Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    Nagyon, nagyon-nagyon hianyolok egy olyan opciot, hogy mindketto van, mindket esetben, esetleg meg htpc is...

    Pl most nalunk az a helyzet, hogy:
    Otthon: Laptop, regi asztali gep htpc szerepben, ez bovulni fog rovidesen egy workstation kategoria ereju asztalival
    Munkahely: Dell asztali workstation + Dell xps 13

    Mind a ket fajta gep mind a ket kornyezetben napi szinten van hasznalva, ugyhogy nyomtam egy ehhez kozeli szavazatot, de innentol kezdve barki, aki mindkettot hasznalja, az kiesett, nem tud pontos valaszt adni, es csak torztija a szavazast, innentol kezdve pedig a konkluzio valami iszonyatosan torz lesz, kb a hasznalhatatlan kategoria. :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz kacsyx #157 üzenetére

    Tedd meg hozza, hogy a konzolt kiveve ezek raadasul kulon-kulon, es hamarabb avulnak el, plusz ha elromlik, akkor nem az van, hogy nezel gyorsan cserealkatreszt, 15p alatt csere, es megy tovabb minden, mintha mi se tortent volna, hanem megy a kukaba, az adatokkal es beallitasokkal egyutt, az uj cuccokt meg persze nem mindig kompatibilisek a regi rendszerrel, tehat konnyen lehet, hogy lehet azokat is cserelni, plusz az egesz rendszert rendben-szinkronban tartani a kis korlatolt fostalicska rugalmatlan rendszereikkel egy igazi alom lehet.
    De, hogy valami jot is mondjunk, legalabb egyutt konkretan dragabbak is, mint egy eros kozepkategorias asztali PC, ami a mobilitast kiveve ezt mind tudja. ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz #54625216 #160 üzenetére

    Erdekes erveles. Es teljesen logikatlan. Van konzolom egy eve kb, gyakorlatilag csak azon jatszok, igy ertekeld a lentieket kerlek:

    "Ettől még van legitimitása a PC-s játékoknak, de kb. úgy, mint amikor valaki azért tart fenn sportkocsit, kvadot, kisrepülőt, stb. mert az a hobbija és nem azért, mert azzal tud csak eljutni A-ból B-be."

    Egyreszt, konzol illetve gamerPC is hobbi. Olyan nincs, hogy a csak jatszasra tartott konzol nem hobbi, a jatszasra is tartott PC meg de. Mindketto hobbi, pont.

    "Csakhogy a kérdés a legtöbb esetben nem úgy merül fel, hogy ki akarnám dobni a PC-t, mit vegyek helyette, hanem hogy ha nincs PC és a család játsszani akar, akkor a konzol van-e olyan jó megoldás, mint a PC?"

    Es mivan, ha ugy merul fel? Fentebb tisztaztuk, hogy mindketto netto hobbi, nem mas. Tehat, hobbi. Azt mondod, hogy a konzol jobb, tehat valaszolj ezekre a kerdesekre legyszives:
    - Melyik konzolt ajanlanad komoly strategiai jatekokhoz? (SCII, Grey Goo, Supreme Commander, Civ, stb)
    - Melyik konzolt ajanlanad indie jatekokhoz?
    - Melyik konzolt ajanlanad webes jatekokhoz?

    Szoval, nem nincs igazad. A PC es a konzol szerintem meg csak nem is egymas ellenfelei, sokkal inkabb megvan az, hogy mit melyiken jobb jatszani. Pl a masik oldalrol most a PS-VR-nak abszolut nincs valos ellenfele kontent mennyiseg es minoseg teren PC vonalon, plusz negyedannyi a beugro VR-ba, mint PC-vel.
    Szoval ne fekete-feherben lassuk a vilagot, es minden jobb lesz.

    Mondhatnam ugy is, hogy az idealis allapot egy jo PC es minimum egy konzol, de ha csak egy eszkozre van lehetoseg, akkor egyertelmuen a PC a nyero, egyszeruen azert, mert jo mindenre IS.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz #54625216 #176 üzenetére

    Az a haztartas, ahol nincs semmilyen elektronikai eszkoz (mobil, PC, konzol, akarmi), de van hat gyerek meg nagyszulok meg minden, azokat altalaban az alabbiak kozul valamelyik nevvel illetik:
    - Tulelok (pl nagy tuzeset)
    - Haborus menekultek
    - Eszak-koreai disszidaltak/akarmilyen politikai menekultek
    - Valami ehezessel kuzdo, fejlettseg szempontjabol beka segge alatt levo orszagbol kerultek fejlett orszagba valahogy (bevandorlok, foleg)

    Namost, ebben az esetben kizart, hogy ez legyen a legnagyobb gondjuk. De ha meg valami oknak fogva megis ez a legnagyobb gondjuk, akkor se fognak elQrni egy laza minimum felmillio forintot erre mindre, hanem vesznek egy hasznalt PC-t/laptopot, aztan tessek megtanulni egyuttelni, budibol is csak egy van a legtobb lakasban. ;)

    Ha nezunk valami valos forgatokonyvet, akkor az jon ki, hogy:
    - A csaladban mar mindenkinek van okostelefonja, max azt upgrade-elik
    - A csaladban ha szeretnek konzolon jatszani, mar van nekik egy valamilyen mostani vagy elozo generacios
    - 99%, hogy van nekik egy valamilyen, PC, nagyon valoszinu, hogy valami nagyaruhazi akcios fostalicska olcso laptop

    Szoval, itt a kerdes az, hogy a kovetkezo gepuk, mi lesz. Laptop, vagy asztali, gamer, vagy valami alap, uj vagy hasznalt. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz outdoor #192 üzenetére

    Probaltam a letezo legextremebb helyzeteket megkeresni, hogy hol lehetne esetleg igaz, amit irt. Nekem is az a velemenyem, hogy sehol, max ha hajotores utan lakatlan szigeten mos parta a viz, de akkor meg lehet nem ezen kezdesz el gondolkodni, hogy pc vagy laptop.
    Igazabol a tuzvesz se jo pelda, mert az a minimum, hogy a legkozelebbi jarokelo a kezukbe nyomja a telefonjat, hogy hivjak fel, akit gondolnak, illetve legroszabb esetben is 1-2 napon belul megkapjak a rokonsagtol a regi cuccokat, atmenetinek jo az alapon meg stb.
    Szoval jah, teljesen ertelmetlen a nullarol indulunk agymenes, kulonben ugy is kezdodhetne a beszelgetes, hogy:
    - Idoszamitasunk elptt kurvasokkal, mikor a tuzet meg nem talaltuk fel... HarciBela-2/B varja a mammutot a kanyonban, amikor eszebe jut: Ha ugy sincs egyik se, akkor laptop vagy asztali pc, es gamer, vagy kulon konzol? :DDD

    A maradekra nem reagalnek, szandekosan hagytam figyelmen kivul, a politizalast lehetoleg ne itt kezdjuk el.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Auratech #204 üzenetére

    "Ami akár ezer évvel ezelőtt se lenne riasztó."

    Tehat akkor nem egy elethu jatek-robot-tigris? :DDD

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz #54625216 #218 üzenetére

    De miert gondolod ugy, hogy egy ember mindenfelekeppen csak egy valamit akar csinalni?
    Persze, ha lekorlatozzuk, hogy Pistike csak filmet nezhet elete hatralevo reszeben, Julika csak a playstation-on jatszhat, stb...

    Ez a valosagban nem igy nez ki, ~minden nem tech-remete ember szokta csinalni minimum a kovetkezoket:
    - Netezes/olvasgatas
    - Chateles
    - Online telefon/videohivas
    - Zenehallgatas
    - Filmnezes
    - E-mailezes

    Ezen felul vannak meg valos extra-igenyek, akar meg iskolasok kozott is, boven:
    - Jatek
    - Tartalomgyartas, nem csak fogyasztas
    - Valami utan kutatas online (jobb helyeken legroszabb esetben kozepsuliban mar vna ilyen hazifeladat), amirol keszul kivonat/eredemenyek/forrashivatkozas->Office, plusz nem art, ha el tudsz olvasni egy pdf-et anelkul, hogy kifollyon a szemed.

    Mondd csak, ezeket hogy csinalod meg kenyelmesen akarmilyen PC nelkul? Most tokmindegy, hogy asztali vagy nem. Az meg, hogy a celeszkoz jobb, egy eleg nagy marahasag. Hanyszor van szivas abbol, hogy a kedves medialejatszo csak pont "azt" a szabvanyt/feliratot/karakterkiosztast nem tamogatja, de egyebkent nagyon fasza? Csak egy hirtelen pelda volt. Ja, kijon valami uj formatum? Hat, az sajnos uj medialejatszo. Szamitogepen, ha nem nyomtad ki az osszes program osszes frissiteset, eszre se veszed, hogy kibovult a funkcionalitasa, csak hasznalod tovabb...

    Szoval, nem, ezek jo kiegeszitesei a PC-nek, de kivaltani hatalmas kompromisszumok nelkul se kulon-kulon, se egyutt nem tudjak, esetleg ha mindenbol a legjobbat/legdragabbat veszed, akkor, de annal meg olcsobb, ha mindenki kap sajat PC-t (most ebbol a szempontbol az, hogy asztali vagy laptop teljesen mindegy).

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák