Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #29 üzenetére

    Ezzel az egésszel nem AMD fog rosszul járni, mert magukhoz képest nagyot ugrottak, és ott tudtak maradni.
    AMD-nek amíg nem fogy el a pénze fejlesztésre, nem kényszerül ebben kompromisszumokra, addig tovább csipegethetnek a piacból. Ha ez fenntartható évekig, akkor folytathatják a lassú diadalmenetüket.

    Ezzel a vásárlók fognak továbbra is szívni, mert intel ugyan azt a minimumot fogja adni, amit eddig, csak a vissza erősödött piaci fölényével visszaélve, már nem csak az AMD-t tartja távol, de az Nvidiát is messzebb fogja tolni a laptopbiznictől.
    Desktopon sem valószínű, hogy a tegnapról mára működővé vált 10nm-el, valami innovatívnak nevezhető dolgot fog előkapni, csak innentől ki fogja tudni szolgálja a CPU piacot, végre a piac igényeivel arányos mennyiségben.

    Szóval nem AMD-t, inkább magunkat, vásárlókat kellene sajnálnod. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Tigerclaw #36 üzenetére

    A piacnak, áraknak jót tesz a versen, de intel úgy oldja meg ezt a kérdést "üzletpolitikailag", hogy, mivel az intel CPU-t úgysem kerülheti ki a laptop gyártója, így "csomagban" annyira olcsón kaphatja meg tőlük a CPU-t+GPU-t (as complet solution), hogy nem akarja az AMD/Nvidia belépő szintű GPU-val szerelt laptopot gyártani, akár milyen olcsón kapná meg hozzá a GPU-kat a konkurensektől.

    Így megint csak "jót tehet" a "verseny" kialakulásának, intel-nek felzárkózása...
    Persze a valóságban nincs árukapcsolás, mert az TILOS!

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #40 üzenetére

    Értem az álláspontod, addig a pontig igazad is van, hogy mint vásárló - tól-ig - nem kell, hogy érdekeljen miért nem sikerült az iparnak, neked tetsző notit legyártani AMD processzorral.

    De, némi nemű (ön)ellentmondás sejlik fel, ha próbálom értelmezni a mondandód. Mert akár etikailag, akár "anyagi erőforrásokból épített kapcsolatok" mennyisége terén különbözne a két cég, akkor is egyértelmű a konzekvenciaként állítod fel, hogy az AMD az Intel-től eltérő, "gyenge értékesítéshez való hozzá állásával" okozza a bajt.
    Ha mint valódi vásárló tényleg nem érdekelne, hogy mi van a háttérben, akkor hogy lennél 100%-os bizonyosságú abban, hogy mik adják a különbséget egyik cég sikeressége és a másik sikertelensége között. ?!
    Illetve, ha mégis tudod, hogy mi van a dolog háttérben, mert mondjuk a "pénzel való önmegsegítés" hiányára, mint a bajt kiváltó okra rámutattál - közben némi naivitást színlelve - miként válhat ez a másik fék által követendő piaci magatartássá, vagy ami még jobb, miért lesz a konkurencia erényeként kiemelve ?!

    Ne haragudj, de ez az egész, szerintem nem mutat túl egy szimpla tollkordáson. ;)

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #75 üzenetére

    AMD a CPU-t gyártja, ha azok, aki a legyártott notebook processzorokat felvásárolják, esetleg úgy döntöttek, hogy egytől-egyig zenélő kávéfőző aljára ragasztják fel cellulx-al, ajándék zacckaparó gyanánt, azzal a helyzettel sem tudna mit kezdeni, mert nem AMD mondja meg, hogy melyik típusból, hány darabnak, milyen termék kategóriába be KELL belekerülnie.
    Mert egy másik, "sokkal nagyobb erő súgja, a gyártó fülébe, hogy a piacon, hol van a helye, ezeknek a konkurens termékkel szerelt gépeinek. És te, meg ezért a helyzetért hibáztatod az AMD-t. :F

    A prémiumról és az Athlon-ról, nekem az a sztori jutott eszembe, amiben a vér-Inteles osztálytársam, aki oda-meg vissza volt az Inteltől a talán P4 2.8Ghz? konfigjával.
    Az az ember, az évek óta vágyott új videokártyájával a hóna alatt megjelent az ajtómban, mert nem haza rohant, hanem elsőnek hozzám (Axp 3200+) hozta el azt kipróbálni!
    Mert párszor látta, hogy nálam hogy tudnak futni a játékok, és abból az élményből eljutott addig a következtetésig, hogy a saját P4 konfigja, valamiért kurvára visszafogja a VGA kat, így inkább nálam örült annak, hogy mit tud(na) az új videokártyája. Majd hazavitte, és másnaptól kezdve nem zengte nekünk az ódákat az intelről, csak mosolygott.
    És mit ad isten, a kimaxolt gen.1-es Ryzenen is hasonlóan faszán futkosnak a játékaim, mint anno az athlon XP-n tették, és megint mellé lehetne tenni bármelyik inteles konfigot, és megint hüppögés, majd mély csend lenne a vége, ha egy magabiztosan-érkező-inteles elé ülne, fél órát kattintgatni.

    Nem tudom neked mi adja meg az "igazi prémium érzést egy processzornál". Nekem az ember arca, amikor megnyúlik, de nem a nevétől, nem is a listaárától árától, hanem a produkciójától. :U

    Ha szabad emlékeztetni rá, mindkét említett processzor az aktuális kínálat csúcsa volt, szóval lehetett azokat, az "AMD szerint prémium kategóriás processzor"-oknak hívni, és én úgy is tapasztaltam, hogy ezért a "címért" helyt is tudtak állni ;)

    Az hogy ez nem jut el az emberekhez, már nem érdekel, vagyok annyira jó megfigyelő, hogy ki tudom választani, hogy mi a legmegfelelőbb a céljaimnak, és nem jövök ide sírni, hogy, jajj mi lesz velem, ha holnap reggel, nem tudok valami számomra tökéletes dolgot lekattintani egy webshop-ról. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Tigerclaw #79 üzenetére

    Minek is tennék ki önszántukból desktopra, hisz arra az igényszintre már ott van az erős IGP az összes desktop processzorában.
    Attól, hogy ez sokkal erősebb lesz annál, attól még nem lesz ez minden téren kiváló termék, annyira biztos nem lesz potens és nem lesz mögötte annyira stabil a support, hogy saját márkás desktop dVGA-t csináljanak belőle és pl.: hasonló kategóriás Nvidiával versenyeztessék meg tesztekben, mert azonnal kilógna a lóláb.

    Laptopban el lehet sózni, főleg ha van jelentős árkülönbség a javára, és rátolt energiagazdálkodással nézve, "szinte olyan jó" mint az egyéb gyártó terméke, ami drágábban jön ki, főleg ha azt már nem is lehet kapni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Tigerclaw #81 üzenetére

    Én is csak remélni tudom...
    Mivel ők ebből energia hatékony HPC gyorsítókat akarnak építeni, nem biztos, hogy az alap dizájnal a desktop gamingre lett kihegyezve a GPU. Ha meg többféle feladatokra optimalizált, eltérő dizájn-t csinálnak, ugyan ebből a GPU-ból (ami b@szott drága mulatság), akkor meg a GPU-support-csapat figyelme fog megoszlani ezen a célok között, sejthetően a szerinti arányban, hogy aktuálisan melyik szegmens, éppen mennyire maradt potens bevételek szempontjából.

    Én is kíváncsian várom, mert sejtem, hogy ezzel érdekes dolgok fognak történni*, de világmegváltó reményeket nem fűzök hozzá. Mert Intel mindent csak addig a pontig tol el, ameddig szüksége van rá, hogy valamit elérjen vele, utána stagnálás és aktív support hiányában hanyatlás jön, általában. Lehet, most pont nem így lesz.

    *Intelnek már volt próbálkozása kártya formátumú gyorsítókkal, de hiába volt az valamiben nagyon jó, ha annyira széleskörűen nem lehetett alkalmazni attól eltérő feladatokra, hogy évekig, nagy mennyiséget el lehessen belőle adni. Talán most hogy egy "univerzális" nyelven lehet majd munkára bírni, lehet majd ezeket különféle feladatok gyorsítására befogni, és Intelnek is "kényelmes" marad a supportot fizetni mögé.

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz #16939776 #82 üzenetére

    *Bocs, meg se tudtam szerkeszteni értelmesre. :(

    *Intelnek már volt próbálkozása kártya formátumú gyorsítókkal, de hiába voltak azok valamire nagyon jók, ha nem lehetett alkalmazni ezeket az eredeti céltól eltérő feladatra. Így nehéz volt elérni, hogy megmaradjon iránta az érdeklődés a piacon, és évekig, nagy mennyiséget lehessen belőle kiárulni.
    Talán most, hogy "univerzális" a vas (ami egy GPU), és ugye egy általánosabban használt nyelven lehet ezeket programozni, így könnyebben sikerül ezeket különféle feladatok gyorsítására befogni. Amíg hosszan, nagy tételben megmarad az érdeklődés a termék iránt, addig Intelnek is megmarad kedve, évek hosszára supportot biztosítani.

    *#Bocs2 :)

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz kenwood #84 üzenetére

    És te tudod-e a jövőheti lottószámokat??!!

    És mégis hogyan kapcsolódik egy CPU ár-érték aránya oda ?! :F
    Mert gyorsítókról, GPU-ról, meg a mögéjük rakott terméktámogatásról volt szó?!

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #87 üzenetére

    Ilyen erős ambíciókkal, lelkesedéssel megáldva simán jelentkezhetnél Területi Salaes Manager-nek. Lehet, hogy egycsapással a laptop problémád is megoldódna, és AMD ill. mi is sokkal jobban járnánk, ha oda koncentrálnád az energiáid, ötleteid. :)

Új hozzászólás Aktív témák