Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bossyy

    tag

    Talán a szifon 4/4S -es és a Nokia N8 volt az olyan utolsó beépített akkumlátoros készülék, ahol még tényleg könnyen lehetett telepet cseréni egy kis csavarhúzó segítségével, de mióta összeragasztják a gyárban az előlapot/hátlapot/keretet , azóta nettó szívás egy aksicsere :-(
    Én amúgy a napelemek használatának mellőzését nem értem, simán lehetne a hátlap egy része ilyen alkatrészből és akkor napközben gyakorlatilag lemeríthetetlen lenne a telefon. Sőt, akár este is, mert mesterséges fényforrás is van szinte mindenhol. Nekem a karórámban is van napelem (Tough Solar) és a gyártó szerint egy sötét fiókban is eljár 5-6 hónapig az óra, pedig mechanikus alkatészeket (5 motoros szerkezet) kell mozgatni és meghajtani az elektronoknak a kvarc vezérlést. De amúgy ha tök sötétet érzékel (tehát amúgy sem látjuk az órát), akkor beteszi magát enegriatakarékos módba, majd amikor megjönnek a fotonok, azonnal visszavált rendes üzemállapotba. És egy "csak" egy karóra (mondjuk abból egy jobbféle), nem okostelefon.

Új hozzászólás Aktív témák