Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oalex

    senior tag

    válasz Bog #21 üzenetére

    Kösz a tesztet. Jó lett.
    Véleményem szerintem, viszont maximum a "majd ajánlott lehet" plecsni érdemli csak meg. Ha ilyen nincs akkor csak "tetszett".

    Amúgy, a fórumokból össze vadászót infó-k alapján, nem valódi a bug javítási lista ami keringet a netten (és én linkeltem a másik topic-ban). Akik feltették, azok közül jó néhányan írták, hogy bizony bizony jócskán vannak ott olyan mondatok, amiket nem oldottak meg. Továbbra sem megfelelően működő widget meg ilyesmi. többek közt az accuweather.

    Ez csak azért ciki, mert elvileg az widget-ek volt a FSP "Featured selling point"-ja, az összes előzetes videón és ezzel villogtak a Nokia bemutató emberei minden kiállításon. Na már most egy widget fél év alatt nem javítható rendesen??? Kizárt dolog, ez egyszerűen a hanyagság műve. És ebbe fog bele bukni a Nokia a nagy múltjával együtt, ha nem változtat.
    Azt is olvasom, hogy a lock-slide hibát is csak részben oldotta meg a frissítés. Olyan beszámolók látnak nap világot mint:

    "...The keylock is much better now. v10 you had to toggle it 3 times. v11, it happens occasionaly (not enough to annoy) and when it does you only toggle twice...."

    magyarul még mindig előfordul, csak ritkábban. :F :F

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz sniper elite #37 üzenetére

    Most még semmiképen sem.
    Pár hónap és talán javítva lesz több hibája is, amik most nagyon boszantanának, ha ennyi pénzt kiadsz érte.
    És az is biztos, hogy olcsóbban hozzá férsz majd később.
    Addig max csak hardverileg tapogasd meg valahol, hogy mennyire jön be a billentyűzet (van akinek tetszik és ugyan úgy sokan is szidják, pld. space-bar, stb).
    Meg, hogy a képernyő dőlés szög nem állítható, csak fix van (ami vagy az asztalra vagy kézbe jó, de mindkettőre nem). Ez ugye jó néhány konkurens modellén megoldott, de akár a Nokia saját E90-es é nél is.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz sniper elite #48 üzenetére

    Ha idén szeretnél, akkor ősszel is jó lesz, akkor még olcsóbb lesz az N97 (és a sokadik firmware-el). Javaslom, hogy az Omnia HD-t is nézd meg. Tudod, az is ugyan az a Symbian. Viszont már most kevesebb bug-ja van mint ennek. Tudásbeli különbség pedig magjáért beszél. Próbáld ki mind kettőt és döntsd el magadnak.

    Ha viszont ragaszkodsz a qwerty-hez és a Symbian-hez, akkor az N97 az egyetlen alternatívád. Ha a symbian viszont csak azért kell mert azt ismered, akkor azért érdemes körül nézni és ismerkedni, mert határtalan a piac.

    Az új HTC Hero (az új Sense UI miatt) nagyon ütősnek ígérkezik (ha ez a készülék nem tetszik annyira, akkor még ott a T-mobile os, annak nincsen törése): [link], [link] (az utóbbit a közepétől nézd meg)

    Hamarosan itt a Pre is (ami megint csak kiváló kezelőfelületet biztosít), azonban a minőség ellenőrzést nagyon elszúrták, mert rengeteg a panasz a hardver-ra (remélem, hogy a GSM verzióra már jobban oda figyelnek). [link]

    WM fronton pedig legszélesebb az idei kínálat és ha nem elvből ellenzed, akkor érdemes kipróbálni (Diamond 2, Touch Pro2, Omina 2, Omnia HD, Toshiba (1Ghz), stb). A rugalmassága miatt szerintem egyenlőre ez a nyerő, itt arra gondolok, hogy erre érhető el a legtöbb program, jó részt ingyen. Így gyakorlatilag bármit meg tudsz vele csinálni, meg úgy fog kinézni és azt fog megjeleníteni a kezelő felületed ahogy és amit csak akarsz.
    SPB 3.0
    WM 6.5
    Vagy akár az új Manila TF3D 2.5

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Stunts666 #68 üzenetére

    De aki eddig megvette vagy tesztelte mindenki azt írta, hogy megfelelően gyors.

    Ez így ebben a formában abszolút nem igaz. Néz körül a külföldi fórumokon, ott sokkal több a tulaj és olvasd el mit mondanak ha már rájuk hivatkozol. Itt meg max 4 nyilatkozott eddig.
    Valamint a külföldi tesztek nagy része csalódással zárta az értékelését és nem ajánlással.
    De még maga Bog is panaszkodott a sebességére a fórumban a tesztelés közben: [link]

    Bog: "....De kipucoltam a postafiókomat (del *.*), most zsír a cucc. Viszont a sebességgel nem annyira vagyok megelégedve......" :F

    Én nem tartom Nokia fan-nak Bog-ott. Max szólt neki a fő szerkesztő, hogy a Nokia jó ügyfél és muszáj neki "ajánlottat" adni (ezt persze nem erősítheti meg senki és érthető). A tesztelés közben még ez volt a véleménye: [link]

    Bog: "Ehh, megint kiadtak egy búgós szart, pedig a bemutató óta már fél év eltelt..." :F

    Tudjátok anyagi világban élünk és neki is meg kell élni (hisz ingyenes a fórum). Gondolom mindenki emlékszik a Nokia 6700 hír re, ami a nyitó oldalon "A hét főbb hírei" közt szerepelt legalább 2 és fél hónapig (az nem a hét hanem 10 hét főbb hírei maximum :R ). Ez volt év elején, de azóta sem jelent meg. Az ilyenek egyértelmű marketingek, de hát egy ingyenes és sikeres fórum fenntartása ezzel jár.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz joey04 #83 üzenetére

    :C :DDD akkor a tulajdonos a hunyó :DDD

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Bog #89 üzenetére

    Kedves Bog:
    Mint már írtam a teszt tetszett (ezzel kezdtem itt az első mondatomat). Ezt továbbra is így gondolom, hogy többnyire jól le írtad amit láttál, tapasztaltál.

    Én csak a plecsniről beszélek. Az úgy lett volna korrekt, hogy egyenlőre "tetszett" és ha ma este felrakod rá a 11 és megnézed élsókézből, hogy mi javult és mi nem (hisz már írtam és te is utána nézhetsz, hogy vannak ellentmondások).
    Majd ha ezt követően az ősz benyomásod az, hogy most már őszintén ajánlod, akkor ki cseréled a plecsnit (ahogyan írtad is majd "update"-eled a tesztet, úgy hogy ez is belefért volna). Így nincs meg előlegezve a bizalom, mint ahogyan más teszteknél sem nagyon szoktad megelőlegezni, hisz annyi erővel sok mindent lehet "ajánlani", hogy majd jó lesz.

    Tudom, hogy most ezt nem fogod már megváltoztatni, de ettől még nehéz azzal vitatkozni, hogy ez lett volna a helyes.

    technet nálam már totál leírta magát, úgy hogy el sem olvasom. Ott már nagyon rég hiányzik az objektivitás. A PH/MA-ra adok, ezért verem itt a nyálam, mint már egy ideje látod. HWSW-t meg el is felejtettem évek óta, hogy létezik, mert nem igazán tudtak lépést tartani a világgal, ugyan onnan indult mint a ph, régen ott lógtam folyamatosan, de aztán fejlődőt a világ, meg a fórum motorok és nekik ez nem igazán ment. Szal szerintem még mindig ti vagytok a királyok. ez a jó munka eredménye

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Oliverda #98 üzenetére

    Oliverda, legalább értelmesen vitatkozz, vagy támaszd alá amit mondasz...
    Ott is a plecsniről beszélt nem a arról, hogy nem tetszett a teszt. De ha nem érted, akkor nem érted.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz David75 #106 üzenetére

    Ez az össze telefonnak (sót tárgynak) az a része, amivel kár vitatkozni, hisz teljesen szubjektív. :R pont mint egy képpel. Nincs olyan, hogy csúnya telefon, hisz mindegyikből adattak több darabot. Szóval az is tetszett valakinek. Ugyan így olyan sincs, hogy legszebb. :N ez mindig az adott egyéni szemlélővel van relációban.

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Oliverda #108 üzenetére

    Igen, el is olvastam. És azért írtam amit írtam. Szerintem is a mondat értelmezés lehet a ludas.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Jadro #114 üzenetére

    Nem rossz, nem rossz, de nem értem miért kapkodják szét.

    Itt jöhet valószínűleg szóba a Nokia múltja meg az, hogy a gazdagék vagy közép korú ügyvezetők elég nagy része, csak elmegy és megveszi. Sokan nem olvasnak fórumokat. Ha hiszed ha nem, ez a pénzesebb célcsoport elég nagy részének nincs valódi vagy saját tapasztalata a WM. Sőt, sokan nem is tudják, hogy mi fán terem. Főleg az idősebb korosztálynál. Volt régen egy (akkor csúcs modell) 9000 kommunikátora és arra emlékszik.

    Így meg nehéz mérlegelniük a kettő közt, hogy az egyikről fogalmuk sincs. Esélytelen, hogy váltson, hisz ha nem ismeri az alternatívákat, akkor nem fogja azt választani.
    Itt jött az Apple előnye, hogy óriási hírverést csinált, és ezekhez az emberekhez el jutott a hír, hogy létezik érintős kijelző a világon (megy az ipod is segített neki). Sokuk még azt is gondolja, hogy az Apple találta fel az értőkijelzőt.

    Filmeket ugye mindenki néz és ott vagy Nokia van a főszereplő kezébe vagy iphone. Hány olyan filmről tudsz ahol WM mutogatnak (ezt a MS szúrta el). Még a Dia Hard 4.0 -ban is e90 heckelték szét Amerika legbiztonságosabb szerverés. :DDD :DDD

    Persze ez az egész változik, szépen lassan.....addig van ideje a Nokia-nak össze szedni magát. A Motorola tudna mesélni erről.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz kokyt #132 üzenetére

    Én úgy tudtam, hogy Japánba is nagyon népszerű volt a Nokia anno. De lehet, hogy tévedek.
    Ami viszont tény, hogy az EU-ban is egyre inkább kezdik beérni a Nokiát. Biztos nagyon megbízhatatlanok a Koreai-ak, csak a sok hülye nem veszi észre és egyre inkább olyat vesz.
    A számok magukért beszélnek, vedd észre a tendenciát. Amúgy nekem is épp Nokiám van most, de ettől még nem leszek vak. Pláne úgy, hogy az asszony 3-ik Samuját (más más modellek) cseréltük le ép 1-2 hónapja sorozatban és semmi gond nem volt velük, pláne nem a megbízhatósággal. Továbbá nagyon jól össze voltak rakva. Persze 10 ével ezelőtt is láttam Samsungot és akkor olyan is volt, hogy szét esik az ember kezébe, a menü rendszerről már nem is beszélek.

    De nem erre támaszkodom, mert tényleg lehet, hogy csak kifogta a jót, hanem arra amit a piacon látok.

    Egyszerűen Magyarországon (aminél Nokia fan-abb régió nem létezik) állíts meg 10-20 egymást követő embert az utcán és kérdezd meg milyen telefonjuk van. Ha a kapót információt össze hasonlítod az 5 ill. 10 évvel ezelőttivel, akkor egyértelműen látszik, hogy valamit nem csinál jól a Nokia. Ezzel a ténnyel nem lehet vitatkozni.

    És ezt úgy mondom, hogy itt van a Nokia fejlesztő központja kis hazánkban (a 9-ik kerületben). Régen mellet laktam és a szemem előtt épült fel. Emlékszem is, hogy az építkezésen kergetőztem a kutyámmal. :C

    Nagyon büszke voltam rá, hogy ide hozták. :R És most pont ezért rossz nézni, hogy az innováció teljes hiánya miatt lassan lehúzzák az egészet a WC-n. Azt meg pláne rossz nézni, hogy az elfogult szurkolok olyan illúzióval ruházták fel az ottani fejeseket (akikről már így is egyértelmű, hogy nem látnak teljesen tisztán, vagy nem veszik tudomásul), hogy jó úton haladnak és FOREVER NOKIA. Persze a létszámuk egyre fogyatkozik, csak az a baj, hogy mire oda jut, hogy már tényleg nagyon kevesen lesznek addigra a Nokia is elfogy.

    Komolyan, szerinte azt itt nyilatkozó emberek (egyértelmű többsége magyar, de lehet, hogy 100% is), minek örülne jobban, ha egy "Magyar" fejlesztésű cég vinné a pálmát, vagy egy Koreai vagy más? Nem lehet, hogy a Magyar Samsung fan vagy $phone fan is annak örülne jobban, ha a Nokiát isteníthetné? Csak nem tudja, mert már nem olyan.... :U

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Necc #170 üzenetére

    Necc: 5800 vs. N97

    Pedig jóval többet nyújt annál, mint azt elsőre gondolnád

    -na de pont ez az, mert ebben a formában csak fél információ (a jelenre alapozva, nem az ígéretekre). Amiket te írtál, annak egy része fikció a másik, meg nem N97 tudás, hanem 5800 butítás, hisz pld. widgetet is át tehetik ha úgy döntenek. És akkor már csak egy pár marad, minta +2Mp, meg +0.3".
    Na de nézünk őket egyként :R

    *a larger screen (3.5" rather than 3.2")
    Persze ezzel nem lehet vitatkozni, de azért haza nem rohan senki +0.3" tól, pláne, hogy ugyan az az elavult felbontás mint a másikban.

    * 32GB of internal flash memory (yes, 32 GIGABYTES)
    Igen (amúgy itt a fórumon 16Gb micro SD 9e ft kisker áron, hátértárat bárki tud magának bővíteni igény szerint, na de RAM azt pont nem lehet és az inkább számított volna)

    * a functional slide-out qwerty keyboard
    persze, de elcseszett szóközzel, meg a többi gondjával

    * a mechanical d-pad for game playing
    Milyen game?? Jobb oldalon akkor is hasznosabb lett volna, többet használja az ember másra mint game-re, főlet ha nincs is game.

    * a more sensitive resistive touchscreen layer
    Lehet, viszont olyan jól megoldották, hogy idővel bemegy az egész alá a pór/kosz mint ahogyan több fórumon is tapasztalták a tulajok (valami illesztési hézag miatt az védő (első) felület és az alatta lévő valódi képernyő közt). Ezt már megint milyen okosan kitalálták.

    * a much better stills camera (5 megapixels, large aperture)
    Yes. De a much egy kicsit túlzás nem.

    * a metal screen surround, with higher quality buttons and better build quality generally
    Yes.

    * microUSB charging
    Ebben inkább az a ciki, hogy a 5800 nem tudta, nem hogy ez igen.

    * a compass
    Persze, de ha egyszer nem működik semmivel, biztos sokat ér.

    * a bigger battery (1500mAh, rather than 1320mAh)
    Hiba, ha csak egy napot bír, amúgy semmivel sincs a 5800 előtt, ami pluszt hoz, azt meg is issza. Kérdezd meg az 5800 tulajokat, hogy mennyit bít a készülékük.

    * a new, much better widget-based homescreen
    Nana, Accuweather, 3G vs. Wlan kapcsolat, soroljam még. Ez akkor plusz ha használható.
    Arról nem beszélve, hogy ezt simán rá tehetik az 5800 is, ha akarják, úgyan úgy elfutna rajta.

    * N-Gage applications, the Nseries image gallery and other associated applications
    Te tudtál már futtatni rajta ilyen, mert én úgy tudom, hogy még nem megy rajta az n-gage.
    És ez is menne 5800, csak szándék kérdése.


    * improvements to Web, with kinetic scrolling

    Lehet, de ha így is vann, akkor annek semmiköze az hardware hez, hisz a SW optimalizálás, és mivel ugyan az a rendszer, gyakorlatilag csak szívatás a másik irányba, ha ezt kiemelik.

    Az igazi pluszt kihagytad 5800 64,000.-ft+ 96,000.-ft = 160,000.- N97, na ez a plusz ;]

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz ben11 #211 üzenetére

    Gratulálunk!
    +1 el növelted a "Nem N97-es" hozzászólásokat. így már csak 49% :R

    De úgy is nézheted, hogy a pohár félig tele van (50%) és nem félig üres. :DDD

    Amúgy nagyon sokan az N97-en kívül, a tesztel kapcsolatosan is nyilatkoztak, mivel az a teszthez tartozó topic. Ebben semmi kivetni való sincs.
    Sima, csak N97 topic-ot itt találod. Nem mondom, ott is van bőven off. :U, de az nem a tesztről szól.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Dare2Live #218 üzenetére

    Tényleg, tök igazad van. Ezt nem is tudtam, de hát holtig tanul az ember.

    Sőt már ott tart a dolog, hogy a Nokia bejelentette, hogy teljesen kiszáll a Japán piacról. Mert sehogy sem sikerül a közel 109 millió Japán előfizetői piacon 0.3% fölé tornázni a részesedését. Pedig eredetileg bejelentették (több évvel ezelőtt), hogy legalább két számjegyűt céloznak meg.

    "TOKYO (Reuters) - Nokia, the world's biggest mobile phone maker, said on Thursday it will stop selling mobile phones in Japan ..."

    ...erről valahol lemaradtam.

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Integra #222 üzenetére

    Ezzel csak arra utalt, hogy szemléltesse nekem a Japán piac erőteljes sajátosságát, hogy míg a 70-es években a Kodak volta világ második legismertebb márkája (Brand), még akkor sem tudót ott labdába rúgni. Amúgy a Coca-cola azóta is az első.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    PH aprón, van most a legolcsóbb 127e 2 év hivatalos Nokia Garival.
    Gyorsan röpül lefelé. :R

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

Új hozzászólás Aktív témák