Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz Kroni1 #19 üzenetére

    Megvan persze, van is nálunk a cégnél egy ilyen TV, igaz, egy régebbi Philips, de működik rajta ez a vacak, szóval igen, tudom, hogy mire való (kedves Sanya...).
    Ettől függetlenül nem látom értelmét. Ha az erőforrásokat az LCD polírozgatására fordították volna, talán jobb eredményt is el lehetett volna érni, mint ezzel a karácsonyfa effekttel.
    Engem filmnézés, de akárcsak TV műsor nézés közben is, kifejezetten zavarna, ha a fal, meg a készülék környezete is pilácsolna. Nonszensz.
    Meg hát fogadjuk már el, hogy a mezei LCD, bármilyen technológiát használ is, nem lesz háttérvilágítás nélküli. Akit ez zavar, vegyen OLED-et. Különben meg indulhat a vita (megint), hogy a fekete mennyire fontos, hogy fekete legyen, és miért nem jó a (sötét)szürke, stb... De az fix, hogy ez a trükközés sem megoldást nyújt, csak egyféle módon elfed/simít egy problémát. Már akinek ez probléma... :U

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • niof

    addikt

    válasz Kroni1 #27 üzenetére

    Félreértesz, nem zavar, és elfogadom azokat, amiket írsz, hogy van olyan oldala is, amit én nem ismerek. Nincs ezzel gond, csak alapvetően engem már az zavar, ha a TV mögött valami világít. (Amúgy volt egy haverom, már a Philips ambi előtt jóval úgy használta a TV készülékeit, hogy mögéjük rakott egy nem túl erős fényű lámpát. Még katódsugárcsöves készülékekről van szó, masszívan 90-es évek. Neki az is bejött, kb. ugyanezeket a dolgokat sorolta anno, de nyilván csak egy színt/funkciót tudott konstans. Engem már akkor is zavart, ha filmet néztünk nála anno, a videókazi kölcsönzős korszakban...)

    #26 haloli9
    Azt nyilván poénnak szántam, ott volt a végén a szmájli, de mindegy...

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • niof

    addikt

    válasz Kroni1 #30 üzenetére

    Ott arra gondoltam, hogy amit manapság látok boltokban (tudom, azok közel sem ideális körülmények), meg ismerősöknél, meg pl. apám készülékénél, hogy sokkal rosszabb az LCD-k színe, mint 10 éve volt. Apám készüléke (LG) nincs 2 éves, és hosszú órák alatt képtelenek voltunk úgy beállítani, hogy természetes legyen, ne legyen benne semmi bántó. Kompromisszumokat kellett kötni, bizonyos szinten. Az én 10+ éves samumon 3 perc alatt beállítom azt a színt, ami nekem kellemes. És hasonló színeket pl. boltokban csak az OLED televízióknál látni. Persze nincs "akkora fekete", de ez engem nem is zavar. Szóval erre gondoltam, hogy inkább a paneleket fejlesztenék, mint ezt a színes háttérvilágítást.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • AxBattler

    félisten

    válasz Kroni1 #27 üzenetére

    egyéb extrákat is bele szoktak pakolni, pl a DV támogatást..
    + DTS
    + VRR az idei belépő modelleknek

    #28 Kroni1
    +1, nálam is az 50PUS7304 45 fokban oldalról teljesen élvezhető képet ad.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Új hozzászólás Aktív témák