Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eastman

    őstag

    válasz mustang08 #25 üzenetére

    Én is arra várok mikor lesznek meghirdetve a szakmák. 2 okj-s szakmát ingyen megszerezhetek, úgyhogy vesztenivalóm nincs.

    A könyvelő legyen az egyik, az ékszerbecsüs a másik. :)
    A hárommal elüzemelsz majd életed végéig minden gond nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Egon

    nagyúr

    válasz mustang08 #25 üzenetére

    Nekem édes mindegy hogy felső vezető, vagy áram vezető leszek, csak meg tudjak belőle élni.

    Személyes sztori következik. Apám karosszérialakatos volt, a városban az egyik (ha nem a) legjobb. Amikor a pályaválasztásra került a sor, kb. azt mondta: tanulj fiam, ha nem akarsz koszban melózni... Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy a jövedelmen kívül, van még pár tucat b*romira nem elhanyagolható szempont egy adott szakma vagy egy adott meló vonatkozásában (másik példa: azért nem fogadtam el egy 10-15%-kal kedvezőbb bért kínáló pozíciót pár éve, mert Budára kellett volna kocsikáznom nap mint nap...
    Természetesen ezeket a plusz paramétereket mindenki az egyéni szubjektumai alapján súlyozza, de azért hiba figyelmen kívül hagyni őket...
    Ha ezeket mind alaposan átgondoltad, akkor nem szóltam. A több lábon állást csak támogatni tudom, az valóban fontos manapság (nekem negyvensok évesen még csak erősen részlegesen sikerült elérnem, de mondjuk én 26 évesen sokkal kevésbé voltam tudatos, előre tervező típus).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Somatom

    veterán

    válasz mustang08 #25 üzenetére

    C+E jogsi +GKI meló mellett megvan egy év alatt. Még egy év cumi a gyakorlat havi 600 -ért, aztán irány az EU tetszés szerint választható országa havi egy milláért és csinálod, amíg kedved van. Én most két hetet melózok kint, aztán becsukom a kocsiajtót és hazajövök két hetet henyélni. Ezt nettó 500 -ért. Amikor tavasszal bejött a Covid, akkor szóltam a főnöknek, hogy maradnék kint. 10 hét lett belőle. Kaptam érte 7000 Eurót, ősszel vettem egy 8 éves Espace -t. Meló közbeni hétvégéken bringával megnéztem a vízesést Schaffhausen -nél, sétahajókáztam Strasbourg -ban, bejártam a Gaudikat Barcelona -ban, stb. Van jó szakmám, de azzal olyan helyen kéne melóznom, ahol a főnök bármikor rám tudná nyitni az ajtót. Az meg nem hiányzik. Van már pecó, autó, motor, minek hajtsak? Ezzel a 2 hét/ 2 hét beosztással tök jól elvagyok.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Új hozzászólás Aktív témák