Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz ddekany #153 üzenetére

    Esetedben is, mondod csak 45-50 fok volt, de lehetett tudni, hogy hol méri?

    Jó kérdés, fogalmam sincs, viszont van olyan device, amin van temp1 és temp2 érzékelő is, de többnyire kompozit hőkijelzés van szerintem, de melyik SSD fajtánál milyen, azt nem tudom! Az valószínűtlen, hogy a NAND hőmérsékletét mérné bármi is, mert egy nagyobb kapacitású eszközön lehet a két oldalán mondjuk 8 darab NAND...persze a kompozit érték egy nyitott eszköznél szintén nehézkes.

    Különben a 70 fok optimum max érték az a NAND hőfokára vonatkozhatna logikusan, mivel a vezérlő az egy processzor, ami nyilván a 90-100 fokot is elviseli tartósan, de tényleg nem tudok ezekről kb semmit! :B Saját gépeimben csak Sata eszközök vannak, így még sosem kellett jobban utánajárnom ennek a temp-érzékelés témának! :N (honnan is tudná ezt egy nulla forintos OS-t használó elitista f*c)

    Különben abban a keskeny A475-ös Thinkpad-ben igazából a CPU és GPU hőmérsékletet mértem terheléssel és a 60 fokos NVMe mellett a többi érték se nagyon ment 70 fok fölé, az egy adott ponton bekapcsoló venti igen hatékony volt, azt se nagyon hiszem, hogy épp az SSD melegítené a CPU-t és a VGA-t egy notebookban, az kicsit olyan lenne, mint amikor megy a hídon az egér meg az elefánt és a kisegér gondolja, hogy dübörögnek a léptei! ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák