Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82595328

    törölt tag

    válasz #86973952 #34 üzenetére

    Tudod az egész okostelefon piac egy komoly problémával küzd. Hogy maradjon egy okostelefon mobiltelefon úgy, hogy a kijelző még nagyobb legyen. Mert az már látszik a piac reakciójából, hogy a 6"+ telefonok már elérték azt a határ, ahol már nem lehet a készülékházat tovább növelni, mert a kapott eszköz már nem mobiltelefon lesz, hanem tablet amivel telefonálni is lehet. A készülékház limitálja a kijelző méretét. Ezért jönnek most a hajtogatható mobilok. Azaz hosszában és széltében már nem lehet tovább növelni a telefont -> hajtsuk szét. Csak így meg a vastagsága nő és a kezelhetősége romlik. A vastagságából még lehet faragni, de ha a hajtogatás helyett nem találnak ki valamit, akkor ezek az eszközök rétegtermékek maradnak szerintem. Már látszanak a technika hátulütői. Nekem 2x kijelzőért nem érné meg feláldozni a mobilitást és a könnyű kezelhetőséget. 3x méretért már meggondolnám. Szerintem csak idő kérdése, és jönni fog ilyen telefon. Egy 6" telefonból így már majdnem 10" tabletet lehetne csinálni. Azzal meg egy mobil billenyűzettel és egérrel már a 2in1 gépeket is ki lehetne váltani. Azaz valódi funkciónövekedést lehetne elérni. A mostani méretnövekedés 7-8" egyszerűen nem jár valódi funkcióbűvüléssel. Csak egy nagyobb okostelefont kapsz.

Új hozzászólás Aktív témák