Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enricotoxic

    tag

    válasz nemlehet #80 üzenetére

    Vártam a gépet és a paraméterei elég jók, képeken jól néz ki. Ígéretes! Céges Lenovo gépem mellé nem lenne rossz. A gyártó telefonjai nagyon szépen össze vannak rakva, de azokon nincs zsanér, a notebookon pedig van. Sajnos ez sok brand gyártónak sem megy, például HP zsanérok szarok, egy idő után beszorul majd eltörik. Több (sok) ilyen HP gépet láttam, a konzumertől az üzleti kategóriáig. Tagadhatatlan, hogy az Apple notebookok nagyon jól vannak megépítve. Remek az akkuidejük (7-8 óra, saját tapasztalat) és nem nagyon fáradnak el, akár 4 év használat után sem. OSX jó, sokáig használtam, de annak is van hibája.

    Miből gondolod, hogy Air-nek gyengébb a kijelzője? Fényképet nézni/szerkeszteni, videót vágni, Zabbix-ot nézni, CAD, Solidworks munkához? Kinek mire kell a gép? Én ezt szemre dönteném el, nem a paraméterek alapján és a felhasználási terület is meghatározza. Sokszor olvasok hasonló hozzászólásokat, hogy ez ilyen szar, meg 21. században ilyet hogy lehet... Olyan, mintha csak a saját igényeidet vennéd alapul és ami nem fér bele a halmazba az szar lenne.

    Mindig az a kérdés, hogy mi a felhasználási terület, mik az igények. A Windows, Linux, BSD, Mac OS X is jó csak más a felhasználási terület. Nem lehet azt mondani, hogy ez a jó és a többi szar. Van akinek a 13" az ideális van akinek a 17". Nekem nem kell dVGA, van gamer asztali gépem, a notiban nincs szükségem rá, van akinek kell munkára/játékra.

    Billentyűzet mizéria: az lehet gond, ha kevesebb gomb van rajta (US Macbook Pro, Air) és fizikailag nincs hosszú Í, nem lehet mit átcímkézni, mert nincs több gomb. Nem tudom a címben szereplő gépnél hogy van.

    Oprendszer elég szépen elmossa a két gép közötti differenciát (W10 Home 29.990, W10 Pro 48.990).

    SSD: nekem csak arra kell, hogy fusson az OS, meg az a pár alkalmazás, tmp, cache, swap. Nem tárolok lokál gépen semmit. Akinek csak egy gépe van, annak meg kell a nagy storage. És abból sosincs baj, hogy dupla akkora a tároló!

    Portok: ebben teljesen igazat adok neked!

    Piaci részesedés: Opel Astrából is több van, mint Audi A6 quattro-ból. Attól az Audi nem lett gyengébb.

    Nagyon jónak kell lennie, mert prémium termékekkel fog versenyezni. Azt gondolom, hogy a gép jó, de várjuk meg a teszteket. Hogyan van megépítve, milyen az akkuidő (nálam ez az egyik legfontosabb paraméter), milyen a hűtése (másik fontos nálam), képernyő minősége, touchpad használhatósága, billentyűzet háttérvilágítása? Azt majd az idő dönti el, hogy milyen lesz a gép 2-4 év használat után, hogy bírja a strapát, hány ciklust bír az akku. Milyen lesz évek múlva a driver support? Én szurkolok nekik, legyen sok szereplő, az nekünk csak jó.

Új hozzászólás Aktív témák