Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andrasferenc

    tag

    válasz pengwin #4856 üzenetére

    Szia!
    Általában a legtöbb felültöltős mosógép 600×400 mm-es vízszintes vetületű méretű, kivéve többek közt a Miele mosógépeket.
    Én az AEG mosógépeket ajánlanám. 2018. május 31-éig tart a promóció, 2018. június 15-éig, ha regisztrál a vásárló a weboldalukon, akkor a kötelező egy év jótálláson felül még plusz 3 éve extra garanciát nyújtanak. (Persze, meg van határozva, mely boltokból történő vásárlások esetén. Általában a „klasszikus” üzletekben – a teljesség igénye nélkül: Media Markt, Extreme Digital, Márkabolt, stb. – történő vásárlások esetében.)
    Az inverteres motorok esetében a motorra 10 év garanciát vállalnak.
    A legtöbb webáruház ingyen szállítja ki a mosógépet a megadott címre, lakásba. (Lakáson belül nem vállalnak emeletre szállítást. Felajánlják a kicsomagolást, csomagoló anyag elszállítást. A megrendelési és kiszállítási folyamatnál kell jelezni a régi készülék elszállítási igényét, amely díjmentes.)
    Az AEG mosógép esetében 1,5 m hosszú duplafalú vízbekötő csövet (aqua stop) mellékeltek, de külön lehet vásárolni a Márkaboltban 2,5 m-es duplafalú vízbekötő csövet, amely egy átlagos lakótelepi fürdőszoba esetén rendezett vízbekötési lehetőséget biztosít.
    Én az AEG LTX7C373E típusú mosógépet vásároltam. Igaz, az általad említett értékhatár felett van, de az AEG jó gépeket gyárt, időtállóak. Ha más gyártmányokat nézek, akkor a kiegészítő garancia például a Media Markt esetében egy év kötelező garanciát alapul véve a +3 év extra garancia100-150 ezer Ft vételár között 17 ezer Ft, a +4 év extra garancia 20 ezer Ft. 150-200 ezer Ft vételár esetében a +3 év extra garancia 19 ezer Ft, a +4 év extra garancia pedig 22 ezer Ft. (Kerekített értékek.)
    Igaz, a nevezett mosógépet vissza kellett küldenem, mivel a belső dob világítása nem működött, de a kapott csere készülék kifogástalanul működik. Mosás közben nagyon halk. Centrifugálás esetében nem ugrál. Az 1300 fordulat/perc centrifugálási fordulatszám pedig szépen kicsapja a ruhákból a vizet. Ha a centrifugálási folyamat után rögtön kiveszi az ember a ruhákat, akkor a gyűrődése a ruháknak nem veszélyes. Teregetéskor kirázással normalizálódik minden.
    Természetesen a mosási folyamatokkal is meg vagyunk elégedve.
    A Media Markt online webáruházra hagyatkozva változnak az árak. Általában a 180 ezer Ft ár a „beállt” fogyasztói ár, amely most magasabb, de a Glamour napok esetében 160 ezer Ft volt. Pillanatnyilag most ez a mosógép a Márka boltban a legolcsóbb.
    Én a plusz 3 év regisztrációs garancián felül, még kötöttem rá a Media Markt-nál egy év plusz garanciát, így öt évre szól a készülék garanciája. (Úgy tudom, a Márkabolt a plusz 3 év extra garancia miatt – amit a vásárlónak kell saját magának intéznie – nem köt rá még plusz egy évet.) Az Extreme Digital eleve 2 év garanciával árusítja és +2 évre majd 17 ezer Ft, +3 évre majd 25 ezer Ft-ot kér el.
    Media Markt online webáruház esetében a vásárlástól számított 6 hónapon belül lehet utólag még plusz garanciát kötni.

    [ Szerkesztve ]

  • andrasferenc

    tag

    válasz pengwin #4856 üzenetére

    Kiegészítésként az előző hozzászólásomhoz: Az előző Electrolux mosógépem 12 év használatot bírt ki. (Nem motorikusan, elektronikusan ment tönkre, hanem a benne levő beton ellensúly tört szét. Egy 12 éves gépet már nem javítattam.)
    Az Electrolux cég gyártja az AEG, Electrolux és a Zanussi termékeket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák