkor még egyszer: a személyes véleményem, hogy jelenleg egy új építésű családi házban az esetek túlnyomó többségében padlófűtés kerül kiépítésre. Ezt lehet kiegészíteni mennyezethűtéssel, esetleg fűtéssel. Amennyiben te csak a mennyezetet csövezed be és ott fűtesz, természetesen kifűtöd a házat, de a fejed tetejére is állhatsz a greslapod zavaróan hideg lesz, szerintem még a laminált lap is, lehet neked alatta bármilyen szigetelés. Feltételezem nem 28 fokra fűtöd fel a házat.
    És ahogy írtam, 30 fokos előremenő víznél a padló szerintem nem lesz 25-26 fokosnál melegebb (de ha elindul a fűtés majd megmérem neked) így még padlófűtés mellett sem érzed melegnek a padlót, egyszerűen csak nem jéghideg. Szerintem te fejedben a régi rendszerek padlófűtése él, mikor beküldték az 55-60 fokos vizet a padozatba, (ilyen családi házban nőttem fel), ilyenkor valóban rendesen meleg volt a burkolat, pedig nem volt ám olyan hőszigetelés a padlóban mint manapság (ezzel visszautalnék a szerinted nálam elrontott padlószigetelésre).

Új hozzászólás Aktív témák