Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Slyd

    csendes tag

    Azt nem értem, hogy ez miért is számít újításnak???

    Évek óta használom a Best GSMNavigator nevű programot, de ugyanennek a cégnek a Best Profiles nevű alkalmazása is simán ismeri a cellák alapján végzett profiváltoztatást... Maximum annyi újítás lehet benne, ha GPS alapú a program, de az meg elég necces...

  • Slyd

    csendes tag

    válasz (An)Dante #17 üzenetére

    Hát nem tudom mi a jobb...

    Folyamatosan működő GPS és pontosabb helyfüggő beállítások 0,5 nap készenléttel, vagy alaposabb beállítással körülbelül ugyanolyan pontossággú hálózat alapú helymeghatározás.

    Na kifejtem...

    Ahhoz, hogy egy GPS koordináták alapján működő beállítás-kezelő program korrektül működjön folyamatosan kellene mennie a GPS-nek. Próbáld ki, hogy ha folyamatosan megy töltő nélkül a navigáció mennyit fog bírni a telefonod... Segítek. Fél napot. Innentől fogva meg értelmetlen a dolog. Persze most azzal fognak jönni az okosok, hogy nem kell folyamatosan, csak percenként, vagy öt percenként a GPS-nek elindulni. Ok. Elindul a GPS mennyi idő alatt talál bent az irodádban jelet? 10perc? 15? 1 óra? Le is telt a tárgyalásod... Jó, most jönnek a nagyokosok, hogy ott van az A-gps, ami hálózatalapon megmondja merre is vagyunk. Nagyokosoknak GOTO10: Pont ezt csinálják az eddigi programok...

    Amúgy meg a 2G-3G váltási problémát én úgy küszöböltem ki, hogy egy adott területet betanítottam 3G-s cellákkal is, és 2G cellákkal is. Segítek ezt úgy lehet, hogy először betanítod a 3G-t, utána letiltod a hálózati beállításoknál a 3G-t (UMTS) és betanítod a 2G cellákat, mert ilyenkor a telefon már csak azokat látja. Szóval ez nem okoz annyira gondot.

    A cellahatárokat pedig alapvetően egy-két hét alatt észre lehet venni, és lehet finomítani a beállításokat. Ezek a funkciók általában nem egy-két méteren (de nem is 10-20 méteren) múlnak, szóval doszt elég a cellainfó, a GPS értelmetlen...

    ___________________________________________________________

    Más:

    "...Üdvözlendő, hogy a Nokiákon is lesz végre ilyen gyárilag..."

    Ezt úgy mondod, mintha az Androidos - vagy bármilyen - telefonok alapfelszereltsége lenne...

    [ Szerkesztve ]

  • Slyd

    csendes tag

    válasz jookomak #5 üzenetére

    "Nem rossz ötlet, pl mozi, színház, orvosi rendelőben némít a telefon, sok okosnak nem fog csörögni."

    Ez is tetszik...

    Szerintem azon emberek 99,9999999%-a, aki annyira tajparaszt, hogy egy moziban, vagy színházban nem némítja le. vagy kapcsolja ki a telefonját, annak úgy gondolom egy ilyen programot feltelepíteni, és beállítani olyan kihívás lenne, mint nekem megírni egy műhold geostacionárius pályanavigációs vezérlő programát.

    De gyanítom, hogy nem is okostelefonokat használnak az ilyenek...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák