Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Trevize1987

    aktív tag

    Na most rengeteg külföldi cikket elolvastam és igazából vannak deffektjei amikről már fórumok is létrejöttek (melegedés, gyors merülés, hangos rezgőmotor, fehér szín szürkés a kijelzőn, kisebb rendszerösszeomlások bizonyos alkalmazásoknál), de majdnem mindenhol istenként tisztelik a telefont, viszont ahogy itt többen is írták, szerintem is nagyon le lett szólva.

    A súly... Még sajnos nem volt szerencsém hozzá, bevallom nem is ez aggaszt, hanem a Lumia 800-as tökéletes formaterve (és méretei) utáni furcsa fogás egy ekkora készüléknél. Az, hogy most a nagy átlaghoz képest még +50 gramm, hát szerintem ez nem hangzik túl kényelmetlenül és itt többen írták már, hogy azért az extrák amik benne vannak, igenis lehetnek az indok a méretre és a súlyra (nyilván nem a Nokia Drive+).

    Az ár az meg tényleg a jelenlegi legnagyobb butaság. A HTC már bekerült a Telenor készüléklistájába, szóval már hivatalosan kapható és ennek megfelelően ingadozik az ára 140-160 között, mint egy csúcskategóriás kezdőkészüléknek. Nyilván lemegy majd olyan 120e Ft-ra nemsokára. De a Nokia? Még meg sem jelent itt sohaországban (és még rengeteg más országban sem). Készlethiány van még az USA-ban is, az előrendeléseket sem tudták időben teljesíteni több országban ahol már elérhető, ide még sztem 3 hét mire befut. Addig az ár butaság, se nem reális, se nem mérvadó. Véleményem szerint ahogy a HTC-nek 120-130e Ft-os árat tippelek kábé 1 hónap múlva addig a Nokiának 150e Ft-osat. És szerintem ez nagyjából reális is az extrák miatt, annak ellenére, hogy mindenki elismeri a HTC-nek nagyon jól sikerült a telefonja.

    Összeségében nem értem a cikket, nagyon úgy néz ki, hogy ez a telefon fogja kicsit feljebb lökni a Nokiát (az eddigi eladásokból és előrendelésekből ítélve, ha igazak a hírek). Őszintén szólva, szerintem az iPhone 3G óta nem volt ennyi újítás egy telefonban a konkurenciához képest mint most ebben a Nokiában. Engem egyedül a mérete borzaszt el, se a Samsung S3-as tepsije, se ez nem tetszik, még ha el is ismerem, hogy nyilván netezni sokkal kényelmesebb ilyeneken. Nekem a Lumia 800 az etalon, valószínűleg most fogom lecserélni az iPhone 3GS-emet ciánkék 800-asra és bízok a 7.8 javításaiban. Nem azért mert az árat nem tudnám megfizetni, csak egyre jobban úgy érzem, hogy a 3GS-el én már kijátszottam magam telefonon és innentől kezdve inkább a forma és hasznosság érdekel, na meg mint mondtam nem bírom elviselni ezeket a tepsiket, pedig a Lumia 920-ban minden benne van amire vágynék és meg is tudnám fizetni ha tényleg annyira kéne.

    Sok hozzászólóval értek egyet, én ugyan nem régi motoros vagyok, nem tudom milyenek voltak a régi cikkek (már nem nagyon érdekel, hogy elolvassak régi telefonok tesztjeit ma xD), de a tegnapi adás gyenge volt (sokkal jobban oda kéne figyelni a 7.5ös tábor és úgy általában véve az emberek kérdéseire és a videón is azokat kéne bemutatni az alapok mellett) és ma ez a teszt is gyenge lett, több dolog amit írtatok nem reális.

    Mivel kábé 4 hónapja olvasom a cikkeket itt és főleg a Nokia-MS kampánya óta, újra annyira érdekelnek az okostelefonok mint a régi Symbianos időkben (nokiaprogramok.hu-n voltam már majdnemhogy szaki) ezért kérem a szerkesztőket, hogy fogadják meg a kritikákat amik itt a fórumon indokoltan elhangzottak. És természetesen sok sikert kívánok a további munkához! :)

  • Trevize1987

    aktív tag

    válasz Ed Parker #973 üzenetére

    Én pont ezután a cikk után határoztam el, hogy a 3GS után mégse WP8-as teló jön, mivel nincsenek jó méretben nekem és alakra sem tetszik egyik sem annyira mint a Lumia 800-as, szóval meg is vettem. Ha sok alkalmazásnak engeded meg a folyamatos frissítgetést hamar lemerül minden WP teló szerintem. De ha kilövöd ezeket akkor sokáig bírja, legalábbis nekem a 800-assal nincs gond ezügyben.

  • Trevize1987

    aktív tag

    válasz mediumgecso #12568 üzenetére

    Pont most vettem egyet, nem innen, de hasonló áron. (újgsm: 76e Ft)

    Mi a gond az első szériával és honnan tudom megállapítani h az van
    nekem? :D

  • Trevize1987

    aktív tag

    válasz mediumgecso #12571 üzenetére

    szóval semmi szériaszám azonosítás meg ilyesmi? mert ezek olyan problémák amik később jönnek majd elő gondolom. bár kijelző nem vibrál és a ház sem ropog. amúgy a 2 év NOKIA garanciát hogyan ellenőrzöd (mert az, hogy mit írnak oda az majdnem lényegtelen, Magyarországon nincs fogyasztóvédelem)? ujgsmnél második telefonom amúgy, eddig megbízhatóak.

  • Trevize1987

    aktív tag

    válasz mediumgecso #12575 üzenetére

    Én is a gyári gari híve vagyok, de azt hittem ez az :)

    Bár imei alapján nekem ezt írta (köszönöm Woland!)

    Garancia állapota
    Sorozatszám (IMEI): xxx
    Garancia: Garanciaidőszakon belül (ebben az országban)

    (Nem írja h mennyi :( )

    [ Szerkesztve ]

  • Trevize1987

    aktív tag

    válasz gyurkikrisz #12577 üzenetére

    Nekem csak a szokásos logók vannak, semmilyen szolgáltató nincs.
    Az ujgsm-nél ez a második telefonom, 1 évig L800-as volt és az is
    fasza volt, működött és tényleg kártyafüggetlen volt akárcsak az L920.

    Garanciáról sajnos nem tudok nyilatkozni, nem volt semmi baja, így nem
    tudom, ha esetleg lett volna, mennyire lettek volna segítőkészek.

    Ami viszont biztos, hogy azzal trükköznek, hogy más országból rendelgetik.
    Pölö az L800-asom brazilnak nézett ki a doboz alapján, ez az L920 meg
    olasznak. De mondom, eddig semmi probléma. Remélem nem is lesz.

  • Trevize1987

    aktív tag

    Amúgy az érdekes, hogy többször elolvastam ezt a cikket mielőtt megrendeltem volna az L920-at és itt is, meg több helyen a súlyát hozták fel ellenérvnek. Na nekem mindig a jelenlegi csúcsmobilok méreteivel vannak gondjaim az L800 mérete után furcsák és még nem is nagyon tudtam megkedvelni őket (üdítő kivétel a Sony próbálkozása a Z1S-nél, csúcshardver 4,3 collon, de más tényleg nincs a világon).

    Lényeg a lényeg, a súlya az első pillanattól sem és most sem volt zavaró, de még senkit nem zavart aki megvizslatta a telefonomat. Ezért nem értem a cikk ezen részét (főleg, hogy ez alapján volt nagyjából lehúzva) és a külföldi oldalakat sem. A súlya abszolút nem zavaró, de nem csak nekem nem volt az, hanem eddig senkinek (barátnő, barátnő nővére, stb).

  • Trevize1987

    aktív tag

    válasz Bogyó bá' #12745 üzenetére

    Nekem az L800-asommal sem volt semmi gond (vszeg brazíl csomagja volt, de minden gyári tartozékkal, hibátlan és tényleg kártyafüggetlen - most adtam el 1 év után) és az L920-asom is tőlük van (1 hete vettem, fehér, hibátlan és tényleg kártyafüggetlen, vszeg olasz csomagolás, de minden gyári tartozékkal).

    Szóval elég korrektek eddig.

Új hozzászólás Aktív témák