Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Den Hadnagy

    senior tag

    Ok-ok, hogy az igényeket ki kell szolgálni, meg az is, hogy életszerű körülmények között nem jön ki a dolog számottevően, de az Apple által sulykolt életérzés-marketingbullshitbe hogyan fér bele, hogy vannak egyenlő és egyenlőbb felhasználók 300k+ forintért? Kicsit sérül a filozófia, nem? Kb. mintha az egyikben egy kicsivel gyengébb kamera lenne ugyanannyi pénzért.

    De ez is meg lesz magyarázva, eladói és felhasználói oldalról egyaránt...

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz Parallaxis #118 üzenetére

    Én meg azt láttam, hogy amennyiben kétfajta cpu van egy samu termékben, azt minden teszt (így a MA is) kiemeli, sőt a pro-kontra érveket is felhozza. Ezután mindenki választhat, de a telefon maga nincs tökéletesnek beállítva. Sőt, a modellszámból meg tudod állapítani, melyiket veszed.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz Blyan #163 üzenetére

    Már nem az első iPhone-nal kapcsolatos fórumban olvasom tőled ezt a frusztrációs-dumát. Miért gondolod, hogy bárkit is zavar, ha egy cég sok készüléket ad el? Van, aki meg arra izgul, ha olyan cucca van, aminek a piaci részesedése marginális (pl. BB)

    Zavaró inkább az szokott lenni, amikor a tényeket nagyvonalúan kezelve ezen Apple készülékek tulajdonosai egyenes, kizárólagos relációt látnak kikezdhetetlennek vélt minőség és az eladások száma között.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz Ed Parker #168 üzenetére

    Jópár éve jelen vagyok ezen a fórumon, soha nem trollkodtam, köszönöm.
    Hagyjuk az előítéleteket :)

    Az informatikai, mobilkommunikációs világ hobbiszintű kedvelőjeként, józan gondolkodású emberként a tapasztalataimat és gondolataimat megosztva tettem pár észrevételt, mert ahogyan észrevettem, egy kicsit a vallásos vakbuzgóság jellemző egy bizonyos vásárlói rétegre itt.

    Ugyanígy kifejtem a véleményem napi szinten random topikokban, legyen Alma, Ms, Android. Sőt, nem is kell telefonnak lennie, lehet bármilyen más cucc.

    Az Androidnak pont nincs szüksége térítésre, a WP mellett nem tudnék őszinte szívvel kiállni, BB-vel elhanyagolható tapasztalatom van, az iOS egy kicsit sem győzött meg. A symbian kimaradt, elismerem.

    Ezen túlmenően goto 103 és 157.

    Remélem kielégítő választ adtam.

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz Ed Parker #171 üzenetére

    A célom szvsz kiviláglik az elhangzottakból, meg a többi hozzászólásomból.

    A lényeg az, hogy nekem a józanságom azt mondja: egy ilyen techóriás nem engedheti meg magának 300k+ összegért adott készülék esetében, hogy akármilyen minőségi szórás legyen a végtermékben.

    Te és a szomszédod is vesztek egy ugyanolyan 40 mliós mergát, de az övé egy tank benzinnel 50 kilométerrel többet megy el, mert a gyártási folyamat, ill. a motorszállító nem ugyanaz. Ők meg: ja bocs, ez jutott a pénzedért.

    Bocs a faék-példáért.

    De vágod, ilyenkor a gyengébbik verzió tulajdonosai verhetnék az asztalt az Apple storeban, hogy nadekérem, az én pénzem kevesebbet ér, vagy mi? És ez lenne a kritikus gondolkodást követő kritikus tett... De mennyi a realitása? Semmi. Na ez a baj szvsz.

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz Ed Parker #189 üzenetére

    "ha ez bizonyítottan kimutatható valós használat mellett es nem csak szintetikus méréssel, akkor nyilván kell az applenek kárpotolnia azokat a vásárlókat."

    Az gondolom, hogy konszenzusra jutottunk. Mondjuk jó kérdés, hogy mi a "valós használat". Remélem nem úgy mérik, mint a kocsik fogyasztását :)

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz Ed Parker #199 üzenetére

    Na igen, amennyiben kellemetlen végeredményt hoz a teszt, a storeban levásárolható párdolláros utalvány, vagy egy külső akku, netán egy tok méltó lenne egy ilyen presztízsű céghez. Kis esélyét látom, de elég ütős módja lenne az imázsépítésnek szvsz.

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz Blyan #208 üzenetére

    Remek, kezdünk egyfelé haladni.

    Csak kettő dolog szvsz: ennyi pénzért ne kelljen már az usernek megértőnek lennie a cég termelési, beszállítási gondjai felé... It just works, he? :)

    Másfelől ok, hogy nem sikerült optimalizálni, de akkor meg hova lett az egy vas - egy szoftver előny? Persze ez még nem az Android fragmentáltsági szintje, de akkor is béna dolog. Ha orvosolható szoftveresen, ha nem.
    Ez szubjektív, de amennyire sokra tartja magát az Apple, nekem ez nem fér bele az összképbe. Mert sokra tartják magukat, és ennek meg is kérik az árát. Ne legyen félreértés, nem az a bajom, hogy drága, holnap vehetnék egyet, de ez akkor is blama.

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz proci985 #220 üzenetére

    Azt meg lehet kérdezni, hogy az akksis hszok miért tűntek el?

    Szerk.:

    Mondjuk spec arra gondoltam, amit zombinyul írt a 3GS-ről, de lehet hogy már az is válasz volt valamire.

    Végülis nagy jelentősége nincs.

    DH

    [ Szerkesztve ]

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

Új hozzászólás Aktív témák