Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jakekyle

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Pár hete megérkezett ez a kis router hozzám is, azonnal fel is ment a suste-OpenWRT-BB-0.8.1, amit ezúton is köszönök. :))
    Nagyon kezdő vagyok a témában. :F Open WRT-t először használok, amit erőm/ időm engedett tájékozódtam a témában, és végig bújtam a fórumot is, de csak nem akar összejönni amiért eredetileg vettem. :W
    Első sorban "NAS"-re kellene, FTP-zni szeretnék vele, külső hálózatból, hogy bárhonnan elérjem. És ez az ahol megakadok. Suste leírásai alapján, eljutok odáig, hogy a USB háttértárat felcsatolom, \mnt-be jelenleg NTFS-re van formázva de próbáltam ext4-gyel is, (szvsz ez itt most lényegtelen.). Megyek szépen sorba a Changelog melletti txt-ken (install, knockd, stb) , beállítom az ftp_readme.txt-nek megfelelően és nem megy. :F Külső hálózatból az Állapot/áttekintés/hálózatnál megjelenő címet megpingelve timeout-ot kapok.
    Belső hálózatban lanon persze a Samba megy látom is az USB-n lévő adatokat, szépen dolgozik. Illetve a miniDLNA-t is be tudtam állítani még egy régi próbálkozásnál, de arra most nincs szükségem, így nem bajlódtam tovább vele.
    Kérdésem az lenne, mit csinálok rosszul? A tűzfalban hiányzik még valamilyen szabály vagy kell még valamilyen install ehhez?
    Teljesen kezdőként, hogyan kellene beállítanom lépésről lépésre a teljesen natúr, szűz suste-OpenWRT-BB-0.8.1. fw-ben, hogy így működjön az FTP? Egyáltalán milyen címet kell meghívnom?
    Elnézést a terjengős és noob kérdésért, de jelenleg a ti szakértelmetekben bízom egyedül.
    Pls Help! :))
    Előre is hálás köszönet a válaszért, akár itt, akár PM. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Jakekyle

    csendes újonc

    válasz suste #194 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ! :R

    Belülről valóban gond nélkül elérem.
    Az FTP-Forward-nak jelenleg true az értéke, gondolom mivel a LUCi-ban már beállítottam az FTP port forwardingot, így itt is megjelent. Mivel az FTP_readme-ben az volt, hogy "vagy-vagy", így most csak a
    Hálózat->tűzfal->port továbbítás-> FTP Forward van engedélyezve alap beállításokkal 9094-re.
    A forgalmi szabályoknál az FTP-WAN-Passive-Ports nincs.
    Illetve a tűzfal-> általános beállítások -> továbbítás : visszautasításon van (ami az alap értéke).
    Kövezz(etek) meg ha valami baromságot mondok most DE a külső IP-t én a www.whatismyip.com-oldallal "állapítottam meg" és ahhoz társítom a 9094- portot. Ekkor WinSCP-vel+ ftp+jelszó párossal (ahogy a belső csatlakozáskor csinálom) most is timeoutot kapok. Lehetséges, hogy mivel egyetemi hálózat valahol valami blokkolva van? Vagy részemről van valami nagy User error? :W

    Az NTFS fájlrendszer most egyelőre kényszerűség, mindenképpen áttérek másra, Ext4-et is az általad javasolt módon csináltam belőle.

  • Jakekyle

    csendes újonc

    válasz suste #196 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm a segítséged!

    Igen routerként üzemel, azonban a "www.whatismyip.com"-ról kapott cím és a Nexx "wan" címe hírből sem egyezik. Valószínűleg az van amit írtál, hogy egy másik router is van előttem (akár több is az egyetemi háló miatt), de sajnos mivel azokat nem én kezelem, így fizikálisan nem érem el. Szóval az ottani port forward ugrott. Mégegyszer köszönöm a gyors okosítást és segítséget és persze a fw-t. :R

    Kissé off, de van esetleg valami egyéb módja, hogy kívülről elérjem az USB-t és onnan adatot le illetve fel töltsek, annak ellenére, hogy ilyen a helyzetem? Gondolok itt a transmission-re vagy (lehet butaság de) a 80-as port forwardolására. Vagy csak simán törődjek bele a helyzetbe?!

  • Jakekyle

    csendes újonc

    válasz suste #198 üzenetére

    Értem.
    Nos igen, jelenlegi tudásommal/erőforrásaimmal valóban magam sem hiszem, hogy meg tudnám oldani amit az első opcióban javasoltál. :( De próbálom kikupálni magam a témában :))
    Mivel nem nagy fájlokat akarok mozgatni, így a második opció nyerő lehet, már meg is néztem.
    Esetleg reverse SSH tunelling-gel nem lehet feloldani ezt az ellentétet? Mivel SSH-n is elérem az mnt könyvtárat gondoltam hátha.

  • Jakekyle

    csendes újonc

    válasz suste #200 üzenetére

    áááá értem :))
    Rendben, akkor a lényeg, hogy meg lehet oldani, csak még sokat kell fejlődnöm. :DD
    Igazán köszönöm a türelmet s a segítséget, útmutatást. :R

Új hozzászólás Aktív témák