Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomasz72

    tag

    Jó kis emlékfrissítő volt olvasni, így 50 előszobájában!
    Szerintem mi vagyunk az a korosztály, akik a kommunizmus lassú "rothadását" már úgy éltük meg, hogy fel is fogtunk belőle valamit.
    Kisdobosként minden második szombaton mehettünk suliba.
    Persze délután, a falu másik végére! Télen kicsit nyomasztó volt a korai sötétedés miatt.
    És volt egy azt hiszem "utcafelelős" velünk, aki jelentette hétfőn, hogy nem randalíroztunk-e hazafelé...
    Fater jól bedurrantott az olajkályhába, 15 négyzetméteren laktunk négyen a nagyszülőknél.
    Aztán felvett egy halom kölcsönt (200e forintot) és épített egy saját házat.
    Dolgozott rajta az összes rokon, volt, hogy a téglát úgy hozták, egy fillére nem volt az öregemnek.
    Azt mondta a tüzépes csóka, hogy "nem baj Palikám, majd behozod fizetésnap után!"
    Úttörőnek lenni még lightosabb volt. Megfenyegetett az ofő, ha még egyszer vadgesztenyét húzok a nyakkendőre, kapok egy intőt... Persze tudtam, sose tenne ilyet...
    Ja, meg mehettünk a Mariahilferre Fater GA-s zöld valterjével vásárolni...
    Persze olyankor mikor nálunk ünnep volt, jellemzően március 15.-én.
    Hazafelé, a hátsó ülésen kifelé bámulva imádtam a pesti neonreklámokat!
    Szakközépbe mikor bekerültem, volt egy tanár, gépi forgácsolást tanított, na szóval Ő volt a kerítő..
    Lépjünk be a KISZ-be, jó lesz az!
    Kollektíven kiröhögtük, ezért fent állt a veszélye, hogy cserébe mind megbukunk.
    Aztán csak leérettségiztünk...
    Utólag belegondolva nem panaszkodom. Öregem az akkori rendszer a tudásával támogatta.
    Kiváló dolgozó lett a rákospalotai üzem beindításáért. Járhatott az NDK-ba, hozott formo-t, Fix und Foxi-t, járhattam Graal-Müritz-ben.
    Lehetne még mit írni,de megtetted helyettem...
    Jó írás, gratula! :R

    Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

Új hozzászólás Aktív témák