Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Quasi_modo

    nagyúr

    válasz madstunt #4368 üzenetére

    utód még idén lesz.
    Csak a kamerát tekintve, mert a WP nem utódja a Symbiannak. Egyelőre a közelébe sem ér.
    Másrészt PV-s Lumiát egy évvel ezelőtt is ígértek. Azóta sincs.

    valami

  • MR007RM

    addikt

    válasz madstunt #4368 üzenetére

    "Nem akarok flamát kelteni, szóval előre jelzem nem szállok be parttalan hitvitákba :-)"

    Azt hogy mi lett volna ha.....azt neked is könnyű mondani, nemcsak nekem/nekünk. Pont a mostani symbian mondatja velünk, kellett volna ezzel komolyabban is foglalkozni, mert lett volna értelme. Lassúnak találod úgy hogy nem is használod? Egy modernebb procival sem lenne jobb szerinted? Meg kellett volna csinálni azt is meg még egy csomó dolgot(mint más rendszernél is küszködnek, mindegyiket szidják valamiért), de mint ahogy a MeeGo-t is dobták a Microsoft miatt így ugyanabból az okból a Symbiant is. Nem azért, mert nem ment volna. És most akkor mivel jobb? Semmivel, mert egy csomó ember elvesztette a munkahelyét, a cég meg semmit nem csinálhat az MS beleegyezése nélkül, ergo olyan mintha megvették volna. 2 év alatt alig jutottak valamire a WP-vel, szinte csak panaszkodás zajlik a 920-as topikban. Nálunk közel sincs annyi, mert a telónk az aktuális, ha van hibái ellenére is lenyűgöz minket. A Symbian rendszer sokkal ismertebb a Nokia számára, mert végig az volt, így érthetetlen annak teljes mellőzése úgy hogy a továbbiakban esélyt se kaphasson. Az MS akarta így hogy ne lehessen konkurenciája a saját rendszerüknek. Miért olyan nehéz ezt megérteni? Android is azért nem jöhetett szóba.

    És mostanában jönnek mindenféle új oprendszerek, elképzelések a semmiből minden háttér nélkül. A Symbianra velük ellentétben lehetne, vagy lehetett volna építeni, de már 2010 végén kemény lépéseket tett az új vezér a lejáratására az olyan gondolatok beültetésére amilyet most az imént tettél.

    Továbbá az a funkcionalitás vagy tudás amivel a 808 rendelkezik egy mégkomolyabb hardverral ahol a symbi erősebb lehetne senkinek sem az érdeke "még" a multinacionális cégek bevételei miatt, vagyis az ágazat külső szereplői is lobbiztak. PL: A microSD-t is azért próbálják kivonni, a rádió megszünése....használd csak a netet stb.... Talán egy kicsit a hackerek vagy inkább krekkerek értése a rendszer feltöréséhez.....szóval nálam ehhez jobban értők jobban ki tudnák fejteni.

    Hidd el a pénzügyi világ nem mindig a jobbat választja, és reklámozza. :(

    MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

  • thom79

    tag

    válasz madstunt #4368 üzenetére

    Majdnem ugy értelmeztem h mi még átlagfelhasználók szintjét sem érjük el :)
    WP-vel kapcsolatban pedig az az érzése támad az embernek mint az androidnál h kell annak még pár év mire valóban kézre áll benne minden, ill kezesbárány lesz...
    és nem, misem vitázunk ilyesmin :)

    jaaa és MR007RM fórumtársam jól megfogalmazta szvsz hogy pénzröl szól itt már minden sajnos...

    [ Szerkesztve ]

  • MR007RM

    addikt

    válasz madstunt #4385 üzenetére

    Lehet ez a részedről igaz elmélet, de a gyakorlatban mikor használom ezt a rendszert és töltöm le hozzá a legújabb alkalmazásokat az áruházból, akkor azaz érzésem itt valami nem stimmel. Talán a programozók megtanultak programozni. Vagy csak szegény munkanélküli unatkozó emberek próbálkoznak.....ezzel a rendszerrel semmi baj sincs. Vagy olyan ami a többivel ne lenne, és ezt itt a többiek is így gondolják.

    Én saját magamból tájékozódok :) , tudom mi nekem a jó méghozzá úgy, hogy nem más világosított fel.

    Azért ne gondold hogy a Nokiánál mindenki mindig egyet akart. Jolla és csapata is máshol ügyködik. A Symbianál is biztosan voltak és vannak szimpatizánsok kiknek szívügye a rendszer működése és képesek is tenni érte.

    Egyébként nem értelek minek jöttél ide győzködni. Én nem kértem hittérítést. Szinte csak nokiáim voltak így tudom mit fejlődött ideáig, miközben azért figyelem a többi tábort is.

    A kamera szerinted hogy tud működni? 2gpu sincs más telóban. Szerinted ez csak a motorról szól? És hadd ne soroljam mimindenre használom megelégedéssel ezt a telót, amit a symbian irányít és kezel.

    [ Szerkesztve ]

    MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

  • sadboy

    aktív tag

    válasz madstunt #4368 üzenetére

    Na először is a belle refresh ami N8-ra kijött az max a belle fp1-nek felel meg. Volt N8-am tehát tudom. Az fp2 kizárólag 1Gb-os procival rendelkező vagy afölötti telefonokra jött ki. Mivel volt N8-am és 808-am is párhuzámosan így pontosan tudom mekkora a két telefon között a különbség és nem kicsit jobb a 808 az N8-nál. Mivel az írásodból az jön le hogy még soha nem találkoztál a telefonnal élőben fogalmad sem lehet milyen is ez a symbian ezen a telefonon. És szerintem nem kéne osztani az észt olyan embereknek akinek van ilyen telefonjuk és nap mint nap használják, mivel neked elméleti tudásod van a telefonról, nekünk meg gyakorlati tapasztalatunk. Meggyőzni úgysem tudsz itt senkit tehát fölöslegesen koptatod a billentyűzetet.

    3210>6220>6630>N80>N82>N8>808

  • Quasi_modo

    nagyúr

    válasz madstunt #4390 üzenetére

    főleg a nagyob cégek cuccai, azért vannak jelen mert a finnek megtámogatták a portolást egy jó kövér számmal egy eurójellel a végén.
    Szerinted a WP-re jókedvükből fejlesztenek a cégek ? Ott még jobban megtámogatták a portolást, nem csak euróval, hanem dollárral is. Különben ki a bánat fejlesztene egy olyan rendszerre ami két és fél év után is csak ekkora részesedést ér el.
    Másrészt ami a Symbiant illeti, nem sokkal laggolósabb 1 magon, mint az Android 4 magon.

    valami

  • sadboy

    aktív tag

    válasz madstunt #4390 üzenetére

    ja és boldogak a lelki szegény ek? Ez jó.:) És te akkor mi vagy? Csak azt ne mondd hogy a wp rugalmasabb mint a symbian.

    3210>6220>6630>N80>N82>N8>808

  • MR007RM

    addikt

    válasz madstunt #4391 üzenetére

    A baj az hogy a WP egy tőlem nagyon idegen rendszer, ami egy kicsit sem hasonlít a Symbianhoz. Mondhatnám csúnya és butus. Egy ilyet miért kell támogatni? Akár neked is szól !!! Szerinted van értelme leírni mi volt röviden a történelem menetét nekünk? A Nokiánál dolgozól? :U

    A WP helyett a Symbiant kellene építeni nem? És örülni hogy van akinek ez tetszik, nem? A Nokia kezdi elölről egy új oprendszerrel az amerikai Microsoft megkötésekkel és persze az userek kárára, de legalább nekik(MS) jövedelmező üzletet kivirágoztatni. Itt most ne hasonlítgassuk a bukását előidéző Androidhoz, (nem az IOS követte el) mert most a fórumozók egyre nagyobb hányadából sugárzik a csalódás Android terén.

    Van egy szín. A neve Symbian. Tessék drága Nokia ezt folytatni kérem, főleg mert ez egyedi, érdekes, feltüzelő, techőrült teló :D stb......Talán mindegy is lenne minek hívjuk az éppen támogatott rendszert, csakhogy azzal amit most hoznak komoly bajok vannak bennem olyannyira, hogy hányok tőle, pedig még a kezemben sem volt. Hát itt a baj. Namost aki magának rosszat akar az hülye és mivel én nem tartom magamat annak maradok a legnyitottabb, legszabadabb és legminőségibb rendszernél míg létezik.!

    Nem fontos válaszolni, nem szeretnénk. :)

    MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

Új hozzászólás Aktív témák