Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeryBp

    csendes tag

    válasz Chaser #26 üzenetére

    "úgy tudtam az ambilight megszűnt, mivel a philips kivonult a tv piacról"

    Nem vonult ki, hanem eladta a TV üzletága 70%-át a kínai TPV Technology-nak.

    7 év után most cseréltem le a Philips 42PFL9664H készülékemet egy Philips 55PUS6501-re, ami egy 2016-os modell, 4K-val és természetesen Ambilight-al. Egészen jó kis TV, igazából csak a sok sötét jelentet tartalmazó filmeknél bukik ki, hogy ez csak egy középkategóriás modell - nem úgy, mint az előd -, így az igazi feketék sajnos ekkor láthatóan hiányoznak. Ezt most fedeztem fel 2 hónap után az Érkezés c. filmnél. Átlagos filmeknél átlag feletti a képminősége, szóval a kínai többségi tulajdon ellenére nem zavarták el a régi mérnököket és nem dobták ki a korábbi fejlesztéseket. Persze egy oled-es modell azért meg tudná oldani a feketék problémáját, meg a valódi HDR is dobhat a minőségen, ha érkezik HDR-es tartalom is. Bár lehet, hogy a tavalyi 9-es szériába sem tudnék belekötni (csak hát a dupla ár visszatartott :)), hiába nem oled, mint ahogy a nem led-es 2009-es model is évekig verte a led-es mezőny nagy részét képminőségben.

Új hozzászólás Aktív témák