Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabe8719

    senior tag

    válasz David75 #140 üzenetére

    A 3Ghez képest tényleg nem volt nagy előrelépés, de szvsz. pont azt javították rajta, ami a 3Gnél nem volt hosszú életű.. A hardvert. Meg lehet nézni, hogy iOS 4.0tól felfelé hiába volt lekorlátozva 3G-n a szolgáltatáskészlet, egyszerűen onnantól kezdve szinte az összes 3G halott, úgy ahogy van. 3.1.3mal tényleg hozta amit kell (különösen a 2Ghez képest), viszont ha nem lépnek szintet ott is szoftveresen, túl hamar megszűnt volna supportja a 3G-nek, ami nyilván az árazása mellett nem lett volna szép húzás az Apple-től, úgyhogy életben tartották a 3G-t is amíg lehet.
    Az én véleményem az, hogy hardverben a 2G-nek kellett volna olyannak lenni mint a 3G-nek, és a 3G-nek kellett volna azt hozni, amit a 3GS-nek. Úgy aztán tényleg meglett volna a nagyobb fejlődés mellett is a normális szoftvertámogatás, és nincs az, ami most van mondhatni az összes 3G-vel..

    Perpill úgy állunk, hogy a 2G 3.1.3-mal még mindig rendben van sebességre és kezelhetőségben, a 3GS még lazán el fogja vinni az iOS 5-t is, a 3G meg ott van, hogy amelyiket upgradelték folyamatosan, az egyszerűen le van gyilkolva, mert nem bírja el már a 4.0-t sem rendesen.. Onnantól kezdve meg ugye halott a történet, mert SHSH nélkül ha jól tudom, a downgrade felejtős.

    Szvsz. ha így vesszük, pontosan, hogy a 3G volt hosszabb távon egy rendesen elbaltázott széria a többihez képest.

  • manchester85

    addikt

    válasz gabe8719 #170 üzenetére

    Elég sok mindent rosszul tudsz.

    A 3G és a 2G tök ugyanaz hardveresen (a gpst és a 3g hálózatot leszámítva, de ezt nem is igazán vehetjük hozzá a hardveres teljesítmény kérdéséhez.)

    3G-re SHSH nélkül is gond nélkül visszatehető bármilyen 4-esnél lejjebbi OS.

    Innentől meg az egész elméleted borul, bár azt jól látod, hogy 3G-re az egész iOS 4 nagy kapufa volt.

    i6 Silver

  • gabe8719

    senior tag

    válasz manchester85 #172 üzenetére

    SHSH-nál oda is írtam, hogy "ha jól tudom", ezek szerint ezt nem tudtam jól. Azt is tudom, hogy teljesítmény szempontjából a két készülék gyakorlatilag azonos, éppen ezért próbáltam rávilágítani arra (csak nem sikerült ilyen konkrétan megfogalmazni), hogy a 3GS már tényleg az a ráncfelvarrás volt, aminek a 3G-vel kellett volna kijönnie.
    Az iOS 4 meg pont azért volt kapufa a 3G-n, mert a hardver teljesítménye gyakorlatilag ugyanaz mint a 2G-n, de a supportot fenn kellett hogy tartsák - ha a 2G-vel egyidejűleg megszüntették volna arra is, az komoly csorba lett volna az Apple imidzsén anno..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák