Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    Mondtam én, hogy ez lesz. Pedig többen is milyen meggyőződéssel mondták a másik topicban, hogy bizony "az angol webshopokban gyorsan elkapkodták az első készletet"... csak azt nem tették hozzá, hogy az szokás szerint elég kicsi készlet lehetett.

    Ez már annyira rossz ajánlat, hogy tényleg kíváncsi vagyok, miből gondolta az Apple, hogy megéri megcsinálni (valami más helyett).

  • doooo

    veterán

    válasz Essentials #39 üzenetére

    "ugyanazt a szoftveres felületet nézed a 6 éves telefonodon, meg a legfrissebb szérián is néhány speckó fícsör kivételével"

    Ez nagyon jól hangzik, de korántsem igaz. Mármint a második fele. Attól, hogy a rendszerverzió frissül, számos és számtalan "fícsör" marad le, minden generáció között. Elég megnézni az iOS 16 fícsörlistáját pl. Az apróbetűs rész szépen bemutatja, hogy a legrégebbi modellek, amik megkapják, gyakorlatilag semmit sem kapnak vele. Az egész olyan, mintha csak az alapvető vizuális változások (ami Androidon mondjuk az UI frissítésének felelne meg), meg az aktuális biztonsági frissítés lenne az egész, amit kapnak.

    Ja és DxO-t nem hozzuk fel példaként soha, ha azt akarjuk, hogy komolyan vegyenek minket. Biztosan a lehető legjobb a Pro modellek képernyője (mert az, az aktuális Galaxy csúcsmodellekével egyetemben, ahogy ez sok éve így van), és a sima modelleké sem rossz (átlagos), de a DxO véleménye nem számít a témában (semmilyen témában). DisplayMate már igen.

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz Tibee86 #49 üzenetére

    Nem erősebb ferdítés annál, amire reagáltam. Véletlenül sem.

  • doooo

    veterán

    válasz Essentials #53 üzenetére

    "Egyébként az idei Samsungok kijelzője a Displaymate mérései szerint (is) elmaradnak az iPhone-ba szerelttől néhány vizsgált szempont szerint, azokat sem az S sorozat, sem a Flip/Fold nem ugorja meg. "

    2 éve nem teszteltek Samsungot, tehát szó sincs ilyesmiről. De az Ultra-modell továbbra is ugyanolyan élvonalbeli, mint eddig az elődei. A Flip/Fold viszont más fajta kijelzőket használnak, amiket nem lehet közvetlenül összehasonlítani a nem-hajtogatható modellekkel (mondjuk az olcsóbb iPhone-okat azok is lehagyják a legtöbb dologban). A maguk nemében azok is a legjobbak, amióta csak megszületett a kategória (és persze a konkurenseknek is ők gyártják ezeket).

    És igen, mindig van egy-egy dolog, amiben minimálisan elmaradnak az abszolút tökéletestől (szabad szemmel nem látható módon), cserébe az Apple is elmarad más dolgokban (szabad szemmel szintén nem látható módon). Vagy mind a kettő ugyanabban. Összességében nincs semmiféle minőségbeli vagy kalibrációs lemaradása egyiknek sem a másikhoz képest. A Displaymate amúgy is plecsniket osztogat, és a legjobbnak járó plecsnit egyszerre többen is birtokolják. Ezt már letárgyaltuk máshol, többször is. Ideje megjegyezned.

    DxO-val kapcsolatban meg nem fogok vitát nyitni, mert nincs miről. Ismétlem, ha akarod, hogy komolyan vegyék, amit mondani akarsz, sose említsd őket (főleg ha nincs is szükséged az említésükre ha egyszer hiteles helyeken is hasonló konklúziót vonnak valamiről; véletlenül, mert épp az a baj, hogy ez nagyon ritka ennél a semmirevaló reklámfelületnél, amit DxO-nak hívnak). Ennyi. Védhetetlen, amit művelnek, hitelességük, pártatlanságuk, és objektivitásuk nulla. Téma lezárva.

    "Nem gondoltad volna, pedig mindennek megvan az oka egy patikamérlegen tervező óriás számára: Vannak olyan termékek, amiknek a legfontosabb funkciója az üzleti stratégia szerint nem az hogy sokat adjanak el belőlük, és ezáltal tegyenek szert haszonra, hanem hogy például "elijesszék" a vásárlók látható szeletét a drágább, magasabb haszonnal kecsegtető modellek felé."

    Itt meg nem tudom, hogy honnan jön a "nem gondoltad volna" rész (nem tudom, hol láttad, hogy mit gondolok, és mit nem), de mindegy is... épp ezért mondtam amit. Ha te "patikamérlegen" kiszámítasz mindent, akkor nem fogod 2 héttel a forgalmazás után jelezni a beszállítóknak, hogy "bocsi, de most inkább teljesen (!) álljatok le a munkával". Ha mindent a legjobban kiszámítasz, akkor meg sem rendeled az adott dolgot, főleg nem ekkora tételben. Pláne nem mert így pénzt kell majd fizetned a rendelés lemondásáért cserébe.
    Ha már a kijelzőkről meg a Samsungról beszéltünk, akkor érdemes megemlíteni, hogy az Applenek pont ilyenek miatt kell minden évben majdnem dollár milliárdos tételben kompenzációt fizetnie, miután a megrendelt mennyiség túl soknak bizonyul, és nem tud annyi mobilt értékesíteni, mint tervezte. Úgy látom jövőre is ugyanez lesz a történet. Persze nyilván ez is belefér a büdzsébe, de a "patikamérleget" el lehet felejteni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák