Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Solicidium #31 üzenetére

    Volt több forrás is (AK100, AK120, DX50, stb), de mindről nagyjából az volt a tapasztalat, hogy a IE80 (IE8, mert az kb ugyanaz, csak más anyagból van a háza) nem valami részletes, a mélyei kicsit mocsarasok, huppogósak, magasban sem mutat kiemelkedőt. Egyszerűen elavult. 10-15 éve még ez csoda lehetett az IEM-ek közt, de manapság már bőven van jobb. A jelenleg használt VSD3 fülesem tudja ezt a részletességet, csak nem huppog alul, hanem pontosabb, feszesebb, és 11 ezer forint volt.
    Az ilyen IE80 jellegű hangkép szerintem a mai pop és hip-hop zenékhez mehet talán el, mert a javukat olyan szörnyen keverik, hogy egy normális hangkeltővel ingerszegényen, üresen konganak.

    Ha váltani akarnál, akkor pedig szerintem már bármelyik Soundmagic is jobb választás, de mondjuk egy RHA MA750i már űrhajó ahhoz képest, pedig az sem egy kimondottan kiegyenlített füles azért :N Azt meg nem tudom komolyan venni, hogy az IE80-at egyáltalán egy lapon említi valaki egy több armatúrás CIEM-mel. Még az IE800 sem egy kategória, pedig az már árban legalább ott van velük együtt.
    Sennheiser az utóbbi 10 évben semmit nem fejlesztett az IEM vonalán (kivéve az IE800-at talán, de még az sem akkora csoda, amennyibe kerül), nekik más a fő profiljuk. Például a fejhallgatók, de abból is inkább a felső kategória (HD600-650-700-800).

Új hozzászólás Aktív témák