Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    Ez a pszichiáter,2 doboz gyógyszer 5 perc alatt nekem is megvolt Viszont nekem mutogattak képeket is mint a filmekben.Mondtam én zégergyűrűtől kezdve mindent :DDD

    Neked is bejott a Rorschach-teszt? :DDD

    Tizeneve zavartak el sorozasrol pszichiaterhez, ott sikerult talalkozni vele.
    Egyik szimmetrikus pacara csipobol ravagtam, hogy Vor'cha osztalyu klingon rombolo.

    Alig neztek hulyenek.

    (Ehh, mar vagy 3 eve nem vettem be az eves Star Trek dozist.)

    Sport, stressz: magnezium+kalcium mindenkeppen kell.
    En ezt szedem, sokkal koltseghatekonyabb, mint a MagneB6.
    Legtobb patikaban hasonlo aron van, nem kell netrol rendelni.
    Melle vitaminnak az Actival Extrat, ha mar mast nem lehet betegsegpenztari kartyara kapni.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    Nagyon soksoór szoktam hallani azt is,hogy .:-Utálok bemenni a Tescoba mert ott olyan rosszak a fények az a sok neon....

    Beteg epulet szindromanak hivjak.

    Mostani exmelohelyem is ilyen volt, alig 2 eve epult, csilivili csupauveg irodahaz.
    Mikor kinottuk az eredetileg berelt teruletet, mi csoportunk at lett teve a H alaku irodahaz belso sarkaba, ami egesz nap arnyekban van, egesz nap egetni kell valamelyik sor neont, hogy lassunk valamit.
    Persze mivel modern neonrol van szo, baromi nagy a fenyereje, plusz a lampatest is erosen tukros, igy voltak belole vitak, hogy melyik sor egjen, mert olyan nincs, ami senkinek sem veri ki a szemet. :(

    Raadasul osszesen 1 nyithato ablakunk volt csak, igy szellozes a nullaval volt egyenlo.
    Max akkor jart a levego, ha ki volt nyitva az ajtonk+masik szarnyhoz vezeto erkely ajtaja is.

    Dekoracionak volt ugyan legkondi, de azt is koltsegtakarekosan epitettek ki, kimaradt belole a legnedvesito, igy telen egyszamjegyu volt a paratartalom az irodaban, mindenkinek kiszaradt a torka, egett a szeme, antisztatikus szonyeg ellenere minden femtargy razott.
    Nyaron meg a legnagyobb hoseg idejen 18C-s viz keringett a legkondiban, kepzelhetitek, mennyire hutott.
    De legalabb a hangjatol mindenki a falra maszott :W

    Aztan csodalkozott a napos oldalon levo fonokseg, hogy a "sotet oldalon" miert annyira rossz a kozhangulat, alig halad a munka.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    ezen kívül ami még kis erőfeszítéssel megoldható az a napi 3 liter vízbevitel. szokni kell, de hamar megvan. és akkor hoppá már kevesebbet fáj a fejem, jobb a közérzetem, a körmömről is eltűntek a kis fehér bizbaszok, nem korpásodik a hajam, a bőröm jobban néz ki, több az energiám. a makrotápanyagok már keményebb dió, nehéz a kenyeret rizsre cserélni, nehéz mérsékelni a cukorbevitelt, stb, de már a 3 dolog egyike is jelentősen javítja az életminőséget.

    Kenyer: ~4 eve leszoktam rola, kb. heti 4 zsembe fogy, az is csak virsli vagy halkonzerv melle. Egyebkent joghurtot vagy gyumolcsot eszem vacsira.

    Rizs: Mikor elozoleg munkanelkuli voltam majdnem egy evig, sokallottam a krumplik arat a sarki kifozdeben, akkor alltam at a joval olcsobb rizsre. Azota is hebe-hoba eszem krumplit.

    Cukor: azt is csak melohelyen fogyasztottam, mert az instant kavekat nem igazan lehet cukor nelkul inni.
    Rendes kavefozot meg csak igergette a cegvezetes, de abbol is csak a szarvasi elektromosra futotta, abbol kijovo fekete szinu ihatatlan lotty meg nem kompatibilis a gyomrommal.
    Itthon rendes kavet iszom, sok tejjel nyakonontve, abba felesleges a cukor.

    Viz? Napi 2 liter korul van, melohelyen a szaraz levego miatt inkabb 2.5.

    Sport? Tizensokev fotelpatkany informatikus uzemmodot ~3 eve csereltem sportosabbra.
    Sokfelet kiprobaltam: gyuras valamiert nem erdekel, bicikli jol lefaraszt ugyan, de tul monoton.
    Gyarilag selejt terdeim meg erosen korlatozzak a szoba joheto mozgasformakat: futas, ugralas total eselytelen.
    Heti 3 ora pilatest viszont kezdem unni 2.5 ev utan.
    Joga/body art bejonne, mert agyilag jobban kikapcsol, mint a pilates, de az meg tulterheli az izuleteket a hajlekonysagot fokozo gyakorlataival, vagy valamelyik izmomat huzom meg, de nagyon.

    De igy sem sikerult megbirkozni a melohelyi stresszel, pszichiaternek meg mar nem volt erosebb antidepresszansa, igy a totalis idegosszeomlast megelozendo inkabb felmondtam. :(
    Most kereshetek valami nyugisabb allast, ami nem keszit ki idegileg.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    eszel valami multivitamin pack-ot?

    Mint korabban irtam, kalcium+magnezium+cink, actival extra, meg ujabban a sok sport miatt recsego-ropogo izuleteimre glukozamint.
    Utobbit meg csak par hete szedem, egyelore nem erzem, hogy hasznalna.

    túl sokat és túl keményen dolgozott az életében. a ti bajotok alapja is ezzel kapcsolatos

    Miota a cegnel bevezettek a digitalis villanypasztort, ami lassan a sz@rassal tolott idot is levonja a napi netto 8 orabol, nem csak a "celtalan" netezest (index, origo, forumok, PH), viszont a tulorakat egyaltalan nem fizetik, azota a ceg vezetes csodalkozik, hogy a sok embernel korabban teljesen termeszetes havi 20-30 ora tulora egyszamjegyure csokkent+meredeken zuhan a moral, es mindenki ugy jon be reggel, hogy mikor lesz mar vege a munkaidonek. :(

    De legalabb a 2-3 hetente esedekes fejmosast mindig megkaptuk, hogy sz@rok vagyunk, meg nem hatekonyak.
    Csak eppen az okokat nem akarjak eszrevenni, hiaba jeleztuk mar ezerszer, kezelni meg vegkepp nem hajlandoak.

    Ezen max munkahely valtassal lehet segiteni, de ezt eleg sok (ex)kollega szinten ugyanigy gondolta/gondolja.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz old rocker #152 üzenetére

    Azt hiszem, világos, hogy a szerotonin visszavételt gátló gyógyszerek (SSRI) nem nyugtató, altató hatásúak.

    Mirtazapint este kell bevenni, mert almosit.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz proof88 #158 üzenetére

    Egy adag mérete: 3 tabletta

    Oszd el harommal az ott lathato szamokat.
    Amit linkeltem az per tabletta ertendo...

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák