Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 0P1

    aktív tag

    válasz troviko #17 üzenetére

    "NAH... Itt vagyok, megjöttem.
    Csak azt tudom mondani, amit mindig. Oda kerül szép lassan a rendszer, ahová való. Kukába."

    Hát tőled, az ügyeletes trolltól nem is vártunk értelmesebb megszólalást ...
    Oda való ez a HSZ is mint minden egyéb megnyilvánulásod bármely más topicaban: Kukába...

    A témához is hozzászólva: az már egyértelmű ,hogy a MS egyértelműen kizárólag a prémium enterprise kategóriára kíván fókuszálni a jövőben mobilfronton, ahogy tette tablet fronton a Surface Pro kapcsán is (nem kis sikerrel), a consumer market egyszerűen nem érdekli. Érthetetlen is volt az egész Nokia kaland, annyira nem vágott a MS profiljába az egész, hogy Lumia 5XX és 6XX szintű legalsó kategóriás hulladék consumer telefonokat dobjon piacra (meg feature phone-okat és butatelefonokat) ...

    Azonban a prémium vállalati szegmens is csak akkor célozható meg sikerrel, ha van értékelhető hozzáadott érték a konkurens rendszerekkel szemben. Ott lenne a Continuum, too bad, hogy x86 appok jelenleg nincsenek támogatva. UAP pedig nem szállt még mindig fel, és nem is fog egyhamar: ez a tipikus tyúk-tojás probléma.

    Hiába előzte már meg a Windows 7-et a Windows 10 részesedése Észak Amerikában (nem piaci részesedésről/eladásokról beszélek, hanem használatról) , desktopra miért lenne érdemes bármelyik fejlesztőnek is UAP-ot választani fejlesztési platformként az x86/x64 ellenében? Semmi értelme. Hiszen még mindig dupla akkora felhasználói tömeget tudnak megcélozni x86-al, mint UAP-pal.
    Egy értelme lenne, ha értékelhető piacot jelentenének az egyéb UAP képes eszközök.
    De mik azok jelenleg?

    - Windows telefonok? Zéró market share....
    - XBox One? Ugyan már ....
    - HoloLense? Majd valamikor esetleg....

    UAP így nehezen fog szárnyra kapni, esetleg akkor, amikor desktopon az UAP képes OS-ek (értsd Windows 10 ) használati aránya mellett elhanyagolható lesz az x86 only OS-ek aránya. És akkor talán már érdemes lehet a fejlesztőknek is minimális plusz befektetéssel egyéb eszközökre tervezett front-end GUI-t fejleszteni.
    De amire ez bekövetkezik, lehet, hogy az egész Windows ökoszisztéma annyira eljelentéktelenedik, hogy ez az előny semmivé válik.

  • Švejk

    őstag

    válasz troviko #63 üzenetére

    Jórészt egyetértünk, annak ellenére, hogy látszólag zsigeri módon gyűlölöd a rendszert, én pedig egy éve még kifejezetten WP fanboy voltam.
    Az Androidos telefonokra reagálva nekem is volt a WP előtt egy pár, ám mindegyik belassult egy idő után. Úgy tudom az 5.0 után ezen gyermekbetegségek már megoldódtak, az én utolsó droidos telefonom még 4.2-vel rohangált, vagy vánszorgott, attól függött milyen kedve van. Persze, nem mindenki engedhet meg magának felsőkategóriás hardverrel szerelt okostelefonokat, ahogyan én sem. És sokan ódzkodnak a használt termékektől, a középkategóriás Android betegségei pedig sok felhasználót elriasztottak még pár éve, köztük engem is. Itt kerülhetett szóba sokaknál a WP: stabilitás, kiszámíthatóság, fejlődés. Így írtam volna körbe a WP-t még akár másfél-2 éve is.
    A Microsoft rengeteg hiba mellett tett pár, vitathatatlanul innovatív lépést és ha ezeket fenn tudták volna tartani, újabb és újabb ötletekkel előzik meg a konkurenciát, akkor most nem itt tartanánk. Persze ott voltak a kolosszális hibák is, mint a WP7-esek frissíthetetlensége.
    A Microsoft sosem tudott egy egységes identitást, egy stabil felületet kreálni a platformnak.
    A WP7-et a prémium kategóriában indították, és onnan akartak volna terjeszkedni. A WP7 viszont nem frissült WP8-ra, mindazok pedig akik megvették az irreálisan magas árazású WP7-es telefonokat, joggal ábrándultak ki örökre a rendszerből.
    Így persze a Microsoftnak nyilvánvaló lett, hogy az alsó kategóriában kell terjeszkedni, megszületett a 20-as széria, mely megágyazott a platform sikerének, messze ezekből fogyott a legtöbb. És itt a történet kulcsa. A 20-as széria rengeteg felhasználót jelentett, akik letették a platform mellett a voksukat, bízva a rendszeres frissítésekben, az addigra egészen előremutató és mégis funkcionális kezelőfelületben, meg a hosszú supportban.
    És mégis, ezt a bázist, akik megalapozták a WP relatív népszerűségét, őket sikerült a 10-es frissítéssel teljességgel átbaszni. Hiszen egyik telefon sem frissült (a kis példányszámú 1520 kivételével) W10M-re. Adott volt a fiaskó, amit a Microsoft egyszer elkövetett, hogy átverte a saját felhasználói bázisát, ismerték a hibát, és mégis, mégegyszer megcsinálták. Itt rontották el teljesen.

  • leslie23

    tag

    válasz troviko #122 üzenetére

    ehhez a 90%-hoz tudsz dobni linket? :) volt már ebben a topikban 99 is. :DDD
    tény, hogy sokaknak nem tetszik a csempés UI, de sokkal többet nyomott a latba, hogy az MS elkésett és folyamatos lépéshátrányban is maradt, appok pedig soha nem voltak a rendszerre.
    nekem folyamatosan olyan érzésem volt/van, mintha 3 gyakornok csinálná az összes mobilos dolgot az MS-nél.

    [ Szerkesztve ]

  • Mercel

    senior tag

    válasz troviko #122 üzenetére

    Szerintem még a csempés dizájn volt a legkevesebb - az általad is említett elcseszett logika az igazi bünti a rendszerrel kapcsolatban.

    Marcel

  • leslie23

    tag

    válasz troviko #134 üzenetére

    Minek kéne link...

    mondjuk alátámasztani az állításod, nem csak dobálózni nagy szavakkal. :N

    Pont Mo. volt az a hely, ahol 10% környékére fel tudott kúszni a WP de affölé sehol nem ment. Ebből következően 90%-nak nem tetszett,
    ez megint csak kabaré, tehát szerinted a piaci részesedés egyenesen korrelál egy rendszer "jóságával". aha, okés. :))
    lefogadom, hogyha megkérdeznéd az utca emberét akinek van okostelója, hogy mi az a WP, nagyrészük azt sem tudná, hogy valaha létezett.

    Firefox OS, Ubuntu phone, BB OS10, és a Tizzen is el fog. Miért? Mert mindegyik vacak. Semmi extrát nem tud felmutatni, gyengék, keveset tudnak, rosszul használhatóak.

    ezek közül amúgy hányat is használtál?

    Persze mostanra már elég komoly alkalmazáskínálat van IOS-re és Androidra, most már nyilván nehezebb lenne egy új szereplőnek piacra lépnie, mint 8 éve, de még most sem lenne lehetetlen, ha szép lenne, jó, stabil, és a dobozból kivéve tudná a 20 legfontosabb dolgot, amire ma egy mobilt használnak az emberek.

    már akkor is komoly alkalmazáskínálat volt a másik két platformra, mikor a WP megjelent, mint új szereplő.
    nem tudta a legfontosabb 20 dolgot, és egy új platform sem fogja tudni a dobozból kivéve, ahhoz ugyanis appok kellenek. JÓL MŰKÖDŐ appok. tessék, íme a 25 legnépszerűbb okostelefonos app, ezekre lesz szükség ahhoz, hogy valaki másik platformot válasszon a két nagy helyett. ahhoz, viszont, hogy ezeket az érintett cégek elkészítsék, piaci részesedés kell, nem elég, hogy szép, jó, stabil egy rendszer. ördögi kör, amit írtál is.

    abból pedig nem lehet kitörni úgy, hogy az MS készít appot, hiszen az soha nem lesz teljes értékű. másrészt pedig itt egy kis olvasnivaló.

    szóval igenis számít, hogy ki mikor lép a piacra, sőt, az egész techipar erről szól. jó ütemben kell mozdulni. nem csoda, hogy Nadella azt nyilatkozta, hogy az AI és a VR robbanásáról ezúttal nem szeretnének lemaradni.

    amúgy az alsó- és középkategóriás Android telefonok szégyenletes teljesítménye miatt az MS-nek érzésem szerint volt egy utolsó utáni lehetősége, 2014 vége felé, de iszonyú lassan fejlesztettek, időközben megjelentek a jól használható, olcsó Droidos telefonok, nekik pedig végleg elúszott ez a hajó...

    Az app gape és minden más

    mi a franc az az app gape? :N

    [ Szerkesztve ]

  • Redneck

    veterán

    válasz troviko #134 üzenetére

    Szépen összefoglaltad ezt az egész körforgást. Sajnálom, hogy így alakult, mert nagyon megszerettem a Denimes Lumia 735-öst és a 8.1-es WP rendszert. Már több mint két éves, de csak pár negatívumot tudok mondani a pozitív tapasztalat mellett.

    +Here Maps és Here Drive
    +kezelőfelület
    +stabilitás és üzemidő
    +felesleges appok nélküli rendszer
    +MS Office

    -hangrögzítő hiánya
    -egyedi csengőhangok
    -flac és pár videókodek hiánya az alap lejátszókban

    Nekem mondjuk nem hiányzik app, igaz a hivatalos Steamre sokat vártam.

    Szerk:
    Még egy dolog, ezt mondjuk utáltam. A képernyőforgatás automatikus, nem lehet fixálni.

    [ Szerkesztve ]

    Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

  • 0P1

    aktív tag

    válasz troviko #137 üzenetére

    Észak-Amerikai trend (Az Európai hasonló ) . Kína más tészta, ott máshogy működnek a dolgok, az a globális képbe csúnyán belerondíthat már csak a piac mérete miatt is ( a windowsok többsége a torrentről származik és az aktíválás módja KMSPico, és a PC-k többségét nem preinstallált Windows-zal, hanem Linux-szal vagy OS nélkül értékesítik, a Win később kerül rá a gépekre - így ott a "természetes" növekedés sem érvényesül úgy, mint máshol )

    https://s3.amazonaws.com/neowin/news/images/uploaded/2017/01/1485355131_statcounter-os-na-monthly-201512-201612.jpg

    Ha a Gartner jelentést megnézed, Ez alapján 2008 végére éri el az 1 milliárd telepítést a Windows 10 (akkor is, ha meglévő installációk közül semmit sem upgrade-elnek Windows 10-re). Persze ez valóban több, mint az előzetesen tervezett "2-3 éven belül", egészen pontosan 3 és fél év.

    Ami viszont igaz, hogy még a 2 év is nagy késés lenne, éppen a Windows, illetve a hagyományos asztali környezet folyamatos piacvesztése miatt a mobil platformok javára. Ez az UWP-nek nem igazán kedvező. Ezen kívül, még ha 80% is lenne a Windows 10 részesedése desktopn, az is kevés lenne, így nem sok érv szól amellett hogy a fejlesztők Win32-ről UWP-re portolják régi alkalmazásikat, vagy hogy akár az újakat UWP-ben kezdjék...

    Szóval azzal nem vitatkozok, hogy az UWP nem úgy teljesít, ahogy azt a MS eltervete, én csak azt a buta állítást cáfoltam határozottan, hogy a desktop Windows 10 bukás.

  • Mercel

    senior tag

    válasz troviko #134 üzenetére

    "Nézzük meg, hogy az utóbbi években milyen OS-ek buktak el. Firefox OS, Ubuntu phone, BB OS10, és a Tizzen is el fog. Miért? Mert mindegyik vacak. Semmi extrát nem tud felmutatni, gyengék, keveset tudnak, rosszul használhatóak."

    A felsoroltak közül csak BB OS10-et használok BlackBerry-n.

    Hát besírtam azon amit írtál.
    Te használtál valaha BlackBerry-t OS10-el?:)

    Áruld már el kérlek mitől kevés, gyenge, tud keveset és rosszul használható..:))

    Komolyan érdekel, mert én 2 éve használom és még a leépülése és a csökkenő támogatás dacára is az összes mobilom közül toronymagasan a leghasználhatóbb a rajta futó rendszer miatt. (eddig volt többféle WM, Android és Iphone is.)

    Marcel

Új hozzászólás Aktív témák