Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz gliskard #102 üzenetére

    "1-2 évente készüléket kellene cserélnie mert nincs tényleges támogatás"

    Ezt soha nem bírom megérteni. Miért KELL készüléket cserélni azért mert nincs támogatás? A telefon ugyanúgy működik tovább, nem KELL lecserélni. Egyedül a biztonsági frissítések hiányát tudnám elfogadni, de azokat meg a legtöbb telefon jóval tovább kapja mint 1-2 év. De ha pl egy csúcskategóriás samsungot nézünk, az 3 főverzió frissítést kap. Ami azt jelenti, hogy ha a megjelenés után nem sokkal veszed a telefont, akkor 4(!) évig a legfrissebb rendszer fog futni a telefonon. És erre még rájön 1-2 évnyi biztonsági frissítés. Én nem tudom ki az, aki csúcskészüléket vesz, de több mint 4 évig nem cseréli le. Biztos van ilyen, de nem hiszem hogy túl nagy százaléka a usereknek. Más gyártóval nem vagyok képben, de mivel a samsung az (egyik?) legnagyobb androidos gyártó, ezért biztosan értelmetlen a kijelentésed, hogy 1-2 év után le kéne cserélni egy androidos készüléket.
    Azt se értem igazán, hogy miért lenne egy telefon 4-6 hónap után elavult. Persze, az androidos gyártók sok telefont dobnak piacra, de ez inkább azért van, mert minden szegmenst le akarnak fedni. A legtöbb gyártó egy szériát évente frissít(samsungnál biztosan így van, de ha jól tudom xiaomi és huawei-nél is). Attól pedig nem "elavult" egy telefon, mert a konkurencia piacra dobott valamit utána, és attól se, hogy a gyártó egy más kategóriájú telefont dobott piacra közben.
    A logikáddal se igazán értek egyet: "egyre nagyobb a termék paletta -> egyre jobban szétforgácsolódik az SW csapat erőforrása". Ez miért lenne feltétlenül így? Nem tudná a gyártó a nagyobb termék palettához növelni a software részleget is? Ráadásul ez így úgy hangzik mintha minden egyes telefonon külön csapat által megírt kód futna, pedig ez egyáltalán nem így van. Persze vannak különbségek, és minden egyes modellen tesztelni kell, de 10x-es termékpaletta közel sem jelent 10x-es erőforrás ráfordítást. Szerintem a válasz ennél sokkal egyszerűbb: (ahogy te is írtad) a felhasználók nem igazán követelik meg az update-eket, ezért nem fektetnek bele feleslegesen energiát. Legalábbis a felhasználók nagy többsége. Ne a fórumozókból és fanatikusokból induljunk ki.

Új hozzászólás Aktív témák