Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Diabolis

    tag

    Miért fél mindenki a szabad lőfegyvertartástól? Egy rakat cucc van amivel simán ki lehet oltani egy ember életét. Kés, bézbózütő, 32-es villáskulcs, anyósom...
    Aki akart lőfegyver annak már van. Tartási, viselési? Ugyan, a 30 kiló herka mellett kap még 2 hónapot a csúzliért. Mit számít?
    Önvédelmi fegyver? Na, annak van értelme. Mert amikor a kis szutyok bicskát nyit rám, gond nélkül csapnék ki egy fél tárat a lába elé. Ha véletlen magasabbra meg... Bocs, nagyot rántott.
    Természetesen ésszel szabályoznám. Priuszosnak egyértelműen nem. Mellé egy pszihóvizsga. Esetleg 8 általános :D .
    Egy szónak is száz a vége: Én nem látom azt, hogy baj lenne ha szabadon (de szabályozva) lehetne magamnál fegyvert tartani. Lehet kevesebb lenne a késelés. Vagy nem vernék agyon a borászt. Vagy a tanárt. Folytassam a sort?

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

  • Diabolis

    tag

    válasz Cathfaern #52 üzenetére

    Hála istennek olvashatom nyugodtan az aktuális scifimet. Ez a témakör ugyanis elég jól megy. Ahol felnőttem ott elég sok barnábbnak született embertárunk is lakott. Szerettek is késsel járni, sűrűn fenyegetőztek. Egészen addig, amíg filmes lazasággal elő nem húztam egy 32-es villáskulcsot, és megkérdeztem, melyikük lesz az első. Onnantól enyhe szájkarate, és húztak a vérbe. Ha egészen véletlenül lőttem volna párat, szájkarate nélkül húztak volna el.
    Idősebb koromba belekóstoltam a rendvédelembe. Nem rendőrként, de bőven sok elég veszélyesnek tűnő szituációban volt részem.
    Tapasztalat: HA valaki bántani akar, az bántani fog. Nem ugat, nem pofázik, kést ránt és szevasz. Ott értelemszerűen minimális az esélyed arra, hogy stresszhelyzetben fegyvert ránts, csőre húzd, biztosíts (már amelyiket kell). De a sok kis csicska ellen, akinek először saját magát kell felturbóznia, hogy merjen tenni valamit (és ezek vannak többen), teljesen jó egy normál kaliberű önvédelemre szánt fegyver.

    Az országok összehasonlításához pedig: Ne különböző országokat mérjünk össze. Jegeljük be a jelenlegi statisztikákat, és tiltsuk be a fegyvertartást pl. az USÁban, és engedjük meg Hollandiában. Pár évenként nézzük meg, hogy változik a statisztika. Szerintem a fegyver kultúráját nem a törvények, hanem az emberek kultúrája határozza meg.

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

  • Diabolis

    tag

    válasz borg25 #72 üzenetére

    Aki ki akart rabolni, bármikor szerezhetett fegyvert. Nem érdekli a törvény.
    A békés kisvárosi életében 30 km-en belül szinte biztosan van egy lőtér.
    Arányosság elve: ha a sötétben egy hajszárítót ránt rám, akkor is torkonvágom. Sötét is volt, markolata, csöve is volt, elnézést bíró úr. "Fegyvernek látszó tárgy".

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

  • Diabolis

    tag

    válasz Cathfaern #118 üzenetére

    Említettem a villáskulcsot. Hajnal kettőkor az is fegyver, hisz valószínűleg nem a csöpögő vízcsapot akarod meghúzni az utca közepén.
    Sok olyan kis pöcs van, aki baromira szeretne téged kirabolni. De ahhoz, hogy bántson, kell a lelkének egy kis indok. Például az, hogy "beszóótááá".
    Vagy épp fordítva, nem akar kirabolni, de kilátástalannak tartja a helyzetét. Ahogy meglátja a fegyvert elhúz a vérbe, és megnyugtatja magát, hogy nem lett volna esélye.
    Az általad írt példában a lakat lehet a fegyver. Inkább továbbmegy, mert túl macerás.

    Mindegy, Te úgy gondolod, én így, van egy olyan sanda gyanúm, hogy soha az életben nem fogjuk megváltoztatni az álláspontunkat :D Ettől persze nincs harag, a földgolyó azért izgalmas mert különbözőek vagyunk :D

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

  • Diabolis

    tag

    válasz borg25 #177 üzenetére

    "Mert lehet még az is, hogy te mész betörni, mert munka nincs, "

    Na most fogom a hasam a röhögéstől :D :D :D :D :D "Munka nincs" :D :D :D :D :D
    A nappalos melóm mellett 4 órát még éjszakázok, heti 2-3 alkalommal. ELVILEG. Gyakorlatilag nem olyan régen 1 hónapot egyedül toltam, heti 5 éjszakát. Netto 2 rongy/óra, az idő 70%-ában csak vezetni kell, a főnök nem csesztet. 1 hónapig nem talált mellém váltóst a főnök, aztán akit talált, inkább elzavarták egy hónap után.
    Ergo aki nekem arra hivatkozik, hogy azért lop mert nincs munka, azt tényleg fejbe kell lőni.

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

  • Diabolis

    tag

    válasz zsolt501 #179 üzenetére

    " de az is tény hogy sokszor olyan fizetésért és olyan munkafeltételekkel amiért nem szívesen megy el valaki dolgozni, "
    Akkor el kell menni lopni, rabolni? Kis pénz is pénz. Közben lehet keresni jobbat. Csináltam.
    "több olyan város, kisváros és falu van" Én is éltem 300km-re a családtól, hetente egyszer mentem haza. De volt annyi pénz, amivel átvészeltük azt a korszakot.

    Nálam nincs mentség arra, ha valaki lopással szerez pénzt.

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

Új hozzászólás Aktív témák