Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Pirosász #10 üzenetére

    Hát nekem is GTX 1660 OC kártyám van 2,5 éves és bruttó 76,5 ezerért vettem. Rohadtul sajnálnék kiadni 250-300 ezret azért, hogy ne 100 FPS legyen egy játékban hanem 125 FPS... egyszerűen nem éri meg.

  • Robitrix

    senior tag

    válasz csakos1997 #77 üzenetére

    Persze a dolog annyiban igaz, hogy a gondot nem csak a bányászat okozza, hanem a covid, a lezárások a megboruló világ kereskedelem a szállítási gondok és nem utolsó sorban a hirtelen aránytalanul megugró igény az elektronikára. (minden elektronikára) 2020-ban a 2019-es évhez képest 60%-kal több elektronikát akartak vásárolni, miközben az elektronikai ipar évi 10-15%-os növekedésekre készült. (10 éve ez a szokásos növekedés) Egy komolyabb chip gyár megvalósulása a tervezéstől a normál üzemig úgy 3 év. Vagyis azok a chip gyárak, amik most indulnak el nagyjából még 2019-ben indult a tervezés és a beruházás. Egyszerűen az elektronikai ipar nem volt felkészülve 60% igény növekedésre. Persze 2020-21-ben neki álltak új beruházásokat indítani a gyártásba, de azok leginkább 2023-24 körül lépnek termelésbe. Persze 2021-ben és idén már messze nincsen olyan mértékű igény nővekedés, mint 2020-ban hirtelen megjelent. El is kezdtek esni már idén a számítógép, telefon és egyebek eladásai. Mivel aki az elmúlt 1-2 évben beruházott új eszközökbe nem fog jellemzően idén vásárlóként megjelenni a piacon. Szóval optimista vagyok, hogy két év múlva majd 2-öt fizet 3-mat kap akcióban fogják utánunk dobálni a videokártyákat. :) Lehet, hogy majd a zöldséges is fog ajándékba adni egy videokártyát, ha vesz valaki nála 2 kiló paradicsomot(amilyen árban van a paradicsom lehet) :)

  • Robitrix

    senior tag

    válasz csakos1997 #77 üzenetére

    Ez szerintem igaz is. Úgye az NVIDIA nem gyárt tömegével videókártyát. ő GPU-t gyárt főleg és ad el a viszont kártyagyártóknak. Aztán majd a a nagyobb kártyagyártók készitenek a nagykerben megvett grafikai chip köré tényleges kártyát. Mint ASUS, AROCK, Gigabyte, MSI és a kisebb nevű gyártok. Nyilván hat a hiány az NVIDIA vagy AMD GPU nagyker áraira is. Nem tudom mennyit kóstál mondjuk egy 200 dolláros referencia áru kártyában maga a GPU chip. Legyen mondjuk 50 dollár a nagyker ár. referencia ár eredetileg úgy van kikalkulálva, hogy keressen rajta a kártya tényleges gyártója, a nagyker és a kisker is, hogy a fogyasztó majd 199 dollárért vehesse meg a kártyát a boltban. Aztán lehet az Nvidia nm 50 dollárért adja el a GPU chipet mondjuk az ASUS.nak, hanem a piac miatt 70 dollárért. de ez a 20 dollár plusz messze nem indokolja, hogy végül a kártya fogyasztói ára a kiskerben a vevőnek 400 dollár legyen. Mindenki vastagon megszedi magát a láncban nem csak a chip gyártó. Szóval amikor bőszen szidjuk az NVIDIÁT vagy az AMD-t legalább olyan bőszen kéne anyázni magát a tényleges kártyagyártókat, nagykereket és kiskereket és mindenkit aki sápot húz a dologból(és a vérünket szívja)

    [ Szerkesztve ]

  • Robitrix

    senior tag

    válasz 1dude #62 üzenetére

    Hát azért én kipróbáltam PC-n egér után a kontrollert. Hát komoly sikereket nem értem el vele a Warzone-ban. Úgy 3 körig bírtam, hogy én vagyok mindenki vadkacsa vadászatában a vadkacsa. :) Mire sikerült kontrollerrel megcéloznom valakit simán belém löttek vagy 20 kg-nyi lövedéket. Még szerencse, hogy egy olcsóbb 7000 forintos kontrollert vettem kipróbálni. Bukhattam volna a semmire akár több 10 ezret is. :) Mondjuk világ életemben egérrel játszottam PC-n mindent. Azt elhiszem, hogy jó a kontroller egy autoversenyben mondjuk. Ahol talán rosszabb egérrel terelgetni a kanyarokban az autót. De a multis lövöldözős játékban még a kontroller támogatás ellenére se igazi azzal lövöldözni.

Új hozzászólás Aktív témák