Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parallaxis

    addikt

    válasz macskea #82 üzenetére

    Na ezen a szinten került az első iPhone 270e forintba

    Ezzel több gond van.

    - Az első iPhone kizárólag az USA-ban volt kapható és csak egyetlen szolgáltatónál, így hivatalos magyar ára nem is volt

    - A hivatalos ára 500 dollár volt, de ennél lényegesen olcsóbban kapták meg a vásárlók előfizetői szerződés keretében (és kaptak hozzá nevetséges havidíjért korlátlan beszélgetést és nethasználatot).

    - Akkoriban az 500 dollár is kevesebbet ért, az USA-ból érkező iPhone-omat én akkoriban 120 eFt-ért vásároltam (még megvan az adásvételi papír :) ).

    De okos telefon nem volt, még annyira sem mint most egy Asha vagy egy kínai legalja fos droid

    Ez sem igaz teljesen, mert az iPhone soha nem volt featurephone, mint az Asha, csak megjelenésekor Jobs még nem hitt a natív alkalmazásokban, minden külsős megoldást webes felületen képzelt el (WebApp).
    Szóval igen, már az első készüléken is tudtam excel táblát és szöveget szerkeszteni és sok ezer böngészőből futtatható app közül lehetett válogatni (ugyebár a korlátlan net adott volt nekik alapból).
    A WebApp store egyébként egész 2013-ig elérhető volt az Apple oldalán.

    Érdekes, hogy most meg éppen a webes alkalmazások fele kezd fordulni a világ lásd Chromium. :)

    Ezzel egy időben megszületett a prémium mobiltelefon fogalma, mint legolcsóbb luxuscikk.

    Ez elég nagy tévedés, a prémium kategória már előtte is létezett, pl. a Nokia E90 megjelenéskori hazai hivatalos ára 300 eFt felett volt.

    [ Szerkesztve ]

  • dezs520

    senior tag

    válasz macskea #82 üzenetére

    ...rosszul fogalmaztam,az én első iphone-on,ugyanis csak 3GS óta vagyok felhasználó...előtte nekem is nagy volt a pofám,szidtam mint a bokrot,pedig azt sem tudtam milyen (nem tudom miért)

    De amúgy mindegy is,mert már megint azt írod,túlárazott fos volt...most nem az árárol beszéltünk.
    Jó volt használni? = igen
    Volt előtte hasonló? = nem
    Igy leegyszerűsítve...

    Lirion,de milyen?persze hogy volt,mint mondtam SE P990i-m volt,az sem volt egy olcsó kategória,és a kijelző érintésérzékenységét nem lehet egy napon említeni a szifon kijelzőjével...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák