Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    válasz besk23 #46 üzenetére

    Gondolom arra a hírre is ment mindenki, hogy hogy tehette ezt a Moto, szegény Apple
    természetesen ott mindenkinek ez volt a reakciója: hehe ez jó. de ötletes, nesze neked apple tiszta ovi. (ha már nokia topic)

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz besk23 #46 üzenetére

    "Sajtótájékoztatón nem, de pl reklámban igen (Motorola). Gondolom arra a hírre is ment mindenki, hogy hogy tehette ezt a Moto, szegény Apple...Bullshit"

    Hm. . . most rákerestem arra a reklámra, és érdekes. . . se az Apple, se az iPhone nincs leírva benne.

    Nem vagyok én sem hülye, tudom hogy a jókor kihasznált marketing fogás volt, hogy belerúgjanak az Apple-be. De a nevét nem írják le egy helyen sem, a terméket nem is említik. Ráhagyják az emberekre, hogy asszociáljanak arra, amire szeretnének.

    Erről két dolog jut eszembe:

    az ominózus T-Mobil fél napos leállás, és a Vodafone twitteres marketingese, aki egy sziporkázóan jó, és jókor ütemezett üzenettel szúrt oda, illetve más iparágból ez.

    Amúgy abban igazad van, hogy nagyon sok az anti-apple hsz. ebben a fórumban is. Ezt köszönheti a saját marketing politikájának, illetve annak hogy terjeszkedik. Ahogy 10 éve divat volt az MS-t fikázni, most azért ez jócskán csökkent. A következő a Google és az Android lesz, amint átveszi az iPhone-tól a dominanciát, csak várd ki.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • Straw

    senior tag

    válasz besk23 #46 üzenetére

    Reklámban már sokszor volt, elég csak a Lenovo MacBook Air paródiáját megnézni, de az még sem ugyanaz, mert az vicces volt és nem az volt hogy más gépe is milyen szar. Kiemelték az Air gyengepontjai hogy csak 1 USB és nincs odd, de a lenovo gépe meg full műanyag és ronda, lehet választani.
    De ez az eset más, most az van hogy a mienk nem szar, de a többieké igen, míg azokkal csak csökken a térerő, a mienknél el is megy, és tök mind1 hogy 10000ből 1nél jeletkezik, attól még mmiért kell másokat bemocskolni?!

    "A lényeg az, hogy a fórumozók marhára utáják az Apple-t és örömmel tölti el őket, ha ide jöhetenek írogatni, hogy a Nokia most milyen fasza gyerek volt."

    Ezt meg gondold át, hol írtam én le hogy a Nokia "fasza gyerek"? Természetesnek kéne hogy legyen az ami a Nokia közleményében szerepel (az antenna tervezére vonatkozólag), és nem csak a finneknél hanem minden cégnél. De attól még a Nokia nem "fasza gyerek" hogy leírták a véleményüket, csak sokan értenek vele egyet, most ezt becumizta az Apple. De majd ezt is megmagyarázzák, és jövőre majd még nagyobb még látványosabb sajtótájékoztatón mutatják be az 5-öst, amit persze venni fognak.

    Végülis, SJ mondhatta volna azt is hogy ez a kütyü egy gazdagoknak szánt iPod Touch megfejelve egy olyan fícsörrel hogy néha lehet vele telefonálni.

    (#57) besk23: akkor ennyi erővel az Apple is írhatta volna a Omnia 2 helyett hogy a nagyobbik dél-koreai gyártó (tudjátok aki a procikat szállítja a iPhonokba) legsikeresebb WinMo mobiljának utóda.

    [ Szerkesztve ]

    42

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz besk23 #57 üzenetére

    Látod valószínűleg ezt kellett volna tennie az Apple-nek is, ha már mindenáron meg akarja mutatni, hogy a többi is elveszíti a térerőt (de továbbra sem mindegy hogy milyen módon).

    Ragassza le az adott készülékek márkajelzéseit, hívja őket telefon 1, telefon 2, telefon 3-nak. Egyértelmű lett volna hogy mely készülékekről lenne szó, az internetes társadalom kb. 5 perc alatt mind a négyet felsorolta volna, és most nem kapnának az arcukra.

    Ők nem mondták, hogy melyik gyártó, a konkurens gyártók pedig nem ugatnának.

    Eszembe jut a régi vicc, és valahol most ezt látom SJ és az Apple kommunikációja kapcsán:
    "vadász, vadász. . . "

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz besk23 #60 üzenetére

    "Tehát, ha más cég csinálja ezt, akkor vicces és kiemeli a hátrányokat. . ."

    Ha ez megnyugatat, volt az Apple-nek is olyan kampánya, amit viccesnek találtam. Igaz az nem iPhone, hanem számítógép, de szerintem a Mac vs. PC egy bazi jól felépített reklámhadjárat volt, humorral, belerúgva pl. az akkor megjelenő Vista-ba.

    A microsoft neve itt sem hangzik el, csak az hogy Vista.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • Straw

    senior tag

    válasz besk23 #60 üzenetére

    Nem jól értelmezed amit írok, nem azt mondom hogy másnak szabad, sőt. Csak vannak olyanok ahol érződik az hogy eladni akar a cég és reklámot látsz vagy pedig más termékét akarja lehúzni és nekem az apple féle összhasonlítósdi az utóbbi.
    Bemutatták 3GS-en is így igaz, előtte meg azt mondták minden iPhone-ban rosz, mégis csak ennél okoz ekkora problémát, érdekes.

    Visszatérve a Lenovós hasonlatomra, itt az az ominózus videó, tisztán látszik minden márka rajta, és volt is hiszti belőlle, de később szinte minden notebook gyártó megcsinálta a maga variánsát belőle.
    De ez mégsem arról szól hogy mekkora tré az Air hanem hogy az X300-on több port van. Akinek a vékonyság, a szépség és a MacOS a fontos ezt úgyis mind leszarja, és ugyanez van az iPhone-al is, aki ezt akar venni az úgy is megveszi. Az igaz hívőket nem lehet letéríteni az útról.

    42

Új hozzászólás Aktív témák