Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • weberzolee

    aktív tag

    válasz Stabi83 #5 üzenetére

    Attól függ neked mi a használható és mire használod a telefont....

    Attól hogy működik a telefon, még nem biztos hogy bugmentes, vagy épp a maximumot hozza ki a hardverből. Egy verziófrissítés javíthatná az esetleges bugot, még akkor is ha csak a felhasználók 0,1% -a érintett, és akár gyorsíthat is a rendszeren. Nem egyszer fordult elő, hogy egy telefon bugos maradt örök életére, és ez minden csak nem korrekt (szerintem).

    Attól hogy működik a telefon, még nem feltétlen biztonságos, márpedig egy okostelefon esetében semmiképp sem hátrány ha az adataid nem hozzáférhetőek más számára. A Google évente 12 db biztonsági frissítést ad ki, ebből ha mákod van kapsz maximum 4 db-ot negyedéves leosztásban. Szerintem ez minden, csak nem biztonságos. A patch nem véletlen készül el és nem véletlen hogy havonta jön. Ha nem lenne fontos akkor a Google évente kiadna egyet a főverzióval együtt és letudva a frissítés. Lehet itt paranoiáról beszélni, de ez legalább annyira alapvető mint egy kód/ujjlenyomat a telefonodra. Pedig ki akarná ellopni pont a TE telefonod? A bankkártyád pinkódját sem írod fel, pedig mekkora az esélye hogy valaki megtalálja mindkettőt egyszerre? Minden gyártónak kutya kötelessége lenne egy biztonsági frissítést (is) azonnal kiadni. De gondolom az ASZF tartalmazza, hogy a gyártó nem vállal felelősséget semmilyen adatért ami a telefonon van, és ezzel a felelősség letudva.

    [ Szerkesztve ]

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz Stabi83 #5 üzenetére

    Nem, de a Pie számos hasznos újítást tartalmaz, amit szívesen használnék, de nem tudom, mert még mindig nem érkezett meg a vacak telómra... :((( (egyébként HTC-m van)
    A másik probléma meg, hogy hiába kapja meg egy telefon az új Androidot, ha hatalmas késéssel érkezik meg rá.
    Elvárnám, hogy amikor megjelenik az új Android, maximum 3 hónap késéssel már a mobilomon legyen használatra kész állapotban.

    [ Szerkesztve ]

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Új hozzászólás Aktív témák