Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkCube

    csendes újonc

    Köszönöm a kommenteket, pár dolog:

    (#2) Duliee - "Biztos csak a halál és az adók", de szerintem igen.

    (#3) icemad – Load? – Há’ most, hogy mondod, valami rémlik… :)

    (#5) ttt - Többeknél előjött ez a 486-os téma, először is az 386-os akart lenni, elírtam, DE!!!, még az sem biztos, hogy 386-os volt, igazából csak tippeltem, akkor még nagyon kicsi voltam, 8-9 éves, nem értettem a PC-khez, három dolgot tudok biztosan. Egy, hogy ez volt az első klasszikus értelemben vett PC, amit valaha láttam, és amivel játszottam. Kettő, nagyon megelőzte a korát, mert ezt leszámítva csak jó 2-3 évvel később jutottam ismét PC közelébe, 92-94-95 között ezt leszámítva csak Commodore és Amiga volt az éltemben (az se saját, ugye), ahogy azt a cikkben is leírtam. Annak a PC-nek amúgy mindenki a csodájára járt, akár milyen típusú is legyen, mer akkoriban szinte lehetetlen volt ilyesmit látni.
    Három, a PC egy akkoriban nagyon jól menő (nem multi) telekommunikációs cégtől lett elhozva, a cég tulaja hozta haza a saját cégéből, az akkor kamasz gyerekeinek. Nekünk sem ment rosszul a szekér abban az időben, de nekik 1992-ben vízágyuk volt, meg új Volvo-ju, évente 2-szer jártak a Kanári szigetekre, és akkortájt vettek két családi házat a két 16-17 éves gyereknek. Ezen felül, hát anyu barátnőjének már 1993-ban betették a - köhömm - szépészeti szilikont, az is megvolt egy autó ára, szóval ki lehet találni, hogy mennyire volt tétel ott egy PC, még ha drága is. És amúgy az a gép tényleg túlmelegedett 15-20 percenként, és mindig le lettem baxva, mikor nem bírtam megállni a játékot, és nem kapcsoltam ki, hanem kikapcsolt magától...
    Márpedig a legtöbbször nem bírtam magamtól leállni a játékokkal. :)

    (#6) kriszpontaz - He én ezt tudom... :):) csináltam volna a telefonszámlát az ősöknek, mint pár évvel később a 90-es szex telefonokon. :):)
    Mondjuk emlékeim szerint 1993-4-ig nálunk tárcsázós telefon volt, akkor kaptunk (egyébiránt pont a fent említett PC-s ismerőseinktől) egy RÁÚZSASZÍN, és híváskor rózsaszínűen világító telefont. Rózsaszín cicának hívtuk, és jó 10 évig állt szolgálatban. A végér már inkább bézs volt... kiszívta a nap.

    (#8) Degeczi - Igen, a nyomtató portjára volt rádugva. Széles, SCAR-t jellegű port, sok biszbasszal. Akkor az a párhuzamos? Lehet, ezeket a régi portokat nem vágom. Én már az USB korszak gyermeke vagyok.

    (#14) VIC20 - Az akusztikus szivacs. A konkrét eljárás. Venni kell egy külön racket, amiben a HDD kifejezetten ilyen erős, rezgés elnyelő gumiszalagok között lóg. Ebbe kell berakni a HDD-t, de úgy, hogy előtte becsavarod az akusztikus szivacsba. Ajánlott max 5400 RPM-es vinyót használni, ami alapból halkabb és hűvösebb, mint az átlag. A hőmérsékleten nagyot dob a szivacs, de nekem majd 8 éve így be van csavarva a Caviar Greenem, még nem főtt meg.
    Kicsi, 2,5"-os notebook vinyót is próbáltam, az már a legelső írás/olvasás teszt alatt 70+ fokra főzte magát, így elvetettem a 2,5-es vinyók használatát.
    Az akusztikus szivacs sokat tompít a HDD hangján, de még így is a vinyó a leghangosabb alkatrész a gépemben. Habár az órajeleket meghúzva a VGA is tud ciceregni játékok alatt.
    Ja amúgy a spéci rack is kábelkötözővel van rögzítve, hogy a csavarozás ne adja át a rezgéseket a háznak.

    (#18) kpbendeguz - 1995-ben lettem ötödikes, nekünk akkor kezdődött a számtech oktatás, előtte alsóban nem volt. A normál számtech gépek a már említett kitudja milyen Olivetti gépek voltak, Norton Commanderrel tanultunk rajta. Ezeken nem volt Doom, se semmi ilyesmi, csak az ilyen egzotikus Sango-s játékok.
    Wolfenstein-ezni valóban csak 7-es koromban, 1997-ben tudtam először.
    Egy évvel később középsuliba kerültem, ahol úgy kezdtem, hogy még csak 486-osok voltak (és elavultnak számítottak, igen, pedig az ország egyik legjobb (állami) közgáz középsulijáról beszélünk), ezért ment a Duke, a Doom II és társaik (pl Starcraft, ami nekem teljesen kimaradt az életemből) eleinte. 1999 környékén jöttek új számítógépek, azok szerintem PII-esek lehettek, mert már futott rajtuk az UT. Az Unreal? Hát úr isten, az egy konkrét korszak az életemből. :)
    2002-ben amúgy kapott a suli PIII 800-as gépeket. :)

    (#15) VIC20 - Hát emlékeim szerint olyan 90K körül volt a legcombosabb i5, és 110K volt az i7-7700K. Az a +20K már nem oszt, nem szoroz egy közel fél millás gépnél.

    (#26) cuebler - A generációs marketin nem deklarálja évre pontosan, hogy hol húzódik az X/Y határa, én az Y legeleje vagyok, de ha valaki nagyon akarja, nevezhet az X legvégének is, nem fogok besértődni. Születtem 1983 tavaszán. :).

    (#29) big-J - Avagy a Rémfarkas. :)

    (#31) SaGaIn - Sci-fi irányvonalon mozgok, nekem a múltban játszódó játékok sosem jöttek be, és a fantasy-k sem, de azért köszi a tippet.

    (#33) americanidiot - Mihez képest szellőzik rosszul? Minden relatív ugye. Ahhoz képes, hogy ha én gyártanék PC házat, egy darab fémháló lenne, ahhoz képest tényleg szarul szellőzik, egy átlag plexi oldalú, és vagy szivacs bélésű házhoz képest nem rossz. Jelenleg 36 fokos a CPU-m, úgy, hogy 366 RPM-en forog a CPU hűtő, és 277-en a házé.
    Szerintem ez nem rossz.

    (#35) Lalikiraly - Szegény szüleim, annyira nem nevettek jól. :)

    (#36) DDA40X - Isten látja lelkem a cél a szórakoztatás volt. Mintha csak megosztottam volna egy gyerekkori emlékem, mikor lefejeltem egy körhintát. Utólag az is vicces volt, bár akkor nem tűnt annak. Ha ez vígasztal, a tabletem nagyon fos, két kezem összetenném egy surface-ért, de nem telik most rá. Tehát akinek van surface-e dörgölje csak az orrom alá. :)
    Sajnálom, hogy így láttad a cikket. :(
    Ha az vígasztal, lehet egyszer írok egy cikket arról, hogy mi mindenre vágytam, amire nem futotta (vagy szimplán csak nevelési célzattal) nem kaptam meg. Bár az inkább regény lesz… három kötetes. Minimum. 

    Remélem minden kérdést megválaszoltam, örülök, ha volt, aki élvezni tudta a gyerekkorom epizódjait, a kis kocka mennyországomat (már amikor kijutott belőle). :)

    DarkCube = Lélekben Batman, az életben kocka

Új hozzászólás Aktív témák