Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr K

    senior tag

    Én is neveznék a ki tud hülyébb autós hasonlatot Xiaomi vs Nokia témakörben versenyre. :) Jelöltem a Suzuki Celerio illetve a Renault Twingo (ami, ugye, egy klasszikus modell remake-je). Tesztek alapján az előbbi olcsóbb, fürgébb, tágasabb, nagyobb a csomagtere, és kevesebbet fogyaszt. Viszont szerintem nehéz lenne kárhoztatni azokat a vásárlókat, akiknek olyasmik számítanak jobban, hogy a Twingo kívülről szebb, belülről elegánsabb, tartósabb a fényezése, jobban tartja majd az értékét, menőbb, vagy hogy 30 éve egy Twingo volt az első autójuk...

    Amúgy a Xiaomival szemben én is a Nokiát választanám: a HD kijelző nálam inkább előny, mint hátrány, nem használok processzor igényes alkalmazásokat, a döccenéseket vagy kijavítják, vagy letojom. A melegedés meg az üzemidő már fájóbb pont lehet, de ott is van remény arra, hogy szoftveresen valamennyit javul(hat), és persze az elfogadható árú, rendszeres frissítésben részesülő Androidos telefon jelenleg akkora ritkaság, hogy ezek, meg a némileg magasabb ár számomra bőven elfogadható kompromisszumnak tűnnek.

    Ja, és a Nokiát legalább ki tudom mondani. ;]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Wesder #285 üzenetére

    Elméletileg könnyű, csak tartok tőle, hogy amikor ténylegesen kimondom, a mellettem álló kínai hangosan felröhög. Ennél szerintem még a "ksziaomi" is biztonságosabb, mert akkor csak simán azt gondolja, hogy biztos magyar telefonom van... :B

    Szerk: Elnézést a Xiaomi hívőktől, csak oldani próbáltam a feszültséget. :)

    [ Szerkesztve ]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz Vesztor87 #288 üzenetére

    Kissé zavaros a helyzet, mert a Nokia az jelen esetben Nokia 5, de a Xiaomi típusa hozzászólásonként változik, pl. a #244-ben egy 65 ezres Note 4-hez hasonlítják, ami pl. FHD.

    A nyers teljesítményhez (műszaki adatokhoz) mérten magasabb árat szerintem a frissítések önmagukban is indokolják, hiszen ha a Nokia tényleg tartja magát az ígéretekhez, akkor a Nokia telefonokat elegendő ritkábban cserélni, mert szoftveresen később fognak elavulni, és a Nokiák másik erőssége, a kategóriatársaknál masszívabb kialakítás(?) abban segít, hogy a magasabb kort a készülékek ténylegesen meg is érjék. Azaz úgy is fel lehet fogni, hogy mondjuk plusz 10 ezret azért fizetsz azért, hogy később kapj egy jó minőségű Android 8.0-t. Én pl. szívesen adnék ennyit, hogy a jelenleg használt telefonom a 4.2.1 helyett kapjon legalább egy 4.4-et... :)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    (#300) Gixxer88, (#301) quailstorm, (#304) Joe.36: Oké, bármelyik telefon, akármikor elromolhat, ha leejtjük, akkor meg pláne. :) De egy telefon élettartama azért nem feltétlen egy év, a céges telefonom pl. kb. négy éves, én vagyok a második tulaja, és még simán működik. És nem az vele a fő baj, hogy 1G RAM van benne, vagy hogy 2 magos (1.2GHz) processzor, vagy 16GB (nem bővíthető) háttértár (2011-es modell), hanem hogy négy éve nem kapott biztonsági frissítést (a google-nél szerintem már az OS forrását is kukázták), vagy hogy nem bírom letiltani, hogy az alkalmazások elérjék a kamerát (amire már évek óta mód van), pedig manapság egyszerűen nincs olyan app, ami ehhez ne ragaszkodna...

    Elhangzott, hogy a Nokia 5 hardvere 2017 nyarán már elavultnak számít, de fordítsuk meg: a 2015. októberében kiadott 6.0-s Android nem az? Melyik a fontosabb? Én pillanatnyilag a szoftvert gondolnám annak, persze én elfogadom, ha más a hardverre szavaz (bár szerintem téved ;] ).

    Azt is elfogadom, hogy a frissítés nem feltétlen megváltás, lehet nem csinálni (a gyártók többsége), lehet ímmel-ámmal csinálni (Asus?), lehet többé kevésbé korrekten (Motorola? - bár ők sem kapkodják el), és lehet jól, pl. Nexus 5X. Én természetesen azt remélem, hogy a Nokia az utóbbit próbálja másolni, egyszerűen azért, mert a Nexus 5X/6 pár hónap múlva esedékes kifutása után ezzel egyedülállóak lennének a piacon.

    (#302) vince: A Nokia azt ígéri, hogy lesznek frissítések, és én egyelőre elhiszem nekik. Valójában valahányszor megveszünk egy terméket, elhisszük a gyártó ígéreteit, aztán azok vagy teljesülnek, vagy nem. A Xiaomi telefonok vásárlói pl. azt az ígéretet hiszik el, hogy olcsóbban is megkaphatják ugyanazt a minőséget.

    Ami pedig az optimalizálatlanságot illeti, szerintem optimalizálatlan szoftverrel kiadott telefon nevesebb gyártónál is előfordult már, ez még nem feltétlen a világ vége.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz =Mentor= #353 üzenetére

    (Mentor hozzászólásának apropóján, de nem csak neki szól...)
    A fórum alapján úgy néz ki, hogy a Nokia 5 (vagy minden készülék?) megítélésénél a legfontosabb szempont az ára (még az ársáv alján is - vagy főleg ott?) Szóval végül is honnan lehet tudni, hogy mennyi egy telefon ára? Pl. mit jelent, hogy egy Mi 4c ára 45000 forint? Ha bemegyek a sarki MediaMarkt-ba, akkor megkapom ennyiért? 2015-ben is megkaptam volna (amikor új volt, mint most a Nokia 5)? Az összehasonlító oldakon (pl. GSM Arena) szereplő árak mennyire valósak? (Pl. jelenleg a Nokia 5 200 EUR, Mi 4c 210 EUR.)

    (#285) wesder Csak fúrta az oldalam, megnéztem a hivatalos(?) kiejtést. Hát... :)

    [ Szerkesztve ]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz this is life #365 üzenetére

    Amennyire tudom, a "pár hónapja" a Nokia 5 esetében tényleg csak legfeljebb kettő (talán a 6-ost adták ki már az első negyedévben (Kínában).) Ami azért annyira nem sok idő. A HMD fiatal cég (startupként is emlegetik), kis cég, és a Foxconn ugyan nagy, de a Nokiákkal csak egy leányvállalat foglalkozik (FIH Mobile?), és az sem csak kizárólag azzal. Szóval a fejlesztési erőforrások gondolom jelenleg korlátosak, és ami van, az is a piaci bevezetésekre koncentrál. Ez nyilvánvalóan magában hordozza annak veszélyét, hogy a cég összeomlik, de az sincs kizárva, hogy megerősödik (ami elvileg növelné a versenyt, amiből minden mobil vásárló profitálhatna, vagy hogy szokták ezt mondani.)

    Megjegyzem, ez a sokat emlegetett optimalizálatlanság a (mint az előbb megtudtam ((#380) vicze1) nem létező) stock Androidból is eredhet: gondolom csak a feltétlen szükséges részeket írják át, hiszen, ha jön a következő verzió, akkor kezdhetik elölről. Amúgy nem csak az Android O van megígérve rá, hanem a P is, bár nem vagyok meggyőződve a forrás megbízhatóságáról...

    (#364) vicze1 "Apple-t felesleges idekeverni nem Android telefont gyárt."
    Hardverről volt szó, akár Windows phone is lehetne. (Amúgy én sem értem miért ne lehetnének minőségi különbségek azonos gyártósoron: nem mindegy milyen tűrésű alkatrészeket használnak, mennyi időt töltenek a gyártósor finomhangolásával, milyen a minőség ellenőrzés, stb.)

    (#359) wesder Ha ugyanarra gondolunk, akkor én eddig csak a "Shaolin" átírással találkoztam, és ha hinni lehet a wikipédiának, akkor az első szó(tag) annál teljesen mást jelent, másik írásjellel írják, és másképp is ejtik. (Esetleg ha az Apple helyett lehet/szokás Almát mondani, akkor a Xiaomi-t is érdemes lenne magyarítani...)

    [ Szerkesztve ]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz quailstorm #389 üzenetére

    Nem pont erre gondoltam. Nem portoltam még Androidot új hardverre (nem is fejlesztettem rá), de feltételezem, hogy az van nagyban, mint egy sima szoftvermodul (alkalmazás könyvtár, framework, stb.) használatánál kicsiben. Az első lépés valóban az, hogy biztosítjuk az adatkapcsolatot, esetleg implementáljuk a modul által várt interfészeket, amihez a modul fejlesztője általában dokumentációt, illetve forgatókönyveket mellékel. Ezt persze lehet jól és rosszul is csinálni, (és az itteni vélekedés szerint ez az, amit a Nokia rosszul csinál).

    Viszont az én tapasztalatom az, hogy a történet nem feltétlen áll meg itt, mert miután ilyen módon összeállt a rendszer, arra juthatunk, hogy egy egy vagy több funkció (1) nem működik, (2) működik, de nem stabil, (3) stabil, de nem birja a terhelést, (4) szépen működik, de túl sok erőforrást eszik, (5) tök jól megy, csak rosszul illeszkedik az általunk biztosított környezetbe, (6) a megrendelő nem (pont) ilyet szeretett volna, (7) meg tudjuk mi ezt írni szebben is. :) Ilyenkor következik az, hogy az ember módosítja az a szoftvermodul azon komponenseit, amit a modul írója eredetileg nem szánt erre. Szerencsés esetben a módosítás megtörténhet külső komponensként, de lehet, hogy bele kell nyúlni magába a szoftver modulba is (pl. egy privát interfészt publikussá tenni), szélsőséges esetben pedig az ember fogja a szoftvermodul forrását és kvázi forkol egy saját változatot belőle. Ez egészen addig nem szokott probléma lenni, amíg a az eredeti szoftvermodulból ki nem jön egy újabb verzió, mert akkor az összes módosítást ismét végig kell csinálni az új kód bázison. (A szoftvermodul fejlesztője pedig vagy ügyel arra, ahogy a publikus interfészek változatlanul maradjanak vagy nem, de egészen biztos nem ügyel arra, hogy privát részek ne változzanak. Modul buherátorként nagy boldogság például azzal szembesülni, hogy az új verzióban összes forrás fájlt újraformázták...)

    Namármost én arra próbáltam utalni, hogy a legtöbb konkurrens Android nem azért gördülékenyebb, mert jobbak benne a driverek, hanem mert a google által írt kódok egy részét is lecserélték: kijavítják a hibákat, optimalizálják, kihasználják a saját hardver speciális szolgáltatásait, vagy egyszerűen továbbfejlesztik a funkcionalitását. Ez nyilván versenyelőnyt jelent azokkal szemben, akik ezt nem teszik, viszont durván megnehezíti az upgrade-et, mert ilyenkor a saját módosításokat össze kell fésülni a google által elvégzettekkel.

    A stock Android az én értelmezésemben azt jelenti, hogy nincs buherálás, a google által prezentált kód változatlan formában kerül alkalmazásra, csak a hiányzó részeket implementálják. Ez viszont azt jelenti, hogy adott esetben a hardver kevésbé jól lesz kihasználva, és a hibajavítás is problémás, hiszen ha a hiba a google kódjában van, akkor meg kell várni míg a google javítja ki.

    Persze lehet, hogy tévedek, és akkor remélhetőleg valaki kijavít... :)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz this is life #390 üzenetére

    A Nokia készülék (és a rajta futó Android), egy vadi új, első generációs termék. Ahhoz képest nem rossz. Lehet egy sokadik generációs Samsunghoz, Xiaomi-hoz vagy bármihez hasonlítani, csak nem fair.

    Persze a piac nem a sportszerűségről szól, így szerintem nem véletlen, hogy a Nokia próbált keresni egy piaci rést, ahová beférkőzhet. Ez lenne a kategóriához képest minőségibb anyaghasználat, illetve a módosítatlan Android, (plusz a megvásárolt jól csengő név, meg a Microsoft-os szabadalmak, amit mintha még nem nagyon használtak volna semmire). A hardver nyilván adta magát (mert a Foxconn tud telefont gyártani), a módosítatlan Android meg lehet, hogy a szükségből erény esete, azaz egyszerűen nincs elég pénz saját variánst fejleszteni. Illetve nem tudom, hogy a hírekben felbukkanó HAL meg VTS miatt egyáltalán érdemes-e most belevágni.

    (Szerintem a Nokia szándékosan nem száll(t) be az árversenybe: kis gyártási volumen, és kevés pénzügyi tartalék híján, nem is lennének jók a kilátásaik...)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz quailstorm #481 üzenetére

    Olyan érzésem van, mintha a "jól összerakott" nem képviselne értéket, csak a SOC meg a RAM. Pedig itt elvileg jobb anyagokról, munka- (és idő-) igényesebb gyártási folyamatokról van szó, ami megjelenik az árban. Ha valakinek a teljesítmény a minden, akkor ezzel a telefonnal nyilván rosszul fog járni, mert feleslegesen dob ki pénzt alumínium tömbökre, meg csavarokra. Viszont ha valakinek telefonálásra, meg email olvasgatásra kellene egy jobb fogású, jobban kinéző telefon, az kimondottan jól, mert megspórolja egy közép vagy felső kategóriás mobil felárát.

    Egyébként ilyen hardverrel lehet még telefont találni, én pl. nézegetem a Moto G5-öt, ahol beérték a recsegős műanyag burkolattal, elhagyták a Gorilla glasst, és ugyanennyi pénzből máris jutott FHD kijelzőre meg gyors töltőre, sőt még egy kevés maradt is (amazon.de-n 180 EUR, a Nokia pedig 200, de a két készülék között vannak még apróbb különbségek, lásd link).

    (Amúgy a Nokia 5-nek is van FHD-s, 3/32MB kiépítésű változata, csak azt Nokia 6-nak hívják. :) És nem is ennyibe kerül. És rosszabbul teljesít a teszteken, és hamarabb kipurcan az akksija. :) )

    Lehet persze, hogy a G5 meg a társai is "túlárazottak", mert ennyi pénzért vagy akár kevesebbért is lehet kapni még több ramot és még több SOC-t, csak azt gyanítom, hogy ilyenkor is vannak olyan (nem feltétlen nyilvánvaló) aspektusok, amiből ilyenkor kevesebbet kapunk: több a selejtes példány, 8000km-re van a legközelebbi szerviz, nem jön rá frissítés, használat előtt rom-olni kell, stb., stb. (Ha nem lenne, az közgazdasági értelemben azt jelentené, hogy van ingyen ebéd, nem?) Szóval itt jön be, hogy mindenkinek más a fontos, ezért él meg a piacon ennyi gyártó.

    Végezetül, ha a népek megveszik ennyiért a Nokia 5-öt, akkor nyilván nem drága. (És láthatólag jelenleg megveszik (Kínában várni kellett rá (a 6-osra)).)

    Ja, egy véleményes teszt, pl.:Techradar

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    Bocs, az előbb a kérdések lemaradtak... :(

    1. Tulajoktól kérdezném, hogy mennyire látható polarizált szemüvegben a kijelző, mert a leírásban az áll, hogy az 5-ösön a jobb láthatóság miatt van egy polárszűrő, és kettő néha már sok, ugye. :) A neten össze-vissza írnak mindent, pl. hogy minden LCD kijelző eleve problémás, az OLED-ek meg egyáltalán nem, ehhez képest megnéztem egy muzeális LCD kijelzős média lejátszót (Samsung), és bármilyen szögből tökéletesen látszik, az amoled-es telefonom meg kb. 45 fokos szögben tökéletesen fekete lesz.

    2. Ha jól tudom, nincs értesítési led. Van helyette bármi, vagy meg kell nyomni a bekapcsoló gombot?

    3. A szervizt már előttem kérdezték, de engem is érdekelne. (Bár ebben a telefonban az lenne a pláne, hogy nem kell szervizbe hurcolászni. ;) )

    4. A kijelző karcálló, de mennyre az a hátlap? (BTW, sokat érveltem a fém ház értéknövelő volta mellett, de valójában nagy barátja vagyok az anyagában színezett matt műanyag burkolatnak... ;] )

    5. Mennyre idegesítő a kiálló kamera modul? (A mostanin is kiáll, én nem szeretem. Én nem bánnám, ha egy-két mm-rel vastagabb lenne a telefon, akkor pl. elférne benne egy nagyobb aksi. :) )

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz quailstorm #494 üzenetére

    (kidobott a szerkesztő...)
    Akkor szerinted az ugyanennyibe kerülő Moto G5 is rossz vétel? (Bár abból most jön az új változat (több RAM, nagyobb kijelző, Gorilla glass - 25%-kal magasabb ár...) Azt pedig nem értem, hogy ha a melegedés 70 ezerért zavaró, akkor 60-ért miért nem az.

    A linkelt cikkben én nem érzem, hogy kevesellnék a HW-t az árához képest: "Under the hood the Nokia 5 comes with a Snapdragon 430 chipset and 2GB of RAM, pretty much the expected setup at this price point." Vagy hogy ne lenne elég a mindennapokra: "the Nokia 5 is perfectly capable when it comes to web browsing, messaging, social media and emails". A melegedést a játéknál említi csak ("The phone does get rather warm during extended periods of gameplay"), sőt, ha órákig kínozzuk, akkor össze is omlik.

    A tesztelők számára gondolom a referencia a saját android vagy iPhone csúcsmobiljuk (természetesen a legújabb modell), én feltehetőleg kevésbé lennék szigorú... Az még érdekes, hogy szerinte a G5 jobb ("offers a more complete, and slick, budget smartphone experience"), jó lenne tudni mire gondol, mert az előző oldalon még az olvasható, hogy benchmark-okban lassabb...

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz quailstorm #510 üzenetére

    Én továbbra is elképzelhetőnek tartom, hogy az adott orgánumnál, vagy azon belül az adott tesztelőnél más a mérce (a Nokiára nem mondhatja, hogy gyors, mert akkor mit mond az S8-ra?) Meg kellene nézni, hogy hasonló kategóriájú másik készülékeket ugyanígy lehúz-e.

    A másik lehetőség szerintem az előítélet (lásd: borkóstolásnál se mindegy, hogy milyen palackból töltjük ki ugyanazt a bort...) Ehhez szerintem nem kell rosszindulatúnak lenni, elég némi tudatalatti ellenszenv vagy éppen szimpátia. És akkor a várakozást egyik esetben így érezzük: "well, you’ll need to be patient", másik esetben meg így "It’s a little slow to load and a little slow to quit." Aztán az első esetben adunk egy ilyen alcímet, hogy "This low-cost Nokia demands patience", a másik esetben meg egy ilyent: "A premium touch arrives on the best-selling budget Android". (Nokia 5 vs Moto G5). És még egyszer: nem kell ferdíteni, tényleg érezhetjük így. A Noteboocheck mérésekre alapoz, így az elfogultságnak kevésbé van terepe.

    Nem tudom mennyire lesz sikeres nálunk a Nokia 5, de ha igen, és ez a fórum kinőné magát egy nagy forgalmú általános Nokia 5 fórummá, az ironikus lenne... :)

    A linkelt "rossz" geekbench eredménynél nekem az tűnt fel, hogy 0 Mhz-s a proci (1.4GHz helyett), ami okozhat lassulást nem? :D (Csak viccelek, nem értek hozzá, így tippem sincs.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz this is life #518 üzenetére

    Oké, én végül is meggyőzhető vagyok: balekként áron felül vásárolni valamit (ami minden szempontból átlagos, vagy még az se) nem jó érzés, egy hamarosan csődbe menő cég termékét birtokolni meg pláne nem az. Ráadásul sosem voltam nagy Nokia fan, engem a Nokia telefonok mindig is hidegen hagytak (még ha az itteni megnyilatkozásaim nem is erre utaltak eddig... ;] ).

    Viszont akkor kellene egy kis segítség, hogy mi legyen helyette. Mostanra ugyanis kissé besokalltam attól, hogy még soha nem sikerült úgy megnyomnom a "Check for update" gombot a telefonomon, hogy ne azt mondta volna, hogy "Your system is up to date." (Ráadásul szerintem simán hazudik - vagy egy öt éve frissített rendszer up to date lenne?) Szóval most a fő elvárás az lenne, hogy frissüljön. Pár éve még vehettem volna egy Nexus 5X-et (bár az én ízlésemnek már kissé drága), de hát utód nélkül megszűnt. Nézegettem a Moto G-ket, de azok is inkább a vanilla droid-ban jeleskednek, mint a frissítésben.

    Van még egy kedves ismerősöm, akit akkor már szintén lebeszélnék a Nokia 5-ről, bár ő számomra meglehetősen idegen indokból szeretett volna ilyet: szerinte "állatul" néz ki, főleg a réznek hívott árnyalat!? Amióta meg meg is tapogatta valami ismerősnél, azóta végképp nehéz róla lebeszélni. Pedig, ugye, le kellene, szóval neki mit ajánljak helyette, ami nem drága, jól néz ki, de műszakilag se teljesen hulladék? (Nyilván ő is a szín alapján autót választó típus, szóval a fekete készülékek alighanem kilőve.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz l.skywalker #523 üzenetére

    Ebben a topikban hangzott el számtalanszor, hogy a Nokia 5 semmiben sem kiemelkedő (ennyi pénzért meg főleg nem), ami azt jelenti, hogy bármilyen igényhez tudnának mondani olcsóbb és/vagy jobb készülékeket (emiatt fog csődbe menni a HMD), ezért első körben egyszerűbbnek tűnt itt rákérdezni. Két csere közti időszakban engem nem annyira foglalkoztatnak a mobilok, nem ismerem a piacot, szóval számomra ezek nem magától értetődő dolgok.

    [ Szerkesztve ]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz no more #528 üzenetére

    Kijelzőből nem bántam volna egy nagyobbat, meg a jelenlegi telefonom (Samsung) kb. ekkora amoled kijelzője sem győzött meg (már nagyon fura színei vannak...), de ez végül is mellékes: hogy áll a telefon a frissítésekkel? (Mert az lett volna a lényeg.) Úgy látom, hogy 6.0-as az Android, amit jelenleg 7.0-ra lehet frissíteni (ami a jelenleg 7.1.1-es Nokiával szemben nem valami biztató), de mire számíthatok később (mondjuk két éves távlatban)?

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz this is life #531 üzenetére

    Ha jól értem, akkor a megjelölt két speciális felhasználásra ((1) olyan készülék, amire várhatóan lesznek frissítések, (2) drágább anyagokból készült igényesen összerakott készülék) nincs konkrét javaslatod.

    Az általánosságban felsorolt készülékek közül megnéztem találomra egyet, a Samsung-ot (mert nekem most az van, illetve van tőlük egy médialejátszóm, amit szeretek). A J3 (2017)-ről én azt látom, hogy 5000 forinttal tényleg olcsóbb (edigital), de csak öt hüvelykes a kijelző, nincs Gorilla Glass(?), nincs benne ujjlenyomat olvasó, iránytű és automata fényerő állítás. A processzora lassabb a Snap. 430-nál. Viszont csak 7.0-s Android van rajta, és a J sorozat nem azt jelenti, hogy kb. ez is marad? (A korábbi évjáratok nem kaptak frissítést, a J3-nál a Notebookcheck-en 2 hónapos biztonsági frissítést találtak.) Nekem ez így papíron nem annyira meggyőző...

    (#532) no more A Nokia 5 ígéretek szerint 2 évig kap frissítéseket, többek között megkapja az O és P androidot. Ezt egyelőre elhiszem nekik. (Mivel ez az egyik selling point, nem kizárt, hogy betartják.) Ha jól tudom, akkor az A3 alig pár hete kapta meg a 7.0-t - nem tudom megkapja-e a 8-at, de ha igen, az nem mostanában lesz... (A két korábbi évjárat 4.4.4-ről 6.01-re illetve 5.1.1-ről 7.0-ra jutott, ami viszont biztató.)

    A fura színek azt jelentik, hogy mintha a kék, piros és zöld színeknek egymáshoz képest megváltozott az erőssége(?) és emiatt a mintha el lenne színeződve az egész. Ráadásul nem homogén eloszlásban, azaz pl. a képernyő egyik felén kékesebb minden, mint a másikon. (De felőlem ez lehet képernyőhiba is, eltelt 6 év, a mostani kijelzők lehetnek jobbak. Mindenesetre nálam mostanában nem szempont az amoled kijelző. És ez a jelenlegi 4.65-ös nekem már pici, így a Galaxy A5 lehetne az igazi alternatíva, csak az már másik ársáv.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    Tegnap elolvastam pár Nokia 5 tesztet le is fordítottam pár dolgot, főleg a teljesítményre meg a felhasználói élményre vonatkozókat. Próbáltam szó szerinti fordítást gyártani (hogy a saját szóhasználatom ne torzítsa a jelentést), de a végeredmény elég suta lett. Nem is akartam beküldeni, de aztán mégis, hátha valakinek hasznos lesz. Aki tud angolul, az jobban jár a linkekkel...

    Independent

    Cím: "Nagyszerűen kinéző androidos telefon, ami szívfájdítóan olcsó"
    Alcím: "Egy készülék, ami a súlycsoportján felül teljesít"
    Két heti használat után. Teljesítményről: "A Nokia 5 megfelelő teljesítményt nyújt, a legtöbb helyzetben fürge, és gyorsan reagál. Néha a töltétési idők kicsit hosszabbak mint szeretnénk, de az idő nagy részében elfogadhatóan gyors."
    Verdikt: "Összességében ez egy nagyon vonzó telefon. Bár nem ér fel a szuper gyors processzorú dupla kamerás zászlóshajó telefonokhoz, fantasztikusan néz ki, és sokkal jobban teljesít, mint azt az ára sejteti. [A HMD ezzel kitűzte a zászlót, hogy jelezze] a Nokia telefonok, beleértve ezt is, valószínűleg adekvátak, erőteljesek, és nagyszerűen kinézőek lesznek."

    Forbes

    Cím: "A megfizethető Android egy stílusos házban visszatérés a korábbi sikerekhez?"
    Szerintem ugyanaz a szerző, mint az Independent-nél, de már hónapos tesztelés után.
    Teljesítmény: "Távol van a leggyorsabb telefontól, amit használtam, és voltak alkalmak, amikor megvárakoztatott, de az idő nagy részében megbízható és elég gyors volt."
    Zárás: "A Nokia 5 egy ütős [készülék] nagyon vonzó formatervvel, nagyszerű összeszereléssel és megfelelő teljesítménnyel." A többi kb. ismétlés...

    TechAdvisor

    Csak előzetes, nem igazi teszt.
    Verdikt: "A Nokia 5 mély benyomást tett ránk, különösen ha figyelembe vesszük az árát. Jó kinézetű adekvát specifikációkkal, és szeretjük, hogy az Android mindenféle túlkomplikált csomagolás nélkül került hozzáadásra. Arra számítunk, hogy a Nokia 5 egy igazán népszerű választássá válthat mindenki számára a középkategóriás telefonok piacán, és erős versenytársa lesz a Moto G5-nek."

    Finder.com.au

    Cím: "A trükkös középső gyermek"
    Alcím: "Lehet, hogy a középkategóriás Nokia 5 a legjobb készüléke [a három Nokia közül], de egy nagyon zsúfolt olcsó telefon piacon versenyez"
    Ez egy fura teszt... (mert kb. azt bizonygatja, hogy a drágább készülékek (G5 Plus, stb.) jobbak...) A konklúzió kb. az, hogy ha mindenáron prémium kinézetű telefont szeretnénk venni nagyon olcsón, akkor vegyük ezt, de egyébként vegyünk egy drágábbat, vagy ha nincs pénzünk akkor vegyünk kínait. Ez végül is ezen a fórumon is elhangzott... :)

    PhoneArena

    Teljesítmény: "Keresztülnavigálni a home képernyőn és a saját alkalmazásokon, mint a Contacts vagy Messaging általában gördülékeny, de betölteni a Facebook-ot és görgetni, vagy böngészni egy fotó galériát a telefon akadozását okozza. Ez ugyancsak megfigyelhető Chrome-ban bizonyos esetekben. A töltési idők ugyancsak ijesztőek lehetnek főleg [erőforrás]igényesebb játékoknál. A nap végén azt kapjuk, amiért fizettünk." Ezután jönnek a benchmarkok, amik mutatják, hogy a Moto G5 és Galaxy A3 / J5 (2016) készülékekhez képest mindenben a legjobbhoz hasonlóan teljesít, ha éppen nem a legjobb. :) (Megnéztem mit írnak a G5-ről: Szépen megy, pár helyen akad, de nincs nagy jelentősége. Játszani meg ugysem nagyon lehet vele, mert az FHD már sok neki. De ez se számít.)
    Konklúzió: "Mindent figyelembe véve a Nokia 5 egy csinos okostelefon, ami tiszta és naprakész szoftverrel jön, de végső soron teljesítmény szempontjából csalódást kelt. Néhány ember kétségtelenül vonzónak találja majd, - meg az árcéduláját -, de bizonyára nem a legjobb olcsó telefon a piacon." És a G5-öt meg a Samsung A3-at ajánlják helyette.

    cnet

    Alcím: "Nagyszerű az alapvető mindennapi [dolgokhoz]"
    Jó: "A nokia5 megfizethető, jól néz ki, és nem hagy cserben a nap végéig."
    Rossz: "Csak az alapvető dolgokhoz elegendő az ereje és a kamera nem készít briliáns képeket."
    Teljesítmény "[A módosítatlan Android] tiszta, bonyodalmaktól mentes felületet biztosít, amit könnyű használni, és fürgén lehet navigálni, köszönhetően a telefon nyolc magos processzorának. A Nokia 5 benchmarkok terén elmarad a Moto G5 Plus-tól, de az alkalmazások, mint a Gmail, gyorsan betöltődnek, és a játékok, mint az Asphalt: Extreme elég jól kezelhetők az alkalmi játékosok számára."

    recombu

    Cím: "Menő formaterv, defektes teljesítmény"
    Teljesítmény: "Mégis a hasonlóság ellenére a G5 nyújtja egyértelműen a felsőbbrendű teljesítményt. A Nokia mobilja megbízható következetességgel akad, legyen szó feloldásról, alkalmazás megnyitásról vagy web böngészésről. Jónéhány apró hibát is láttunk: pl. hogy widgetek misztikus módon eltűnnek, mikor végigpörgetjük a képernyőket (desktop)".
    (Még megjegyzik, hogy a QuickCharge 3.0 támogatás miatt a telefon a mellékelt töltővel 1 óra alatt feltölthető. Ilyenről sehol máshol nem olvastam, mindenütt két óra feletti értéket írnak.
    A verdiktben frusztrálóan korlátozott teljesítményről esik szó.

    * * *
    Itt megint van jó és rossz értékelés, és továbbra sem teljesen érthető az ok. De persze vannak további tippjeim: az egyik, hogy a drágább készüléket sejtető külső miatt (tudat alatt?) drágább készülékhez hasonlítják, és azokkal szemben persze alulmarad. A másik, hogy lehetnek szoftveres különbségek: akik korábban megkaparintották a készüléket több akadással találkoztak, mint azok, akik már bevártak néhány frissítést. És persze lehet, hogy tényleg lassú, csak ez nem mindenkit zavar... :)

    Végül még annyit, hogy abban elég általános egyetértés van, hogy a készülék olcsó...

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz this is life #534 üzenetére

    Ez nekem akart szólni? Mert továbbra is olyan telefon kellene, amihez van támogatás - szóval ezt a javaslatot nem is nagyon tudom értelmezni. A 2 év 4 hónapos Huawei P8-hoz (Android 5.0.2) vagy az 1 év 4 hónapos P9 Lite-hoz (7.0) milyen további támogatásra számíthatok? (A P8 nyilván megfelelne szép és minőségi darabnak, de sajnos annak is öreg.)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz this is life #539 üzenetére

    Oké, megnéztem a P9 Light-ot: 20-25%-kal gyorsabb a proceszor, FHD a kijelző, 3 MB a RAM, viszont nincs Gorilla Glass, régebbi az Android (és már nem is frissül), és ez már egy másfél éves kifutott készülék, amihez vagy lesznek biztonsági frissítések vagy nem. Ja, mindez 10000 forinttal drágábban (edigital). Én itt nem érzem, hogy ez egyértelműen jobb vétel lenne a Nokia 5-nél, hanem attól függ, hogy kinek mik a szempontjai.

    "de biztos akad tobb is a droidot futtato telefonok nem szukos taboraban" - ez lehet, hogy igaz, de konkrétumok nélkül nem segít...

    Én az eddigiek alapján azt a tanulságot vonnám le, hogy ha valaki néhány évig még frissülő telefont szeretne olcsón, akkor mégiscsak a Nokia 5-nél kell maradnia.

    A felmerült egyedüli ésszerű alternatíva a Samsung A sorozat volt, ahol az A3 árban kb. stimmel, és a valamivel vontatottabb (de reálisan remélhető) frissítését ellensúlyozzák az egyéb előnyei. Viszont pici, ezért csak azok számára megoldás, akiknek a méret nem számít, vagy eleve kis telefont keresnek (de náluk a Nokia 5 amúgy sem jöhet szóba.) Az A5 méretben stimmel és minden szempontból sokkal jobb telefon (kijelző, processzor, RAM, háttértár, vízállóság, kamera, stb.), de a frissítése ennek már tényleg elég vontatott (Android 6.0-nál tart!?), és már majdnem másfélszer annyiba kerül, mint a Nokia 5 - és persze ebben az ársávban már teljesen más készülékekkel versenyez.)

    [ Szerkesztve ]

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    Index.hu: Erre az 5-ösre még nem kap ötöst a Nokia

    (Megtudhatjuk belőle, hogy már nincs abszolút technikai fölénye a Nokiának, mondjuk ha lenne se érteném, hogy miért pont egy alsó-közép kategóriás telefonnál akarnák azt demonstrálni...)

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

  • Mr K

    senior tag

    válasz this is life #544 üzenetére

    "a p9 lite-re ez ev juniusi vagy juliusi a biztonsagi csomag" - Ez mindenképp dicséretes, de a kérdés inkább az volt, hogy mi lesz mondjuk másfél év múlva, amikor a Nokia 5 másfél éves lesz, a P9 Lite meg három. (Nem mindenki cseréli fél évente a telefont.)

    Hatos sorozatú processzort pletykák szerint a Nokia 7 fog kapni. A GSM Arena márciusban még úgy spekulált, hogy a 7 és a 8 is ugyanazt a processzort kapja (Snapdragon 660?), ami sejtethet egy olyan eredeti koncepciót, hogy páronként lett volna azonos a processzor, de ez láthatólag borult (ha egyáltalán így volt).

    (#549) l.skywalker A 6-osról érdekes módon pozitívabban írnak, pedig ugyanaz a processzor papíron nem szolgálhatna ki zökkenőmentesebben egy teljesítményigényesebb készüléket. (Most vagy mégiscsak számít, hogy a 6-os már január óta a piacon van, vagy csak ellensúlyozni szerették volna az 5-ösről írtakat. ;] )

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák