Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • INGJOKE

    veterán

    válasz Graphics #44 üzenetére

    Nekem nincs semmi bajom az üzemidővel, már az i6-nál sem volt, ha nem játszok akkor délelőtt az irodában feltöltőm az asztali gép usb-jéről és az másnapig kitart. Hétvégén meg ha megyek a kocsival felteszem annak a töltőjére azt sza. Már ezer meg ezer éve nem töltöttem otthon konnektorról a telefont. :D

  • judas13

    addikt

    válasz Graphics #41 üzenetére

    One-os Xiaomim is volt pár hónapja de átadtam családban (tökéletesen müxik két év óta), kb év végén még nagy kérdés lesz,hogy merre is megyek majd tovább...perpill még fogalmam sincs ;) :K

    [ Szerkesztve ]

    "Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz Graphics #61 üzenetére

    Hiába jó, ha lehetne jobb is.
    És most nem csak arról van szó, hogy eggyel nagyobb lesz a főverzió, és dejó, hanem arról, hogy engem igenis érdekelnek az Android főverziók újításai, és általában ki is szeretném őket használni, mert kb az 5.0 óta mindegyik főverzióba került legalább 1 olyan újítás, ami számomra fontos lett volna. Ilyen például az Android 9 új alkalmazásváltója, ami kb megváltás lenne a mostani vacakhoz képest. Illetve érdekesnek tűnik az új hangerő állító felület is, de még sosem volt alkalmam alaposabban letesztelni, hogy irl mennyire életképes koncepció.

    Másrészt meg az egy dolog, hogy 1-1 gyártó az adott újítást backportolja korábbi Androidokba, vagy már eleve azelőtt készíti el, hogy az bekerülne a stock Androidba, csakhogy azzal pont nem vagyok kisegítve, hogyha nem annak a gyártónak az adott típusát használom, amire az épp elérhető. Ráadásul az egyiken ez van, a másikon az, a harmadikon meg amaz. Annak, hogy ezek bekerülnek az alap Androidba, pont azért lenne nagy jelentősége, mert utána out-of-the box minden telefonba belekerül elvileg, és minden telefonban, ami már a stock megoldást használja, ugyanúgy fog működni elvileg, nincs az, hogy ugyanaz a funkció 30féleképp van megvalósítva.

    A gyakorlat meg marhára nem ez, mert pl hiába van a Pie-ban alapértelmezetten az új swipe alapú vezérlés, ha az tök máshogy működik egy rendes Androidon, mint egy Samsungon, vagy egy Huawei-en, vagy bármi máson. Nonszensz. Ami erőforrást abba fektettek, hogy újra megcsinálják azt, amit a Google egyszer már megoldott, azt fordíthatnák a frissítések gyorsítására, vagy a több készülékre való kiterjesztésére. Sokkal hasznosabb lenne.
    És akkor ott van az, hogy az Android Q-ban ezt továbbfejlesztették, de nekem még Pie sincs, Q meg nem is lesz már jó eséllyel.

    [ Szerkesztve ]

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Új hozzászólás Aktív témák