Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • farkas-j

    őstag

    válasz uniqm1 #5087 üzenetére

    A Lidl és az Aldi által forgalmazott távkapcsolók nem a gagyi kategóriába esnek (szerintem). Mi évek óta használunk ilyen szetteket a családban. A reléknél hosszútávon akkor lehet gond, hogyha a meghúzás vagy az elengedés közben folyik át rajtuk a 15-16 Amper. Ekkor előfordulhat ívhúzás, beégés. A mosógép és mosogatógép pont nem így "terheli" az áramcsatlakozást. Amikor be majd kikapcsolod a relét, akkor a gépek készenléti helyzetben vannak, így minimális áram folyik az érintkezőkön, nem alakul ki ívhúzás. Egyébként is csak 10-12 Amper körül van az áramfelvételük a mosógépeknek. Mondjuk egy 2,5kW-os hősugárzót én sem bíznék rá közvetlen kapcsolással egy ilyen egységre, mert be és kikapcsoláskor a teljes terhelés jelentkezik az érintkezőkön. Egy ismerősömnek kellett megoldanom az elektromos kályhájának a távkapcsolását Interneten keresztül. Vettem egy XonOff WiFi-s egységet (papíron 16A-t tud kapcsolni) amivel egy ipari 32A-es relét kapcsoltatunk. Ez az ipari relé kapcsolja az áramot az elektromos kályhának.

    [ Szerkesztve ]

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Új hozzászólás Aktív témák